Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł

Twój koszyk



Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Jak napełnić balony helem? Czyli wszystko, co o napełnianiu balonów warto wiedzieć!

Czy jest sposób na to, by uczynić balony jeszcze bardziej atrakcyjnymi? Tak – napełnić je helem! Dzięki temu już absolutnie nikt nie będzie w stanie oprzeć się ich zniewalającemu urokowi. Łatwo powiedzieć… trudniej zrobić? Niekoniecznie! Tym razem przyjrzymy się temu, jak napełnić balony helem, o co trzeba zadbać i jak cała zabawa wygląda w praktyce.
 


Doskonale wiadomo, że balony potrafią uatrakcyjnić wygląd każdego pomieszczenia, ale czy pasują do każdej okazji? Zanim przejdziemy chociażby do tego, co będziesz potrzebować do napełnienia balonów foliowych, odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

 

Spis treści

  • Jak napełnić balony helem?
  • Jak spuścić hel z balona foliowego?
  • Czy balony foliowe na hel sprawdzają się w każdej sytuacji?
  • Jakie balony do helu wybrać?
  • Ile wytrzymują balony z helem?
  • Jak zawiązać balon foliowy?
  • Ile kosztuje i na ile starcza butla z helem?
  • Butle i balony - połączenie doskonałe

Procedura nadmuchiwania – czyli jak napełnić balony helem

  

Co będziesz potrzebować do napełnienia balonów foliowych? To samo, co w przypadku balonów lateksowych, czyli same balony oraz butla z helem. Nie zapomnij oczywiście o czymś, co pozwoli Ci szczelnie zawiązać balon, by zablokować wtłoczonemu gazowi dodatkową drogę ucieczki. Wszystko pod ręką, obciążniki do balonów przygotowane, butla z helem stoi stabilnie w bezpiecznym miejscu, a rozentuzjazmowane dzieci (bądź znajomi – zależy przecież od sytuacji) siedzą grzecznie na dystans? Jeśli tak, to jesteśmy gotowi do wykonania zadania, ktore przed nami czeka, a mianowicie napełnianie balonów helem. Czas przejść do dzieła!

Wszystkie butle z helem, jakie znajdziesz w ofercie Partybox.pl, są niezwykle łatwe w obsłudze – nie wspominając już o tym, że dzięki widowiskowemu kolorowi doskonale wyglądają, same w sobie stanowiąc znakomitą dekorację. Tak czy inaczej – by nie odbiegać za bardzo od tematu – to, jak napełnić balony helem, nikomu nie sprawi trudności, bo jest całkowicie intuicyjne. I czy mają to być balony z helem na chrzest czy balony z helem na wesele, procedura wygląda dokładnie tak samo.

Każda nowa butla z helem do balonów musi przed pierwszym użyciem zostać „zmontowana”. Ale bez obaw, nie chodzi o nic skomplikowano, a wyłącznie o zdemontowany na czas transportu reduktor. To część, którą nakręca się na górze butli – dokładnie zresztą tak, jak pokazane zostało w dołączonej do butli instrukcji osobowej. Później już jest „z górki”.

Wystarczy umieścić balon na specjalnej końcówce, a następnie zwolnić dźwignię w butli, odblokowując wypływ gazu. Po kilku chwilach balon urośnie do oczekiwanych rozmiarów. Wówczas należy przesunąć dźwignię z powrotem do wyjściowej pozycji, tak aby zablokować ujście helu, a następnie szczelnie zawiązać balon, uprzednio zdejmując go z końcówki. To wszystko! A jak zawiązać balon foliowy? Bardzo starannie – można by rzucić żartem, ale prawda jest taka, że sprawdzi się każdy rodzaj sznurka czy wstążki, który da się solidnie zawiązać. Im mniej śliski, tym lepiej – bo tym mniejsze prawdopodobieństwo, że całość się rozszczelni. Nawet minimalny luz w sposób wyraźny przyspieszy wydostawania się gazu z wnętrza balona.

Pompując balony urodzinowe z helem, na przykład balony na roczek z helem, warto pamiętać o rozmiarze. Wtłoczenie do środka zbyt dużej ilości gazu spowoduje dokładnie taki sam efekt jak w przypadku „przepompowania” klasycznych, lateksowych balonów zwyczajnym powietrzem – zbyt duże ciśnienie rozsadzi powłokę balonu, a cała zabawa skończy się na efektownym ale jednak tylko huku. Umiar na pewno więc nie zaszkodzi – zresztą przecież jak w każdym innym przypadku.

To jednak, co najważniejsze, to żeby wiedzieć, że pompowanie balonów helem jest na tyle proste i nieskomplikowane, że absolutnie nikt nie powinien mieć z nim żadnych problemów, a wszystko to, co będziesz potrzebować do napełnienia balonów foliowych, bez trudu odnajdziesz na stronach naszego sklepu. Śmiało – wybieraj więc balony na 18 z helem i balony z helem na 40. urodziny, a także na wszelkie inne radosne okazje, które masz ochotę uświetnić dodatkowymi atrakcjami!

Jak spuścić hel z balona foliowego (nie uszkadzając go)

Skoro wiemy już, jak napełnić balony helem, warto zapewne odpowiedzieć sobie również na pytanie, jak spuścić hel z balona, czyli w jaki sposób uzyskać efekt dokładnie przeciwny do pierwotnego. Po pierwsze, kiedy to robić, dlaczego i czy ma to jakikolwiek sens – w końcu prędzej czy później (nierzadko nawet prędzej niż by się chciało) gaz wypełniający balon od środka sam ucieknie, zostawiając po sobie samą powłokę. W przypadku balonów lateksowych trzeba się z tym pogodzić – nawet przy zastosowaniu specjalnego żelu uszczelniającego. Są w zdecydowanej większości przypadków jednorazowe, a próba ich ponownego napełnienia najprawdopodobniej spali na panewce. Wszystko przez to, że materiał, z jakiego są wykonane, kruszeje, zwiększając swoją przepuszczalność, czyli zmniejszając zdolność do utrzymania gazu wewnątrz.

Inaczej rzecz wygląda w takim przypadku jak foliowe balony na hel. Postacie z bajek, wielkie cyfry albo inne okazałe dekoracje – to często ozdoby, które chciałoby się zachować na dłużej i być może wykorzystać ponownie, przy kolejnej nadarzającej się sposobności. Czy jest to możliwe? Tak – zwykle jest. Jeżeli tylko powłoka nie zostanie w żaden sposób uszkodzona, najprawdopodobniej możliwe też będzie ponowne napełnienie foliowego balonu. Przy czym warto mieć świadomość, że jego właściwości nie będą już tak doskonałe jak za pierwszym razem. Prawdopodobnie w jakimś stopniu obniżona będzie już jego szczelność i po prostu szybciej zmaleje niż „w swoim imprezowym debiucie”. Niemniej jednak na pewno warto spróbować, bo przecież efektownych balonów nigdy za wiele!

Jak to wszystko wygląda w praktyce – jak spuścić hel z balona foliowego? W części przypadków wystarczy po prostu rozwiązać jego końcówkę czy usunąć blokującą ucieczkę zawartości wstążkę. Ale zdarza się też, i to wcale nierzadko, że balony foliowe wyposażone są od razu w specjalny zawór, którego największymi zaletami są szczelność oraz automatyczne działanie. Pod wpływem ciśnienia panującego wewnątrz balonu zawór zamyka się sam – a znajdujący się w środku hel blokuje „otworzenie blokady”. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie jest banalnie proste – wystarczy otworzyć przepływ gazu, wykorzystując do tego na przykład słomkę do napojów (i wsuwając ją w końcówkę balona). Po kilku – czy kilkunastu, zależnie od wielkości – chwilach „problem” rozwiąże się sam.

Balon foliowy PÓŁKSIĘŻYC srebrny (89cm x 23cm)Balon foliowy PÓŁKSIĘŻYC
Balon foliowy KOŁO srebrny 45cmBalon foliowy KOŁO

Butla z helem – ile kosztuje i na ile wystarcza

W obliczu możliwości nadmuchania balonów helem pojawia się zwykle podstawowe pytanie – przede wszystkim gdzie można to zrobić. I choć istnieją punkty usługowe, w których można napełnić helem przyniesione balony lub nawet kupić od razu nadmuchane, zdecydowanie bardziej wygodnym rozwiązaniem jest zakup butli. Ile kosztuje butla z helem? Mniejszy wariant około stu złotych, większy – poniżej dwustu. To niewysoka cena jeśli weźmie się pod uwagę to, jak genialne rezultaty można z pomocą takiej butli uzyskać. Tym bardziej, że wcale nie mniej ważne niż to, ile kosztuje butla z helem, jest pytanie, na ile balonów starcza butla z helem. Rzecz w tym, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy bowiem od docelowego stopnia wypełnienia balonów gazem, a także przede wszystkim ich rozmiaru. To elementy, które bardzo mocno wpływają na to, na ile balonów starcza butla z helem – można jednak śmiało założyć, że w przypadku dużej butli i balonów standardowego, niewielkiego rozmiaru będzie to kilkadziesiąt napełnień.

Wadą butli jest jej jednorazowość, zaletą – efektowny wygląd. Różowe butle, jakie oferujemy w Partybox.pl, same w sobie znakomicie się prezentują, przykuwając uwagę wszystkich zaproszonych na imprezę gości. Można więc wykorzystać je w roli bardzo niestandardowego, ale widowiskowego elementu dekoracyjnego, a także wtedy, kiedy zabraknie innych pomysłów na to, czym obciążyć balony z helem. Jeżeli przywiążesz do butli kilka różnych balonów, możesz nawet stworzyć z nich całą kompozycję, powstanie bardzo efektowna ozdoba (i bez obawy – musiałbyś przywiązać naprawdę dużo balonów, żeby całość obciążona butlą zdołała choćby oderwać się od podłoża).

Czy balony foliowe na hel sprawdzą się w każdej sytuacji? A może są jakieś wyjątki?

Nie ma żadnych przeciwwskazań – wszędzie tam, gdzie wykorzystujesz zwyczajne balony, możesz wykorzystać również te wypełnione helem. Uważaj oczywiście ze stosowaniem ich poza pomieszczeniami. Jeśli zapomnisz o przywiązaniu do czegoś ciężkiego i stabilnego, może okazać się, że Twoja balonowa dekoracja będzie co prawda bardzo efektowna, ale jednak krótkotrwała. Weź też pod uwagę, że im więcej helowych balonów zwiążesz ze sobą, tym większego obciążenia będziesz potrzebował – wbrew pozorom duże, wypełnione helem balony mają całkiem imponującą siłę nośną, a przecież szkoda byłoby na przykład, gdyby w przestworza razem z nimi poszybowała chociażby elegancka, porcelanowa filiżanka po babci!

Jednak poza tym drobnym zastrzeżeniem, możesz śmiało korzystać z helu wszędzie tam, gdzie okazja sprzyja „tradycyjnym” balonom. Na pewno sprawią mnóstwo radości wszystkim zaproszonym gościom, jednocześnie nadając pomieszczeniu, w którym odbywa się przyjęcie, zjawiskowy wygląd – zwłaszcza że można swobodnie wypuścić je, by unosiły się pod sufitem. Bez wysiłku i bez konieczności jakiegokolwiek mocowania dekoracji.

10,89 zł
10,89 zł

Jakie balony do helu? Czy wszystkie można nadmuchać helem zamiast powietrza?

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie balony – zarówno te zwykłe, lateksowe, jak i foliowe – można napełnić helem zamiast zwykłym powietrzem. Sęk w tym, że nie w każdym przypadku takie działanie będzie jakkolwiek uzasadnione. Przede wszystkim, aby balon faktycznie był w stanie samodzielnie się unosić, musi być odpowiednio duży – innymi słowy, aby zmieściło się w nim wystarczająco dużo gazu, by zrekompensować ciężar samej powłoki. Nawet malutkie balony można napełnić helem, tyle tylko że istnieje duże prawdopodobieństwo nieuzyskania pożądanego efektu. W takich przypadkach hel do balonów po prostu nie ma sensu.

Reasumując i odpowiadając na pytanie jakie balony do helu wybrać, odpowiadamy, że im większe balony, tym lepsze – bo tym więcej zmieści się w nich gazu i tym większa jest szansa na to, że faktycznie „polecą”, nie rozczarowując ani organizatorów imprezy, ani zaproszonych na nią gości. W końcu nie ma chyba bardziej smętnego widoku niż balon, który zamiast powędrować ku niebu, zrezygnowany upada na trawę, by tam dodatkowo przebić się o jakiś zabłąkany, ostro zakończony patyk. Czy jednak lepiej wybrać balony lateksowe czy foliowe? O tym w następnym punkcie, bo do trwałości właśnie sprowadza się różnica.

Ile wytrzymują balony z helem? Czy można wydłużyć ten czas?

Odpowiedzieliśmy już na pytanie jakie balony do helu wybrać, więc teraz odpowiedzmy ile wytrzymują balony z helem?  To, jak długo są w stanie wytrzymać balony wypełnione helem, zależne jest od wielu czynników, chociażby od ich rozmiaru. Niemniej jednak to kluczowe znaczenie ma materiał, z jakiego są wykonane. Balony lateksowe, te tradycyjne, wykonane są z mniej szczelnego a bardziej przepuszczalnego materiału, przez co gaz pod ciśnieniem „ucieka” z nich szybciej. Balony foliowe z kolei wykazują się zdecydowanie większą szczelnością. Na jakie różnice się to przekłada i faktycznie ile wytrzymują balony z helem?

Te lateksowe zazwyczaj kończą swoją powietrzną misję już po kilku godzinach – zwykle czterech czy pięciu. Teoretycznie może to wystarczyć do ozdobienia imprezy, ale jeśliby tylko zabawa miała potrwać trochę dłużej, naprawdę głupio byłoby, aby dekoracje poddały się jako pierwsze. Zupełnym przeciwieństwem balonów lateksowych, przynajmniej we względzie trwałości, są balony foliowe, które są w stanie utrzymać wypełnienie helem nawet przez pięć do siedmiu dni. Różnica jest więc ogromna.

Czy wobec tego należy ograniczyć się wyłącznie do czynności, jaką jest pompowanie balonów helem, a dokładnie balonów foliowych? Nie ma takiej konieczności, a przynajmniej warto wiedzieć, że istnieje sposób na wydłużenie żywotności lateksowych dekoracji. Stosuje się w tym celu specjalne żele uszczelniające powłokę, a dzięki temu sprawiające, że wtłoczony do środka gaz wolniej znajduje ujście na zewnątrz. Nawet jednak po zastosowaniu specjalistycznego żelu trudno oczekiwać, aby lateksowe odpowiedniki dogoniły balony foliowe na hel. Jeśli jednak ma się upatrzone modele lateksowe, zdecydowanie warto spróbować – najważniejsze przecież, aby ozdoby dobrze wyglądały podczas zabawy, a nie tydzień po tym jak ostatni gość opuści „plac boju”.
 


 

Jak zawiązać balon foliowy – różne zamknięcia, ich zalety oraz wady

Wszystkie balony – zarówno lateksowe, jak i foliowe – można w różny sposób zawiązać. Niektórzy wykorzystują do tego celu specjalne wstążki czy sznureczki, inni po prostu zawiązują samą wąską końcówkę balona. Jedno i drugie rozwiązanie często się sprawdza – pod warunkiem jednak, że zostanie dobrze zrobione. Wystarczy przecież drobna nieszczelność, by już po kilku minutach okazały jeszcze niedawno balon stał się żałosną karykaturą samego siebie. W przypadku balonów foliowych istnieje jeszcze dodatkowe rozwiązanie – samozamykające się zawory. Takich balonów nie trzeba w żaden szczególny sposób blokować. Po prostu ciśnienie znajdującego się wewnątrz gazu powoduje zamknięcie zaworu i uniemożliwia odpływ. Czy to lepsza opcja? Szczelność można zdecydowanie uznać za jej zaletę, podobnie jak prostotę użytku. Niemniej aby później opróżnić balon z gazowej zawartości, trzeba wykazać się „odrobiną sprytu” – o czym w dalszej części niniejszego artykułu jeszcze wspomnimy.

Butle i balony – połączenie doskonałe. Wybierz swoje

Wszystko, co najważniejsze, już wiadomo. Wiadomo jak napełnić balony helem i jak w razie potrzeby wypuścić z nich zawartość. Podsunęliśmy też kilka pomysłów na to, czym obciążyć balony z helem, tak aby nie odleciały w nieznane, pozostawiając po sobie tylko pamięć organizatorów imprezy i zawiedziony wzrok rozczarowanych niepowodzeniem dzieci. Najwyższy czas odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno, niezwykle istotne dla sprawy pytanie, a mianowicie – jakie balony do helu? Tym razem jednak nie będziemy się skupiać na tym, czy mają być lateksowe czy foliowe, mniejsze czy większe lub czy balony z helem w pudełku są lepsze od tych „na wolności”. Zamiast tego postaramy się wybrać najciekawsze propozycje na różne okazje, chociażby balony z helem na wesele czy balony urodzinowe z helem.

  • Balon foliowy GWIAZDA SATYNOWA w kolorze srebrnym to balon, który znakomicie wygląda, a przy tym wszystkim doskonale pasuje na najróżniejsze okazje. Można wykorzystać go zarówno na urodziny dziecka, jak i na rocznicę ślubu. Sprawdzi się też chociażby na przyjęciu z motywem Gwiezdnych Wojen – bo i dlaczego by nie? Możliwości jest całe mnóstwo, a ich wybór ograniczony jest wyłącznie fantazją organizatora… Czyli właściwie nie musi być ograniczony wcale! Srebrna gwiazda ma średnicę niemal pół metra, nie istnieje więc ryzyko, że którykolwiek z zaproszonych do zabawy gości przegapi dekorację, co byłoby przecież szczególnym nietaktem wobec gospodarzy. Jeśli marzą Ci się oryginalne balony na roczek z helem, ten model może Ci się spodobać.
  • Balon foliowy KOŁO metaliczny w kolorze białym znakomicie nadaje się jako przeciwwaga dla bardziej ekstrawaganckich modeli. Gdyby zestawić ze sobą same zwariowane balony, efekt zamiast widowiskowego mógłby okazać się zwyczajnie męczący i przytłaczający, co ma szczególne znaczenie przy kompozycjach. Białe koło stonuje lekko całość, dając bardziej wyrazistym balonom kontrastowe tło. Przy odrobinie fantazji – na przykład wybierając balony na 18 z helem – można wykreować zjawiskowy efekt nieba, łącząc białe i niebieskie balony i puszczając je wolno, by unosiły się pod sufitem. Do tego jeszcze jakiś duży okrągły balon w kolorze żółtym lub złotym, który symbolizował będzie słońce i… gotowe!
  • A skoro już zostało wspomniane o złocie, to może to różowe? Balon foliowy DIAMENT w kolorze różowego złota to znakomita propozycja chociażby na wieczór panieński, a także każde przyjęcie w stylu glamour. Bo czego jak czego, ale na pewno nie można odmówić mu blasku. Co więcej, diamenty lubią być duże – a prezentowanemu, mającemu około czterdziestu centymetrów długości, rozmachu także nie brakuje. Niezłym pomysłem będzie wybranie różowego diamentu na prezent urodzinowy dla żony. Można w tym celu udać się do jubilera, a można skorzystać z Partybox.pl i sięgnąć po balony z helem na 40. urodziny. Jedna i druga propozycja na pewno przypadną do gustu obdarowanej (choć kiedy wybierze się balon, lepiej nie wspominać jednak o tym, że rozważało się też zakup prawdziwego diamentu – w takiej sytuacji nie możemy niestety ręczyć za rezultaty).

Balon foliowy GWIAZDA SATYNOWA srebrny 48cmBalon foliowy GWIAZDA SATYNOWA
Balon foliowy DIAMENT różowe złoto (38cm x 43cm)Balon foliowy DIAMENT

Prawda, że ładne? Zdecydowanie! Ale to wcale nie koniec naszych propozycji. Sprawdźmy, co jeszcze przygotowaliśmy z myślą o urodzinowych i walentynkowych okazjach (choć nie tylko).

  • Balon foliowy CYFRA 6 srebrny to tylko jeden z obszernej kolekcji liter i cyfr w imponującym rozmiarze ponad osiemdziesięciu centymetrów. Zadbaliśmy o pełen wybór balonów, dzięki czemu z łatwością wykorzystasz je do skomponowania dowolnego napisu i dowolnej liczby. Potrzebne balony z helem na chrzest? Nic prostszego – wykorzystaj srebrne litery, by ułożyć z nich imię dziecka. Stworzysz w ten sposób znakomitą okolicznościową dekorację, której nikt nie będzie w stanie przegapić. Aha, nie zapomnij też o tym, by uwiecznić balony na pamiątkowych zdjęciach – na pewno spodobają się też i dziecku, kiedy po latach przeglądać będzie album wypełniony fotografiami z rodzinnych uroczystości.
  • A może by tak… balon foliowy SERCE jasnoróżowy ? Każdego roku, kiedy zbliżają się Walentynki lub rocznica ślubu – a nawet po prostu rocznica związku – powstaje presja, by tym razem wysilić się na „coś bardziej oryginalnego”. Sęk w tym, że łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić. Czas mija nieubłaganie, a w głowie pomysłów brak. Spieszymy na ratunek. Jeśli masz ochotę wyrazić swoje uczucia w efektowny, a z pewnością nieszablonowy sposób – różowe serce wypełnione helem będzie w sam raz dla Ciebie. Sprawisz wybrance swojego nomen omen serca znakomitą niespodziankę!

I moglibyśmy wymieniać propozycje jeszcze długo gdyby nie to, że te najciekawsze i tak wybierzesz sobie sam, przeglądając zgromadzone w Partybox.pl balony na hel. Postacie z bajek, balony z helem w pudełku, cyfry i litery, mniejsze i większe dekoracje, a nawet całe postacie, w tym balony z efektem ruchu – wybór jest tak ogromny, że z łatwością uda Ci się zrealizować każdą, choćby najbardziej fantazyjną wizję. Zatem do dzieła – i nie obawiaj się wcale, że przesadzisz. Tak naprawdę balonów nigdy za wiele – i balony nigdy za duże. Wiemy to z własnego, wcale niemałego doświadczenia!

Balony wybrane? Doskonale. Pora zorganizować hel do balonów.

  • Butla z helem mała o pojemności 0,25 metra sześciennego to propozycja w sam raz na mniejsze imprezy czy przyjęcia organizowane w domu. To również wariant w sam raz na rozpoczęcie przygody z wypełnianiem balonów helem – dobry chociażby na pierwsze urodziny dziecka. Pozwala sprawdzić, na czym polega cała zabawa i… bez reszty się w nią wciągnąć.
  • A wtedy nie ma już innej możliwości jak sięgnięcie po butlę z helem dużą – najlepiej sprawdzi się wtedy, kiedy balonów jest więcej albo mają być większe. Duża butla z helem do balonów wystarczy na dłużej i raczej nie ma powodu do obaw, że „się zmarnuje”. Bardzo szybko przekonasz się, że każda okazja jest dobra do tego, by nadmuchać sobie nowy balonik, dzięki czemu Twoja butla regularnie będzie w użytku.

To już wszystko. Nic więcej nie potrzebujesz – może poza odrobiną wolnego czasu – by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dekoracje, które uprzyjemnią Ci imprezę. Pompowanie balonów helem samo w sobie okazuje się doskonałą zabawą i nie obawiaj się, to nic skomplikowanego. A jeśli tylko masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, nie wahaj się z nami skontaktować. Bardzo chętnie odpowiemy i pomożemy, tak aby mieć pewność, że Twoje przyjęcie okaże się całkowitym sukcesem.

Zamów więc balony z helem na 40. urodziny – lub którekolwiek inne, dobierz do nich odpowiednią butlę (zależnie od tego, ile łącznie balonów zamierzasz napompować) i dorzuć jeszcze obciążniki do balonów, dzięki czemu pozostaną dokładnie w tym miejscu, na którym Ci zależy… A potem… napompuj je zgodnie z opisaną powyżej (oraz w instrukcji obsługi) procedurą i baw się doskonale!

 

Te, a także inne potrzebne produkty znajdziesz na naszej stronie w kategorii balony i akcesoria.




Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności





Nasi partnerzy