Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
 • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Zabawy karnawałowe dla dzieci w domu i przedszkolu - Partybox blog

Zabawy karnawałowe. Pomysły na zabawy na karnawał dla dzieci

Karnawałowe przyjęcia z udziałem najmłodszych mogą być doskonałą formą rozrywki – zarówno dla dzieci, jak i dla opiekujących się nimi dorosłych. Jest jeden warunek. Trzeba się do nich dobrze przygotować, zawczasu wymyślając oryginalne zabawy na karnawał. Dzięki temu absolutnie nikt nie będzie się podczas imprezy nudził!

Aby ułatwić zadanie, zebraliśmy kilkanaście fantastycznych pomysłów na zabawy karnawałowe. Do każdej przygotowaliśmy też opis zabawy karnawałowej dla dzieci, dzięki czemu nikt na pewno nie będzie miał najmniejszych trudności z ich zorganizowaniem!

92,9 zł

Zabawy karnawałowe dla dzieci

Dobra zabawa karnawałowa dla dzieci powinna być angażująca, wesoła, a przede wszystkim prosta. Chodzi o to, aby wszyscy jak najszybciej zrozumieli zasady i mogli przystąpić do zabawy.

 • Układy taneczne – karnawał to wielkie święto tańca… i choć do Rio de Janeiro daleko, możecie spokojnie zorganizować własną paradę. Im Was więcej, tym lepiej. Jeśli chodzi o zabawy karnawałowe dla dzieci, w ramach parady opracować można niezbyt skomplikowane układy taneczne – to doskonały sposób na to, aby zaangażować wszystkie dzieci w równym stopniu!
 • Gorące krzesła – to najbardziej klasyczna zabawa karnawałowa dla dzieci, po którą bardzo chętnie sięga się też podczas najróżniejszych innych imprez. Z zaangażowaniem bawią się w nią także dorośli. Na środku sali ustawia się krzesła – o jedno mniej niż jest uczestników zabawy. Kiedy przestaje grać muzyka, uczestnicy mają za zadanie zająć miejsce na krześle. Dla kogo zabraknie siedzenia, odpada. W kolejnej rundzie odejmuje się następne krzesło.
 • Taniec z balonami – kolejna z klasycznych propozycji, jeśli chodzi o zabawy karnawałowe, ale nie tylko. Zadanie jest proste – przynajmniej w teorii. Chodzi o to, aby dobrać się w pary, a następnie tańczyć w rytm muzyki, trzymając między sobą balon… wybranymi częściami ciała (nie dotykając go rękami). Mogą to być na przykład czoła albo kolana. Para, której balon upadnie na ziemię, odpada. Wygrywa zaś ta, która najdłużej pozostanie w zabawie.
 • Taniec na gazecie – jest alternatywą dla powyższej zabawy na karnawał. W tym wypadku również tańczy się w dwójkach, ale zamiast balonów, które należy utrzymać w górze, utrudnieniem jest ograniczona przestrzeń. Wyznacza ją gazeta – co rundę składana na pół. Która z par wypadnie poza wyznaczone miejsce do tańczenia, odpada.

9,89 zł
9,89 zł

 

Wszystkie te zabawy karnawałowe dla dzieci wykorzystać można w ramach balu przebierańców. Oryginalne kostiumy sprawią, że każde zadanie dostarczy jeszcze więcej radości!

Tematyczne zabawy karnawałowe

Karnawał sprzyja zabawom – zwłaszcza tym tematycznym. Z całą pewnością warto wykorzystać okazję do oryginalnego przebrania się. Można sięgnąć po gotowe kostiumy – w Partybox.pl oferujemy szeroki wybór przebrań karnawałowych – albo też przygotować je samemu. Całkowicie od podstaw lub na bazie wybranych elementów.

 • Maski karnawałowetematyczne zabawy karnawałowe nie mogłyby obyć się bez przygotowywania masek. Wystarczy kolorowy papier i tasiemki, kredki i flamastry, kredki, naklejki… Cała reszta to już kwestia wyobraźni. Można przygotować maski weneckie (np. takie jak maska PIEROT szachownica) albo maski z bajkowymi postaciami (np. ŚWINKA PEPPA I PRZYJACIELE).
 • Worki z przebraniami – niezależnie od tego, czy dzieci przychodzą przebrane czy nie, zawsze można sięgnąć po dodatkowe elementy. Umieść zawczasu w dużym worku najróżniejsze akcesoria i dodatki do strojów karnawałowych. Następnie niech każde dziecko wylosuje dodatek dla siebie i… odnajdzie się w nowej roli – wskazanej przez wybraną rzecz.

Zabawy karnawałowe w przedszkolu

Im więcej uczestników, tym lepiej, a więc zabawy karnawałowe w przedszkolu mają naprawdę ogromny potencjał!

 • Scenki tematyczne – dziecięca kreatywność w kwestii karnawałowych przebrań jest praktycznie nieograniczona. To doskonała okazja do tego, by poćwiczyć wyobraźnię. Do każdej rundy wybierzcie innego prowadzącego – który swoim strojem zasugeruje „motyw przewodni” scenki. Np. jeśli przebrany jest za Supermana, możecie odegrać scenkę, w której bohater ratuje inne osoby przed jakimś nieszczęściem.
 • Tańcz jak… – podobnie jak w powyższym przykładzie, jedna osoba w danej rundzie wyznacza motyw przewodni, pozostali uczestnicy starają się dopasować swoim zachowaniem do jej przebrania. Jeśli prowadzący przebrany jest za motyla, uczestnicy mają za zadanie zatańczyć jak motyle… a przynajmniej tak, jak im się wydaje, że mogłyby tańczyć motyle.

Zabawy karnawałowe dla dzieci w przedszkolu skutecznie rozwijają wyobraźnię – warto więc poświęcić na nie sporo czasu.

Konkursy karnawałowe dla dzieci

Oprócz typowych zabaw, w których nagrodą jest już samo uczestnictwo, warto pomyśleć także o konkursach. Oryginalne konkursy karnawałowe dla dzieci wprowadzą na przyjęcie element (zdrowej i jakże zabawnej) rywalizacji.

 • Konkurs na pomysłowe przebranie – im bardziej zwariowane i nietypowe, tym lepiej… I nie musi to być wcale konkurs na gotowe stroje. Można zmodyfikować zasady i np. nagrodzić dziecko, które wymyśli najbardziej oryginalny – a niekoniecznie nawet pasujący – dodatek do swojego kostiumu.
 • Limbo – to zabawa, która sprawdzi się doskonale zarówno na jednej z dzikich plaż Hawajów, jak i… w przedszkolu. Wykorzystaj dmuchane LIMBO z Partybox.pl i zapewnij dzieciom (i dorosłym!) doskonałą atrakcję. Zadanie – w teorii – jest proste. Trzeba w rytm muzyki przejść pod poprzeczką, odchylając się do tyłu. Nie można się podpierać. Z każdą kolejną rundą poprzeczka wędruje coraz niżej, poziom trudności zaś coraz wyżej. Podobnie jak nastrój uczestników!

To tylko wybrane konkursy karnawałowe dla dzieci. Przy odrobinie pomysłowości każdą zabawę można przemienić w konkurs… ale warto przy tym pamiętać o nagrodach!

Jeśli karnawał coraz bliżej, najwyższa pora zadbać o pomysłowe zabawy karnawałowe. To właśnie one sprawią, że organizowane przyjęcie będzie jedyne w swoim rodzaju – a wszystkie biorące w nim udział dzieci na długo zapamiętają ten czas!
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy