Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego - Partybox poleca

Dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego (bo 1 września wcale nie musi być smutny!)

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nie inaczej jest z wakacjami. Po dwóch miesiącach słodkiej laby przychodzi taki moment, że trzeba na nowo zacząć przyzwyczajać się do wstawania na ósmą, spędzania godzin w szkolnej ławie, słuchania nauczycieli i odrabiania prac domowych… Ale nie ma tego złego – początek roku szkolnego oznacza przecież możliwość spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi z klasy, a nawet zorganizowania powitalnej imprezy. Można też dodatkowo postarać się o umilenie tego wydarzenia, wykorzystując kolorowe dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego. Dzięki nim szkoła będzie wydawała się bardziej przyjaznym miejscem.

Czy będzie to tylko chwilowe, złudne wrażenie – zależy w dużej mierze od nauczycieli i samych uczniów. Niemniej jednak odpowiednio dobrana, pomysłowa dekoracja klasy na rozpoczęcie roku szkolnego może sprawić, że przejście w nowy tryb funkcjonowania wcale nie będzie takie straszne. Co wybrać? Jakie kolorowe ozdoby wykorzystać, by umilić dzieciom powrót do szkoły? Jak osłodzić rozpoczęcie nowego etapu tym uczniom, którzy w tym roku idą do pierwszej klasy? Na te wszystkie pytania – oraz kilka innych – postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.


 

Pomysłowe rozpoczęcie roku – dekoracje i ozdoby

Szkolne budynki, zależnie głównie od tego kiedy zostały wzniesione, wyglądają bardziej lub mniej odstraszająco, choć oczywiście zdarzają się i takie, z których nie chciałoby się wychodzić. Wielki i poważny gmach mógłby przerazić kilkulatka idącego do szkoły po raz pierwszy – dlatego część dekoracji warto wykorzystać już na dziedzińcu czy przed wejściem do placówki. Dzięki temu szkoła zrobi znacznie lepsze pierwsze wrażenie. Sympatyczne ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego umieszczone na drzwiach czy na oknach będą sugerować, że wewnątrz nie ma przecież nic złego i absolutnie nie ma się czego obawiać.

Warto zatem aby nie było to mylne wrażenie, czyli udekorowawszy zewnętrzną część szkolnego budynku, powinniśmy zadbać o wystrój wnętrza. I ponownie – im bliżej wejścia, tym większy nacisk należy położyć na ozdoby. Nie zaszkodzą kolorowe elementy w korytarzu, w szatniach dla uczniów, w sali gimnastycznej gdzie zwykle odbywa się ceremonia rozpoczęcia roku szkolnego, a także w poszczególnych klasach. Ozdobić nie zaszkodzi również stołówki oraz świetlicy. Chodzi o to, aby większość miejsc, które oglądają dzieci – szkolne toalety można akurat w tym wypadku pominąć, bo tam liczy się przede wszystkim czystość i bezpieczeństwo – prezentowała się wesoło i radośnie. Aby stworzyć dzieciom poczucie, że nowa szkoła jest miejscem dla nich, stworzonym w taki sposób, by było im w nim dobrze. By codzienne przychodzenie do niego nie oznaczało katorgi, a poniedziałkowy poranek koszmaru (to ostatnie można śmiało pozostawić sobie na etap kariery zawodowej).

Jakie więc dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego wybrać? Świetnym wyborem będzie wykorzystanie sympatycznych, bajkowych postaci. Będą to „znajome twarze”, oglądane wcześniej w domu, w przedszkolu czy w telewizji, dzięki którym szkoła wydawać się będzie nieco mniej obca. Sięgając po znane wizerunki trzeba jednak uważać, by nie naruszyć praw autorskich i patentowych. Niektóre wytwórnie filmowe, odpowiedzialne między innymi za bajki dla dzieci, zasłynęły pozywaniem do sądu przedszkoli, które odważyły się wykorzystać wizerunki należących do nich postaci. Rzecz dzieje się przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale nietrudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym podobne szaleństwo trafia również do Polski. Wybierając więc ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego, sprawdźmy po prostu, jakie można wykorzystać bez problemu (bo podczas gdy jedne firmy nie mają najmniejszych zahamowań w egzekwowaniu swoich praw majątkowych, to inne zmierzają w dokładnie przeciwnym kierunku, wręcz ciesząc się z faktu, że ich działalność może pomóc).

Oprócz wizerunków postaci, wykorzystać można po prostu różnego rodzaju kolorowe ozdoby. W Partybox.pl przygotowaliśmy całe mnóstwo efektownych, wielobarwnych dekoracji, które idealnie nadadzą się zarówno na rozpoczęcie roku, jak i na inne szkolne okazje włącznie z zakończeniem roku czy Dniem Nauczyciela. Jeżeli więc zastanawiasz się, czym udekorować klasy, korytarze czy pozostałe przestrzenie w placówce, śmiało rozejrzyj się w naszej ofercie. Zadbaliśmy o to, aby nie zabrakło dekoracji wiszących, stojących czy… całkowicie zaskakujących. Wychodzimy bowiem z założenia, że każde wydarzenie może mieć pozytywny wydźwięk – trzeba tylko odpowiednio, na wesoło, do niego podejść.

Jeśli nawet z własnego dzieciństwa nie wspominamy dobrze początków września, nie znaczy to bynajmniej, że teraz musi być tak samo. Postarajmy się lepiej, zadbajmy o to, by naszym dzieciom do szkoły chodziło się milej i przyjemniej. Zobaczmy więc teraz, jakie konkretnie dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego wybrać i jak zrobić z nich możliwie najlepszy użytek, tak aby cieszyły jeszcze przez długi czas!

12,89 zł

 

Ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego

Co wybrać? Jak sprawić, by szkoła – mimo związanych z nią obowiązków – prezentowała się naprawdę efektownie, a każda klasa stała się miejscem jedynym w swoim rodzaju?

Dekoracje wiszące na rozpoczęcie roku w szkole

Jeśli chodzi o kolorowe ozdoby, które można zawiesić praktycznie w dowolnym miejscu, nie obawiając się, że będą przeszkadzały chociażby w użytkowaniu pomieszczenia, warto zerknąć na dekoracje wiszące SWIRL. Dostępne w wielu różnych kolorach, pakowane są po dwanaście sztuk. Można wykorzystać kilka, rozłożyć je w różnych miejscach lub powiesić wszystkie razem w grupie, tworząc jedną, ale na swój sposób zwariowaną dekorację. Dekoracje SWIRL są zakręcone – dosłownie i w przenośni – nadają się więc idealnie na rozpoczęcie roku szkolnego, ale też choćby na szkolną dyskotekę. Podświetlone delikatnym, punktowym światłem zrobią ogromne wrażenie, łącząc prostotę z niepodważalną efektownością.

Wśród wiszących dekoracji nie może oczywiście zabraknąć girland. W naszym sklepie oferujemy bardzo szeroki wybór ozdób tego rodzaju – mamy girlandy różnej długości i w różnych kolorach, a także składające się z „flag” różnej postaci. Część z napisami można w dowolny sposób spersonalizować, umieszczając dowolne, samodzielnie wybrane litery. Można tym samym utworzyć spektakularny „baner” powitalny dla uczniów wracających do szkoły po wakacjach. Jaką girlandę wybrać? Ciekawie przedstawia się girlanda hawajska HIBISKUS, która zachwyca mnogością kolorów – pokazuje przy okazji, że początek września wcale nie musi być szarobury, a przy odrobinie kreatywności można w naprawdę fajny sposób go ubarwić. Skoro to takie proste, to dlaczego by nie skorzystać?

Zasłona na drzwi z lamety MULTIKOLOR to jeszcze inna z propozycji wiszących dekoracji. Typowo imprezowa ozdoba – nie zaszkodzi jednak w szkole. Wręcz przeciwnie. Umieszczona w drzwiach wywoła wrażenie jakby każdy, kto przekracza próg placówki, przenosił się do innego świata… i pewnie pod wieloma względami tak właśnie jest. Niemniej jednak kolorowy akcent na powitanie – bardzo dosłownie – to świetna sprawa. A gdyby taką zasłoną udekorować drzwi do pokoju nauczycielskiego? Może nawet zrzędliwy pan od historii by się nieco rozchmurzył i przestał patrzeć na wszystkich z góry… Wisząca dekoracja klasy na rozpoczęcie roku szkolnego to dobry pomysł niezależnie od wszystkiego – bo skoro można w jakiś prosty sposób umilić wydarzenie, które dla wielu brzmi jak koszmar, to dlaczego by nie spróbować? Warto – warto dekorować klasę czy całą szkołę i pokazać jej lepszą, bardziej sympatyczną twarz. W żaden sposób nie będzie to ujmowało powagi instytucji, a jedynie umili przebywanie w niej. Zarówno dzieciom, jak i pracownikom.


 

Balony na poprawę nastroju

Jeżeli istnieje jakakolwiek rzecz, która każdemu bez wyjątku kojarzy się z radosną atmosferą i przyjęciami czy zabawą, to są nią balony. Właśnie one – tak przecież proste w swoich założeniach – potrafią wypełnić każde pomieszczenie magią. I nie ma znaczenia, czy będzie to nowo otwarta stacja benzynowa czy też znienawidzona przez wszystkich sala od niemieckiego – wystarczy kilka balonów, by całkowicie zmieniło się jej odczuwanie. Balony URODZINOWE KONFETTI to zestaw sześciu sztuk z jasną, półprzezroczystą powłoką. Wypełnione kolorowym konfetti, znakomicie się prezentują. A co jeszcze ciekawsze, każdy balon będzie inny – bo nie sposób, aby znajdujące się wewnątrz papierki w jakichkolwiek dwóch przypadkach ułożyły się tak samo.

Balony MARMUR kolorowe wyglądają nawet jeszcze bardziej fantastycznie – umieszczone pomiędzy dziełami uczniów, świetnie sprawdzą się jako ozdoba pracowni plastycznej. Czy balony sprawdzą się wyłącznie jako dekoracja klasy na rozpoczęcie roku szkolnego? Niekoniecznie… Kiedy czas świętowania minie i trzeba będzie wziąć się za coś bardziej poważnego, baloniki można rozdać dzieciom, by każde zabrało sobie po jednym do domu. Im młodsze dziecko, tym bardziej będzie z tego powodu szczęśliwe (aczkolwiek gwarantujemy – widząc sami po sobie – że dorośli również byliby ucieszeni z takiego symbolicznego podarunku!).


 

Konfetti na przemówienie pani dyrektor

Podczas części oficjalnej przy rozpoczęciu roku najczęściej odbywają się przemówienia. Pani dyrektor (lub pan dyrektor, rzecz jasna) wita wszystkich zgromadzonych, uczniów i rodziców, opowiada o końcu wakacji i planach na nadchodzący rok czy poszczególne miesiące, dzieli się informacjami organizacyjnymi i życzy wszystkim dobrej, udanej współpracy w jak najlepszej atmosferze. Ta zależy właśnie od wszystkich trzech elementów szkolnego środowiska – uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkolnych. Czym więc przypieczętować inauguracyjne przemówienie? Oczywiście… konfetti! „Salwa honorowa” będzie spektakularna, a kończąca swoją wypowiedź pani dyrektor poczuje się jakby co najmniej wygrała Ligę Mistrzów.

A co jeszcze uatrakcyjni rozpoczęcie roku – zwłaszcza wśród pierwszoroczniaków? Tuba, rożek albo tytka. O co chodzi?

Tuba, rożek albo tytka – podarunek na rozpoczęcie szkoły

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że pójście do szkoły to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. To symboliczne zamknięcie etapu przedszkolnego, w którym królowała zabawa, a zajęcia edukacyjne w różnych formach stanowiły bardziej dodatek niż podstawę programu. W szkole jest już inaczej – zaczynają się lekcje, które mogą i pewnie powinny zostać okraszone lżejszymi elementami, niemniej jednak to nauka znajduje się na pierwszym miejscu i to jej wszystko zostaje podporządkowane. Dla mającego zaledwie sześć czy siedem lat dziecka to ogromna zmiana, a zarazem szok. Szok, który w wielu przypadkach próbuje się ograniczyć, sprawiając na przykład, aby szkoła czy poszczególne klasy były możliwie najbardziej kolorowe, sympatyczne i wesołe. Dzięki temu zmiana nie musi być aż tak wielka, a odnalezienie się w nowej rzeczywistości okazuje się nieco łatwiejsze. Warto jednak wykorzystać nie tylko kolorowe ozdoby.

W niektórych miejscach występuje zwyczaj obdarowywania dzieci idących po raz pierwszy do szkoły swoistymi zestawami startowymi. W części Polski – głównie na Śląsku – zwyczaj ten jest mocno rozpowszechniony, w innych niemal w ogóle nieznany. Potrzebne są rożek na rozpoczęcie roku szkolnego lub tuba na rozpoczęcie roku szkolnego – spełniają tę samą funkcję, różnią się jednakowoż kształtem, jak sama nazwa zresztą wskazuje. Tubę czy też rożek wypełnia się słodyczami i darowuje dziecku podczas pierwszego dnia szkoły. Jedni nazwaliby to przekupstwem, inni sprytnym zabiegiem marketingowym – bo czy miejsce, które rozdaje słodycze, może być złe? Żarty żartami, ale fakty są takie, że osłodzenie dzieciom rozpoczęcia szkoły nie może zaszkodzić.

Rożek na rozpoczęcie roku szkolnego wydaje się całkowicie niewinnym zwyczajem, niestety jednak i wokół niego pojawiło się trochę wątpliwości. W wiecznie niedofinansowanym systemie edukacji przeznaczanie szkolnych funduszy na słodycze wydawać się może marnotrawstwem. Dlatego tuba na rozpoczęcie roku szkolnego powinna zostać sfinansowana przez rodziców – co oczywiście rodzi kolejne problemy. Rodzice idącego po raz pierwszy do szkoły dziecka i tak mają pełno wydatków i w wielu przypadkach nawet skompletowanie podstawowej wyprawki rodzi problemy. Co zrobić w sytuacji, kiedy jednych rodziców stać na zakup słodyczy, a inni nie mogą sobie na to pozwolić?

Najgorszym pomysłem byłoby aby powitalny prezent w szkole otrzymały tylko niektóre dzieci – byłoby to krzywdzące dla kilkulatków, które wprost nie mają prawa jeszcze orientować się w zawiłościach sytuacji ekonomicznej i rozumieć, dlaczego inne dzieci otrzymały słodką wyprawkę, a one nie. Lepszą opcją wydaje się składka i podzielenie uzbieranej sumy w taki sposób, aby paczki ze słodyczami były może nieco mniejsze, ale aby wystarczyły dla każdego dziecka. Kolejną możliwością byłoby poszukanie sponsora – firmy czy instytucji, która zgodziłaby się wziąć udział w przedsięwzięciu, wspierając je finansowo bądź też rzeczowo. Możliwości jest całkiem sporo. Wystarczy tylko chcieć się w ich realizację zaangażować. A czy w ogóle warto organizować tzw. tytkę, skoro przecież słodycze wcale nie są zdrowe? W niewielkich ilościach nie szkodzą – a ich dobroczynne działanie na nastrój, zarówno dzieci jak i dorosłych, jest niepodważalny. Podsumowując, warto. Ale w sposób przemyślany i z umiarem. Tak aby tuba czy rożek faktycznie pomogły, zamiast wprowadzać już na starcie zupełnie niepotrzebne podziały czy generować konflikty.


 

Szkoła we własnym domu

Nauczanie zdalne oraz indywidualne stało się ostatnio niezwykle popularne – to kwestia okoliczności, na które nie mieliśmy najmniejszego wpływu. Rozprzestrzenianie się wirusa spowodowało zamknięcie niemal całego świata. Zadecydowano o odwołaniu wszelkich zgromadzeń, zamknięto instytucje, w tym szkoły. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że była to swego rodzaju terapia szokowa – bo praktycznie z dnia na dzień trzeba było przestawić się na zupełnie inny model funkcjonowania. Jak wyszło, można będzie zapewne ocenić dopiero po kilku latach, niemniej pewne efekty już w tym momencie są widoczne. Tablica do pisania kredą zawitała w niejednym domu, czyli nauczanie indywidualne, które dla wielu było dotychczas wyłącznie teoretycznym scenariuszem, stało się faktem.

Jak będzie wkrótce – jeszcze nie wiadomo. Bieżące informacje zakładają, że od początku września młodzież wróci do szkół, można więc śmiało szykować ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego zupełnie tak jakby nic się nie wydarzyło. Oczywiście mówi się o różnych środkach ostrożności, o rozdawaniu maseczek uczniom i nauczycielom, wietrzeniu klas i zachowywaniu dystansu, ale… nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to bardzo optymistyczne założenia. Dlatego coraz więcej osób przewiduje, że szybko po rozpoczęciu roku może dojść do kolejnego zamknięcia szkół i nauka – na krótko wznowiona w tradycyjnej postaci – z powrotem przeniesie się do domów i do internetu. I choć bogatsi jesteśmy już o solidny wachlarz doświadczeń, to wciąż domowa edukacja pozostanie wyzwaniem. Tu bowiem akurat uczymy się wszyscy – uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

8,89 zł

 

Wesoło, miło, przyjemnie... w szkole!

Wszyscy kiedyś chodziliśmy do szkoły i wszyscy znakomicie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest miło. Niezapowiedziane kartkówki, niezrozumiałe prace domowe, nauczyciele którzy też są ludźmi, więc miewają gorsze dni, a nawet różne niespodziewane okoliczności jak wybuch pandemii – wszystko to sprawia, że nauka jest prawdziwym wyzwaniem. Starajmy się więc to wyzwanie wszystkim ułatwiać. Współpracujmy – uczniowie, rodzice, nauczyciele – bo dzięki temu po prostu będzie łatwiej. Na co dzień. Nie obawiajmy się początku września. Przygotujmy w zamian wspólne święto, które połączy wszystkie trzy strony w dobrym nastroju i z pozytywnym spojrzeniem w przyszłość.

Jeżeli więc zastanawiasz się właśnie, jakie dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego wybrać i czy w ogóle tak naprawdę warto cokolwiek robić, rozejrzyj się w naszej ofercie. Mamy kolorowe ozdoby w różnych barwach – czerwone, pomarańczowe, jasnoróżowe, ciemnoróżowe, jasnoniebieskie, ciemnoniebieskie, żółte, fioletowe, zielone, białe, czarne, brązowe, srebrne, złote, a nawet takie w kolorze różowego złota. Z łatwością da się znaleźć wśród nich takie, które idealnie pasować będą okazje i które sprawią, że dekoracja klasy na rozpoczęcie roku szkolnego zrobi wrażenie na wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Warto też mieć na uwadze, że dziecięce emocje związane z nową szkołą nie kończą się bynajmniej w momencie wyjścia z niej – a to sugeruje, że przynajmniej niewielką uroczystość związaną z tym wydarzeniem można by zorganizować również we własnym domu. Dziecko na pewno będzie zachwycone. A jeśli zawczasu bardzo obawia się pójścia do szkoły, można postarać się o jego oswojenie z życiową zmianą. Zainscenizowana w domu klasa, w której znajdzie się choćby tablica do pisania kredą, oraz trochę wspólnej zabawy pomoże przyszłemu pierwszoklasiście podejść do nowego etapu z mniejszą obawą.

Najlepsze ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego

Niezależnie od tego, czy planujesz udekorować szkołę, klasę, korytarz czy też sięgasz po dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego z myślą o spotkaniu w mniejszym lub większym gronie organizowanym w domu, potrzebować będziesz ozdób, które spełniają kilka kryteriów związanych z jakością. Przede wszystkim wszystkie ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego muszą znakomicie się prezentować. Chodzi o to, by cieszyły wzrok i samą swoją obecnością wpływały pozytywnie na nastrój zgromadzonych. Dekoracje muszą również być trwałe – czasem wystarczy jedno pełne energii dziecko, by zaprzepaścić wiele godzin starannego układania ozdób. Nic nie szkodzi – w końcu to tylko dekoracja. Niemniej jednak kiedy dzieci jest kilkadziesiąt, sto czy nawet kilkaset, a tak przecież sytuacja wygląda na rozpoczęciach roku szkolnego, prawdopodobieństwo uszkodzeń dekoracji jest wielokrotnie większe. W związku z tym i ozdoby muszą być wysokiej jakości.

Kolejna sprawa – każda dekoracja klasy na rozpoczęcie roku szkolnego musi być bezpieczna. Zaprojektowana w taki sposób, by nawet najbardziej kreatywny kilkulatek nie był w stanie zrobić sobie nią krzywdy, a następnie przetestowana w najtrudniejszych warunkach. Dopiero połączenie tych wszystkich trzech elementów sprawia, że dekoracje nadają się do użytku. W Partybox.pl bardzo o to dbamy, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że sam wygląd to nie wszystko. Znaczy – owszem – wiele, ale na nic by się zdał gdyby pod pozostałymi względami dekoracje nie spełniały swoich założeń. Dlatego możesz śmiało wybierać dekoracje z naszej oferty. Znajdziesz u nas produkty wyłącznie najwyższej jakości. Produkty, które bez trudu wykorzystasz zarówno we własnym domu, jak i w miejscach publicznych i na oficjalnych wydarzeniach. Gwarantujemy, że nie zawiodą Twoich oczekiwań!


 

Rozpoczęcie roku szkolnego na kolorowo i wesoło

Skoro więc zbliża się sposobność – 1 września coraz bliżej – już dziś zacznij planować i wybierać dekoracje na rozpoczęcie roku szkolnego. Jak o niczym nie zapomnieć? Najlepiej będzie zrobić listę – i zawczasu zaznaczyć, czy np. niezbędna będzie tuba na rozpoczęcie roku szkolnego czy jednak ten akurat lokalny zwyczaj zostanie pominięty. Planując to, jakie wybrać ozdoby na rozpoczęcie roku szkolnego, warto przede wszystkim rozważyć miejsca, w których mają się one znaleźć i na tej podstawie dobierać poszczególne elementy. Może wydawać się to nieco bardziej pracochłonne czy czasochłonne niż po prostu zgromadzenie dużej liczby ozdób i rozwieszenie ich w losowych miejscach, ale z pewnością uzyskany efekt końcowy wynagrodzi włożony wysiłek. Będzie ładniej, a całość – zamiast chaosu – sprawiać będzie wrażenie w pełni przemyślanych dekoracji.

Wiemy już, że zdecydowanie warto przygotować coś oryginalnego w związku z rozpoczynającym się rokiem. Wiemy też skąd wziąć dopasowane dekoracje i jakie wybrać, by mieć pewność, że wszystko będzie dokładnie tak jak zaplanowane. Nic więcej zatem nie stoi już na przeszkodzie, by wziąć się do dzieła – 1 września coraz bliżej!
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy