Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

13 pomysłów na zabawy na 18 urodziny - Partybox blog

Zabawy na 18 urodziny

Jakie gry na 18 zaplanować?

1. 18 zadań na osiemnastkę

Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju wyzwania. 18 zadań na osiemnastkę to więc doskonały pomysł na uatrakcyjnienie przyjęcia. Jakie zadania wymyślić? Pełna dowolność. Najważniejsze jednak, by nie były one zbyt skomplikowane czy dotkliwe dla świętującego. Chodzi przecież o to, żeby dobrze się bawić.

Można wymyślić inne zadania na 18 dla dziewczyny, a inne dla chłopaka – ale nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli będą uniwersalne. Postawcie na kreatywność. Im wcześniej zaplanujecie zadania na 18. urodziny, tym lepiej. Będą wówczas lepiej dopracowane i bardziej pomysłowe. Jeśli zaś wymagały będą dodatkowych przygotowań, pozostanie wystarczająco czasu, by zadbać o wszystko, co niezbędne.

2. Pasowanie na 18

Co by się podczas urodzin nie działo, świętującemu należy się… lanie. Tego po prostu wymaga tradycja. Tradycja, którą – dodajmy – zazwyczaj zachwyceni są wszyscy uczestnicy imprezy. Można wybrać delegata, który komisyjnie „wręczy” solenizantowi 18 pasów, ale można też podzielić się zadaniem. Wówczas każdy bije po razie. I choć zwykle trudno pohamować entuzjazm, to mimo wszystko warto zadbać o to, by lanie nie było zbyt dotkliwe. Nie chodzi wszak o to, by świeżo upieczony osiemnastolatek czy osiemnastolatka przez kolejny miesiąc nie byli w stanie bez bólu usiąść na… krześle.

Dlatego pasy na 18 powinny mimo wszystko być dość delikatne. Nadmierną energię lepiej spożytkować w inny sposób – na przykład na parkiecie, tańcząc w rytm najbardziej zwariowanych przebojów. Będzie to i bardziej widowiskowe, i lepsze dla wszystkich, ze świętującym na czele. Tak czy inaczej jeśli macie ochotę podtrzymać tradycję, pasowanie na 18 zdecydowanie warto rozważyć.

3. Gra limbo

Skoro już mowa o nadmiernej energii… Jeżeli obawiacie się, że tak wiele rozentuzjazmowanych osób w jednym pomieszczeniu to nieco za dużo, warto zadbać o to, by nieco ostudzić ich zapał. Pomoże w tym limbo hop – interaktywna gra wymagająca dużej uwagi, zaangażowania, a przede wszystkim ruchu. O co chodzi? O to, żeby nie dać się strącić obracającą się poprzeczką. Czasem oznacza to konieczność uchylenia się i przeczekania obrotu pod nią, czasem – wręcz przeciwnie – przeskoczenia górą.

Co najważniejsze, wiek uczestników w tym przypadku nie ma znaczenia – gra limbo nadaje się dla wszystkich powyżej szóstego roku życia (a jak podejrzewamy, młodszych osób raczej na osiemnastkowych imprezach nie będzie). Limbo hop jest wyjątkowo prosta w swoich założeniach, a dzięki temu niezwykle wciągająca. Znakomicie nadaje się na imprezę. Tym bardziej że dla przegranych wymyślić można specjalne „kary”… które same w sobie będą dodatkową zabawą.

12,89 zł
14,9 zł

4. Zabawy na 18 urodziny - Planszówki, gry konsolowe, outdoorowe, Jenga, Twister

Towarzystwo w niemal każdym wieku znajdzie dla siebie odpowiednie gry planszowe lub karciane. Ich tematyka jest tak bogata, że dobrze bawić będą się zarówno wielbiciele mitycznych światów, fantasy, lotów w celu skolonizowania kosmosu, jak i fani klasycznych warcabów. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego, bo są gry, jak PsychoDropsy (gra polska ale inspirowana Cards Against Humanity), które ułatwią w towarzystwie powiedzenie czegoś zupełnie nieodpowiedniego. Oczywiście wszyscy muszą mieć poczucie humoru, a zastosowanie w połączeniu ze środkami nielegalnymi – jest niewskazane, nawet jeśli ta nielegalność jest tylko kwestią czasu. Nadal się zastanawiacie? Polska gra planszowa Galaxy of Trian pozwoli na podbój kosmosu, oby na skalę podboju Kickstartera, gdzie jej twórcy zdobyli aż 130,395 dolarów! Polecamy też gry konsolowe do rozgrywek drużynowych. Tu pewnie macie już swoje ulubione. Co ciekawe, wiele firm, w tym polskie, wychodzą naprzeciw graczom lubiącym gry sieciowe i wypuszczają na rynek produkty na urządzenia mobilne. Przecież każdy ma dostęp do telefonu komórkowego, możecie więc bawić się razem na przykład w typową „ścigankę” Highway Getaway. Jeśli pogoda sprzyja możecie przenieść się z grami w plener. Tu wybierzecie cokolwiek tylko lubią zaproszeni znajomi. Ostatecznie, lub w razie deszczu, zostaje ponadczasowa Jenga i Twister. 

9,89 zł

 

5.  Zabawy na 18 - Balony z karteczkami, na których napisane są zabawne zadania

Generalnie chodzi o to, że im zabawniej, tym lepiej. Balony nadmuchujemy z karteczkami wewnątrz. Powinno ich być nieco więcej, niż uczestników zabawy. Osoba, która zaczyna, przekłuwa balon (tu: salwa śmiechu po raz pierwszy), odczytuje na głos zadanie i zaczyna je wykonywać przy aplauzie zgromadzonych. Nieważne, czy chodzi o zjedzenie jabłka bez użycia rąk, czy skłonienie kogoś do wypicia napoju przez słomkę głową w dół. Ma być przede wszystkim zabawnie. Pamiętajcie jednak, że zadania powinny być tak skonstruowane, by nikt nie poczuł się urażony. 

 

6. Konkursy na 18 - Quiz muzyczny w rodzaju „Jaka to melodia?”

To banalnie prosta zabawa do wykonania. Odtwarzacie po kilka, kilkanaście sekund utworu, a ktoś lub wszyscy mają zgadnąć, co słyszą. Jeśli chodzi o zabawy na 18 urodziny, to nie ma prostszej o jaśniejszych zasadach. Najlepsze jest to, że zabawa może trwać długo, a repertuar utworów jest niemal nieograniczony. Można skorzystać z list piosenek na Youtube lub wybrać osobę, która pokieruje zabawą i dobierze dla znajomych te najodpowiedniejsze (lub zupełnie nieodpowiednie). Okaże się wówczas, kto w grupie najbardziej lubi przewodzić, kto to potrafi robić, a kto ma najlepszy słuch muzyczny i refleks. Co jednak liczy się naprawdę, to świetny nastrój. Niczym innym tak łatwo, jak właśnie muzyką można modelować go u uczestników imprezy. Czy wiecie, że w 2015 roku w Glasgow szefowie jednej z restauracji McDonald's zdecydowali się na nadawanie muzyki klasycznej, żeby uspokoić klientów? Wcześniej policja była tam wzywana do bójek aż 200 razy w ciągu 14 miesięcy!

34,99 zł

7. Konkursy na 18 urodziny na sali - „Wyścig gazet”

Mało zachodu, a dużo zabawy. Takie zajęcia też popieramy. Jest dwóch uczestników, każdy trzyma obie stopy na rozłożonej gazecie. Ścigają się na czas, często bez skutku usiłując się nie wywrócić. Podobnie można bawić się z gazetą rozłożoną na brzuchu – biegniemy z nią wówczas tak, aby nie spadła na ziemię, bo wtedy notujemy przegraną. Dla wytrwałych, i wciąż w miarę trzeźwych, uczestników zabawy można zaproponować „wyścig kangurów”. W tym konkursie mogą brać udział dwie osoby, trzy lub wszyscy obecni na imprezie. Łapiemy plastikową butelkę między kolana i staramy się z nią dotrzeć w dowolny sposób do mety. Metę zaś można wyznaczyć w domu lub w plenerze, a będzie jeszcze zabawniej. Zbyt proste? Spróbujcie zabawy poniżej. 

8. Zadania na 18 - Rysowanie motywu lub znanej postaci rozpoczynając od głowy

Można rysować postać znaną lub kogoś znajomego, a bardzo charakterystycznego. To głównie zabawa w wyobraźnię, nie trzeba mieć talentu rysownika. Mnóstwo inspiracji zapewnią filmy, gry, gwiazdy muzyki, świat polityki, a nawet znane nam osoby. Każdy rozpozna gadżety, dzięki którym identyfikujemy postać. W czasie, gdy zwłaszcza dzięki internetowi w jednym czasie popularne są te same rzeczy i wszyscy mówią właśnie o nich – nie ma, jakby się wydawało, prostszej zabawy. To jednak złudne. Dzięki śmiesznym pomyłkom i mylnym tropom robi się jednak co raz śmieszniej. 

9. Zabawy na imprezę osiemnastkową - Pokaz mody, przebieranie na czas zgodnie ze stylem muzyki, jaką słychać w tle

Te zabawy w przebieranie zostały już właściwie opisane powyżej. Mają sens zwłaszcza na imprezach dziewczyn, bo wierzymy, że u Was nie zabraknie szafy pełnej ciuchów. Wiemy, że to Wy najlepiej czujecie modę, lubicie się nią bawić i na pewno nie zabraknie Wam pomysłów. Wystarczy spojrzeć na stylizacje polskich blogerek modowych – dziewczyny mają to coś. Nazwijmy to szóstym zmysłem, czy jakkolwiek ale po prostu wiedzą, kiedy element stroju zdecyduje o jej szyku lub groteskowości. Zróbcie to po swojemu, bawcie się inaczej. Na rynku dostępna jest wreszcie , które stworzą niezapomniane stylizacje z rzeczami, które każdy ma w swojej szafie. Jest też jej inny wariant tej zabawy na 18 urodziny, można ubierać na czas jak największą ilość ubrań. Solenizant lub solenizantka może nawet zagwarantować nagrody dla uczestników, co wprowadzi element rywalizacji i podniesie jej temperaturę. Na koniec wystarczy zrobić zabawne zdjęcie, a nawet nakręcić film z osiemnastki. Poza tym, kto powiedział, że to, co zwykle utożsamiamy z zabawą nie może stać się sposobem na życie. Może ktoś pomyśli o profesjonalnym zajęciu się modą, zwłaszcza jeśli poza pasją ma w tym już pewne doświadczenie. 

10. Zabawa na 18 - Zabawa słowna „Nigdy nie...”

To pewien rodzaj gry w szczerość. Każdy z uczestników mówi, czego nigdy by nie zrobił, albo czego faktycznie nie robił. Pytania zależą od stopnia zażyłości i otwartości. Przestrzegamy, że lepiej informować nieznajomych o sprawach tak zwanych bezpiecznych. Zabawa polega na tym, że każdy zaczyna zdanie od słów: „Nigdy nie...”, a kończy według własnego uznania. Coming up w rodzaju: „Nigdy nie jechałem radiowozem policyjnym”, „...nie spałam w makijażu”, „...nie tańczyłem” raczej nie skończy się towarzyską banicją. Uwaga, odpowiedzi „trudne” są tylko dla odważnych i znających się dobrze przyjaciół.

11. Zabawana na 18 urodziny - Podobna, jak wyżej zabawa w „Lubię Cię za to...”

Wystarczą nam kartki, taśma klejąca i najlepiej kolorowe flamastry do napisania tekstu. Na plecach uczestników przyklejamy karteczki z opisem od każdego z gości, jaki jest ich zdaniem dany uczestnik zabawy. Na górze kartki wypisujemy wielkimi literami hasło „Lubię Cię za”, a niżej uczestnicy dopisują kolejno swoje kwestie (można osobnymi kolorami, ale można też jednym, żeby informacje pozostały anonimowe). To dobra, integrująca gra, pozwalająca powiększyć grono dobrych znajomych nawet na spotkaniach, gdzie słabo się znacie. Pozwala szybko poznać imiona wszystkich w grupie, w tym interesującej nas dziewczyny lub chłopaka. Poza tym dowiadujemy się w miarę obiektywny sposób, kto ma jakie talenty, kto jest pomocny albo ma wspólne z kimś hobby.

12. Najpopularniejsza zabawa na 18 urodziny i nie tylko - karaoke

Tego nawet nie będziemy wyjaśniać. Wszyscy znają zasady. Pewnie wielu z Was bawiło się w to, zanim jeszcze ta konkurencja miała swoją egzotycznie brzmiącą nazwę. To zabawa na 18 urodziny idealna dla grupy, w której znajdą się zarówno domorosłe divy mikrofonu, jak fani muzyki w ogóle. Kto w dzieciństwie nie śpiewał do „mikrofonu” ze szczotki do włosów albo pianki do golenia – ręka w górę. Mamy dla Was kilka propozycji gadżetów idealnie nadających się do karaoke:

13. Zabawa na 18 urodziny „Sardynki”

Zabawniejsza wersja zabawy w chowanego? Nic prostszego. Jedna osoba ukrywa się, a kto ją znajdzie – chowa się razem z nią. Ostatecznie zabawa kończy się lub przenosi tam, skąd „wysypują się” jej uczestnicy. Gwarantujemy, że będzie zabawnie. Oczywiście dostawca pizzy może być nieco zaskoczony… lepiej też, żeby nie było dłuższej przerwy w dostawach prądu, a ewentualni astmatycy powinni mieć pod ręką inhalatory. Poza tym – to nie może się nie udać!

18,89 zł

Zabawa bez oporów

Wydaje Wam się, że na przykład chowanego to zabawa dobra dla dzieciaków? A Wy przecież macie już lat osiemnaście, prawie osiemnaście lub nieco ponad osiemnaście? Doświadczenie bardzo wyraźnie pokazuje, że nie ma czegoś takiego jak „bycie zbyt dorosłym na zabawę”. Przeciwnie – w imprezowym klimacie nawet te najbardziej dziecinne, wydawałoby się, gry i zabawy nabierają szczególnego uroku. Jeżeli więc szukacie pomysłów na zabawy na 18. urodziny, możecie śmiało zwrócić się o pomoc do… znajomych przedszkolaków. Na pewno podpowiedzą coś interesującego!

Zabawy na 18. urodziny – spędźcie wyjątkowy czas w wyjątkowy sposób

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że akurat osiemnaste urodziny są wyjątkowe – przynajmniej w Polsce. W naszym, ale też wielu innych krajach oznaczają bowiem symboliczny moment wejścia w dorosłość, wydają się więc pod pewnymi względami „ważniejsze” niż któregolwiek inne. Od tego momentu można legalnie pójść do sklepu po piwo, można zacząć starać się o prawo jazdy – by wymienić tylko te najbardziej oczywiste i wyczekiwane zmiany. Ale na myślenie o tym wszystkim jeszcze przyjdzie czas. Póki co warto skupić się na świętowaniu. A skoro świętowanie, to warto zaplanować pomysłowe zabawy na 18. urodziny. Jakie zabawy osiemnastkowe wymyślić?

Złośliwi twierdzą, że najlepiej… sprawdzi się bingo. W końcu osiemnastka to nie byle co, wiek całkiem zaawansowany – a więc bingo wydaje się oczywistym wyborem. No dobrze, mało prawdopodobne, aby na swojej – bądź cudzej – osiemnastce ktokolwiek chciał grać akurat w bingo. Na szczęście istnieje wiele innych możliwości. Jedne są prostsze, inne nieco bardziej zaawansowane. Warto dobrać je do „stopnia zaawansowania” zaproszonych gości. Jeśli ci chętnie sięgają po różnego rodzaju gry, wówczas można śmiało sięgnąć po coś bardziej wymagającego. Jeżeli granie to dla nich ewenement, słuszne wydaje się ograniczenie do najprostszych, ale wcale nie mniej zabawnych pomysłów.

Impreza na osiemnaste urodziny, to czas zwykle długo wyczekiwany. Choć bywa tak, że w ciągu roku w szkole mamy już „maraton” tego typu spotkań, to każde kolejne jest nadal atrakcyjne i wszyscy się do niego przygotowują tak, aby dobrze wypaść wśród znajomych. Masz strój, dekoracje i przekąski. Co radzimy w sytuacji, gdy szukasz pomysłu na zabawy na 18 urodziny? Zdecydowanie odradzamy nudę. Co jednak, jeśli „starsi” dali Ci wolną chatę i wolną rękę, a nie chcesz im się tłumaczyć ze szkód powstałych podczas domówki? Ocal tę imprezę i zajmij czymś swoich gości, zanim oni zajmą się czymś, co nie ucieszy Twoich rodziców.

Co można zrobić śmiesznego na 18. urodziny?

Pytanie, co można zrobić śmiesznego na 18. urodziny, zadaje sobie wiele osób. Zarówno sam główny bohater przyjęcia, który zastanawia się, czym rozbawić zaproszonych gości, jak i sami goście, którzy postanowią zrobić niespodziankę gospodarzowi. Jedno nie wyklucza oczywiście drugiego.

Niezłym pomysłem będzie postawienie na przebrania – tym bardziej że ich wybór, chociażby w Partybox.pl, jest praktycznie nieograniczony i można z łatwością znaleźć coś pasującego do okazji (lub też – jeśli przebierający się ma takie życzenie – coś do okazji absolutnie niepasującego). Osiemnaste urodziny z motywem przewodnim, do którego dopasowane zostaną zarówno dekoracje, jak i stroje uczestników? Pomysł doskonały!

Nie gorzej sprawdzą się też wszelkie dodatkowe atrakcje – im bardziej humorystyczne, tym lepiej. Przykład? Piniata na 18. urodziny. To prawda, zwyczaj ten nie jest jeszcze w Polsce szczególnie mocno rozpowszechniony, ale… to nawet lepiej! Dzięki temu przybyli na przyjęcie goście z całą pewnością zostaną zaskoczeni. A czym piniata na 18 powinna zostać wypełniona? Tu pozostaje pełna dowolność… i wcale nie trzeba ograniczać się do słodkości. Napomkniemy tylko, że jeżeli komuś zamarzyłoby się, aby piniata 18 wypełniona została butelkami, to owe butelki powinny raczej być małe i – co ważne – plastikowe, by nie potłukły się podczas uderzenia o podłoże.

Cokolwiek wybierzecie, to liczy się działanie zespołowe i dobra zabawa, bo ma być przede wszystkim wesoło.Co dają powyższe pomysły na zabawy na 18 urodziny? Poderwiesz dziewczynę, uratujesz swój dom, dobrze wypadniesz wśród kumpli, nie wywołasz pożaru. Jeżeli szukacie również dekoracji i akcesoriów idealnych na tę okazję zapraszamy:

A jeżeli akurat uczynnych – lub jakichkolwiek – przedszkolaków pod ręką brak, zawsze możecie zapoznać się z naszymi propozycjami. Zarówno powyżej w tym artykule, jak i na podstronach naszego sklepu znajdziecie wiele inspiracji, na podstawie których przygotujecie wspaniałe zabawy osiemnastkowe. Czy warto wymyślać specjalne gry na 18? Zdecydowanie tak!

Osiemnaste urodziny są wyjątkowe. Oznaczają symboliczny moment przejścia. Niech więc różnią się od każdej innej weekendowej imprezy, na którą wystarczy tylko przyjść, usiąść i dobrze się bawić. Niech pojawi się coś, co będzie je wyróżniało. Tym bardziej że o to byanjmniej nie trudno – i z naszą pomocą z pewnością wymyślisz, co można zrobić śmiesznego na 18. urodziny. Piniata 18, limbo hop, pasowane na 18 czy 18 zadań na osiemnastkę to tylko wybrane spośród całego mnóstwa propozycji.

Siła tkwi w kreatywności

Gry planszowe i karciane, słynne czerwone kubeczki, wszelkie zajęcia sportowe znane chociażby z amerykańskich college’ów… na to wszystko jest miejsce odczas imprezy. Im więcej pomysłów przygotujecie zawczasu, tym lepiej. I nie szkodzi, jeśli nie wszystkie zdążycie lub będziecie chcieli zrealizować. O to wszakże chodzi, by mieć wybór. Jeśli zabawy na 18 urodziny potoczą się inaczej, własnym rytmem – jeszcze lepiej.

Ale przynajmniej – dzięki odpowiedniemu przygotowaniu – unikniecie niezręcznej ciszy, kiedy grupa osób siedzi naprzeciwko siebie przy stole czy na kanapach i nikt nie wie, co zrobić albo co powiedzieć. Czasem wystarczy jakiś drobiazg, choćby najprostsza gra, by przełamać ciszę i rozkręcić imprezę. Zdziwilibyście się, wiedząc, jak wielu dorosłych podczas imprez sięga nawet po tak klasyczne zabawy jak… głuchy telefon.

Dlatego wybierzcie gry na 18 i zadbajcie o inne atrakcje. Gadżety do zdjęć to kolejna z możliwości. Możecie również zorganizować zawody, w których główną nagrodą będzie buziak od solenizantki (lub solenizanta – choć niektórzy pewnie nie uznają tego za nagrodę). Grunt, żeby dobrze się bawić – a potem jeszcze przez długi czas z rozrzewnieniem wspominać osiemnastkową imprezę.
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy