Partybox.pl
 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

11 pomysłów na zabawy na 18 urodziny

Impreza na osiemnaste urodziny, to czas zwykle długo wyczekiwany. Choć bywa tak, że w ciągu roku w szkole mamy już „maraton” tego typu spotkań, to każde kolejne jest nadal atrakcyjne i wszyscy się do niego przygotowują tak, aby dobrze wypaść wśród znajomych. Masz strój, dekoracje i przekąski. Co radzimy w sytuacji, gdy szukasz pomysłu na zabawy na 18 urodziny? Zdecydowanie odradzamy nudę. Co jednak, jeśli „starsi” dali Ci wolną chatę i wolną rękę, a nie chcesz im się tłumaczyć ze szkód powstałych podczas domówki? Ocal tę imprezę i zajmij czymś swoich gości, zanim oni zajmą się czymś, co nie ucieszy Twoich rodziców.

1.Planszówki, gry konsolowe, outdoorowe, Jenga, Twister

Towarzystwo w niemal każdym wieku znajdzie dla siebie odpowiednie gry planszowe lub karciane. Ich tematyka jest tak bogata, że dobrze bawić będą się zarówno wielbiciele mitycznych światów, fantasy, lotów w celu skolonizowania kosmosu, jak i fani klasycznych warcabów. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego, bo są gry, jak PsychoDropsy (gra polska ale inspirowana Cards Against Humanity), które ułatwią w towarzystwie powiedzenie czegoś zupełnie nieodpowiedniego. Oczywiście wszyscy muszą mieć poczucie humoru, a zastosowanie w połączeniu ze środkami nielegalnymi – jest niewskazane, nawet jeśli ta nielegalność jest tylko kwestią czasu. Nadal się zastanawiacie? Polska gra planszowa Galaxy of Trian pozwoli na podbój kosmosu, oby na skalę podboju Kickstartera, gdzie jej twórcy zdobyli aż 130,395 dolarów! Polecamy też gry konsolowe do rozgrywek drużynowych. Tu pewnie macie już swoje ulubione. Co ciekawe, wiele firm, w tym polskie, wychodzą naprzeciw graczom lubiącym gry sieciowe i wypuszczają na rynek produkty na urządzenia mobilne. Przecież każdy ma dostęp do telefonu komórkowego, możecie więc bawić się razem na przykład w typową „ścigankę” Highway Getaway. Jeśli pogoda sprzyja możecie przenieść się z grami w plener. Tu wybierzecie cokolwiek tylko lubią zaproszeni znajomi. Ostatecznie, lub w razie deszczu, zostaje ponadczasowa Jenga i Twister. 

2. Balony z karteczkami, na których napisane są zabawne zadania

Generalnie chodzi o to, że im zabawniej, tym lepiej. Balony nadmuchujemy z karteczkami wewnątrz. Powinno ich być nieco więcej, niż uczestników zabawy. Osoba, która zaczyna, przekłuwa balon (tu: salwa śmiechu po raz pierwszy), odczytuje na głos zadanie i zaczyna je wykonywać przy aplauzie zgromadzonych. Nieważne, czy chodzi o zjedzenie jabłka bez użycia rąk, czy skłonienie kogoś do wypicia napoju przez słomkę głową w dół. Ma być przede wszystkim zabawnie. Pamiętajcie jednak, że zadania powinny być tak skonstruowane, by nikt nie poczuł się urażony. 

3. Quiz muzyczny w rodzaju „Jaka to melodia?”

To banalnie prosta zabawa do wykonania. Odtwarzacie po kilka, kilkanaście sekund utworu, a ktoś lub wszyscy mają zgadnąć, co słyszą. Jeśli chodzi o zabawy na 18 urodziny, to nie ma prostszej o jaśniejszych zasadach. Najlepsze jest to, że zabawa może trwać długo, a repertuar utworów jest niemal nieograniczony. Można skorzystać z list piosenek na Youtube lub wybrać osobę, która pokieruje zabawą i dobierze dla znajomych te najodpowiedniejsze (lub zupełnie nieodpowiednie). Okaże się wówczas, kto w grupie najbardziej lubi przewodzić, kto to potrafi robić, a kto ma najlepszy słuch muzyczny i refleks. Co jednak liczy się naprawdę, to świetny nastrój. Niczym innym tak łatwo, jak właśnie muzyką można modelować go u uczestników imprezy. Czy wiecie, że w 2015 roku w Glasgow szefowie jednej z restauracji McDonald's zdecydowali się na nadawanie muzyki klasycznej, żeby uspokoić klientów? Wcześniej policja była tam wzywana do bójek aż 200 razy w ciągu 14 miesięcy!

4. „Wyścig gazet”

Mało zachodu, a dużo zabawy. Takie zajęcia też popieramy. Jest dwóch uczestników, każdy trzyma obie stopy na rozłożonej gazecie. Ścigają się na czas, często bez skutku usiłując się nie wywrócić. Podobnie można bawić się z gazetą rozłożoną na brzuchu – biegniemy z nią wówczas tak, aby nie spadła na ziemię, bo wtedy notujemy przegraną. Dla wytrwałych, i wciąż w miarę trzeźwych, uczestników zabawy można zaproponować „wyścig kangurów”. W tym konkursie mogą brać udział dwie osoby, trzy lub wszyscy obecni na imprezie. Łapiemy plastikową butelkę między kolana i staramy się z nią dotrzeć w dowolny sposób do mety. Metę zaś można wyznaczyć w domu lub w plenerze, a będzie jeszcze zabawniej. Zbyt proste? Spróbujcie zabawy poniżej. 

5. Rysowanie motywu lub znanej postaci rozpoczynając od głowy

Można rysować postać znaną lub kogoś znajomego, a bardzo charakterystycznego. To głównie zabawa w wyobraźnię, nie trzeba mieć talentu rysownika. Mnóstwo inspiracji zapewnią filmy, gry, gwiazdy muzyki, świat polityki, a nawet znane nam osoby. Każdy rozpozna gadżety, dzięki którym identyfikujemy postać. W czasie, gdy zwłaszcza dzięki internetowi w jednym czasie popularne są te same rzeczy i wszyscy mówią właśnie o nich – nie ma, jakby się wydawało, prostszej zabawy. To jednak złudne. Dzięki śmiesznym pomyłkom i mylnym tropom robi się jednak co raz śmieszniej. 

6. Pokaz mody, przebieranie na czas zgodnie ze stylem muzyki, jaką słychać w tle

Te zabawy w przebieranie zostały już właściwie opisane powyżej. Mają sens zwłaszcza na imprezach dziewczyn, bo wierzymy, że u Was nie zabraknie szafy pełnej ciuchów. Wiemy, że to Wy najlepiej czujecie modę, lubicie się nią bawić i na pewno nie zabraknie Wam pomysłów. Wystarczy spojrzeć na stylizacje polskich blogerek modowych – dziewczyny mają to coś. Nazwijmy to szóstym zmysłem, czy jakkolwiek ale po prostu wiedzą, kiedy element stroju zdecyduje o jej szyku lub groteskowości. Zróbcie to po swojemu, bawcie się inaczej. Na rynku dostępna jest wreszcie , które stworzą niezapomniane stylizacje z rzeczami, które każdy ma w swojej szafie. Jest też jej inny wariant tej zabawy na 18 urodziny, można ubierać na czas jak największą ilość ubrań. Solenizant lub solenizantka może nawet zagwarantować nagrody dla uczestników, co wprowadzi element rywalizacji i podniesie jej temperaturę. Na koniec wystarczy zrobić zabawne zdjęcie, a nawet nakręcić film z osiemnastki. Poza tym, kto powiedział, że to, co zwykle utożsamiamy z zabawą nie może stać się sposobem na życie. Może ktoś pomyśli o profesjonalnym zajęciu się modą, zwłaszcza jeśli poza pasją ma w tym już pewne doświadczenie. 

69 zł

7. Zabawa słowna „Nigdy nie...”

To pewien rodzaj gry w szczerość. Każdy z uczestników mówi, czego nigdy by nie zrobił, albo czego faktycznie nie robił. Pytania zależą od stopnia zażyłości i otwartości. Przestrzegamy, że lepiej informować nieznajomych o sprawach tak zwanych bezpiecznych. Zabawa polega na tym, że każdy zaczyna zdanie od słów: „Nigdy nie...”, a kończy według własnego uznania. Coming up w rodzaju: „Nigdy nie jechałem radiowozem policyjnym”, „...nie spałam w makijażu”, „...nie tańczyłem” raczej nie skończy się towarzyską banicją. Uwaga, odpowiedzi „trudne” są tylko dla odważnych i znających się dobrze przyjaciół.

8. Podobna, jak wyżej zabawa w „Lubię Cię za to...”

Wystarczą nam kartki, taśma klejąca i najlepiej kolorowe flamastry do napisania tekstu. Na plecach uczestników przyklejamy karteczki z opisem od każdego z gości, jaki jest ich zdaniem dany uczestnik zabawy. Na górze kartki wypisujemy wielkimi literami hasło „Lubię Cię za”, a niżej uczestnicy dopisują kolejno swoje kwestie (można osobnymi kolorami, ale można też jednym, żeby informacje pozostały anonimowe). To dobra, integrująca gra, pozwalająca powiększyć grono dobrych znajomych nawet na spotkaniach, gdzie słabo się znacie. Pozwala szybko poznać imiona wszystkich w grupie, w tym interesującej nas dziewczyny lub chłopaka. Poza tym dowiadujemy się w miarę obiektywny sposób, kto ma jakie talenty, kto jest pomocny albo ma wspólne z kimś hobby.

9. Najpopularniejsza zabawa na 18 urodziny i nie tylko - karaoke

Tego nawet nie będziemy wyjaśniać. Wszyscy znają zasady. Pewnie wielu z Was bawiło się w to, zanim jeszcze ta konkurencja miała swoją egzotycznie brzmiącą nazwę. To zabawa na 18 urodziny idealna dla grupy, w której znajdą się zarówno domorosłe divy mikrofonu, jak fani muzyki w ogóle. Kto w dzieciństwie nie śpiewał do „mikrofonu” ze szczotki do włosów albo pianki do golenia – ręka w górę. Mamy dla Was kilka propozycji gadżetów idealnie nadających się do karaoke:

10. Zabawa „Sardynki”

Zabawniejsza wersja zabawy w chowanego? Nic prostszego. Jedna osoba ukrywa się, a kto ją znajdzie – chowa się razem z nią. Ostatecznie zabawa kończy się lub przenosi tam, skąd „wysypują się” jej uczestnicy. Gwarantujemy, że będzie zabawnie. Oczywiście dostawca pizzy może być nieco zaskoczony… lepiej też, żeby nie było dłuższej przerwy w dostawach prądu, a ewentualni astmatycy powinni mieć pod ręką inhalatory. Poza tym – to nie może się nie udać!

12,89 zł
24,99 zł

11. Tworzenie plakatu dla solenizanta.

To dobre zajęcie aktywizujące, integrujące nawet mało utalentowanych uczestników. Także dla grupy gości, w której choć kilka osób ma zacięcie artystyczne lecz przede wszystkim chęć do zabawy. Realizację pomysłu na dzieło warto zacząć od narady, wyboru miejsca i rodzaju narzędzi. Podpowiemy, że w zestawieniu z klasycznym rysunkiem, czy malowaniem farbami, sprawdzić się może technika kolażu. To dobre rozwiązanie w dużym gronie, gdzie większość lub wszyscy znają solenizanta, spędzili z nim wiele czasu, byli na różnych imprezach i dzielą wspólne wspomnienia czy pasje. Plakat to akurat dzieło dające duże pole do popisu i dowolność zastosowanych materiałów jest jego zaletą. Można użyć doklejanych biletów z koncertów, pocztówek z odwiedzonych razem miejsc, nawiązać do pasji kuchennej, zafascynowania solenizanta modą, urodą, sportem albo muzyką. Cokolwiek wybierzecie, to liczy się działanie zespołowe i dobra zabawa, bo ma być przede wszystkim wesoło.Co dają powyższe pomysły na zabawy na 18 urodziny? Poderwiesz dziewczynę, uratujesz swój dom, dobrze wypadniesz wśród kumpli, nie wywołasz pożaru. Jeżeli szukacie również dekoracji i akcesoriów idealnych na tę okazję zapraszamy: