Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
 • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Dzień Chłopaka. Jak zorganizować udaną zabawę w szkole i przedszkolu - Partybox Blog

Dzień Chłopaka to jedna z tych uroczystości, o których nie zawsze się pamięta – a szkoda… Każdemu przecież, niezależnie od płci, wieku czy jakichkolwiek innych kwestii, należy się specjalny dzień, podczas którego to właśnie on jest najważniejszy. Warto więc zawczasu zastanowić się, co na Dzień Chłopaka przygotować, aby wszyscy jak najlepiej się bawili.

Zanim jednak przeanalizujemy konkretne pomysły na Dzień Chłopaka, trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Mianowicie, kiedy jest Dzień Chłopaka.

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września.

To właśnie w ostatnim dniu września swoje święto obchodzą wszyscy młodzi mężczyźni. Warto więc uczcić to wydarzenie zarówno w szkole, jak i w przedszkolu.

Piniata urodzinowa SPIDERMAN piniata bez rozbijania
Strój BATMANA dla dzieci

Dzień Chłopaka – jak zorganizować?

Zbliża się wielkimi krokami dzień chłopaka? Jak zorganizować uroczystość – to pytanie, które pewnie zadaje sobie całkiem wiele osób… i nic dziwnego, ponieważ możliwości jest naprawdę wiele. Sprawdźmy więc, co przygotować na Dzień Chłopaka w przedszkolu, a co na Dzień Chłopaka w szkole

Zabawy na Dzień Chłopaka w przedszkolu

Zastanawiasz się, co można zaproponować z okazji dnia chłopaka w przedszkolu? Najlepsze zabawy dla dzieci to te, które zaangażują je wszystkie. Ciekawych pomysłów z pewnością nie zabraknie, a oto wybrane z nich.

Bal przebierańców

Doskonałym pomysłem na huczna zabawę przy okazji 30 września jest bal przebierańców. To propozycja, którą można wykorzystać zarówno w przedszkolu, jaki w szkole podstawowej – ucieszy wszystkich uczestników, którzy będą mieli okazję do tego, aby wykazać się swoją pomysłowością. Jaki strój na tę okazję przygotować? Np. któryś z poniższych:

 • Strój SUPERMAN –mniejszy i większy – dla tych, którzy lubią od czasu do czasu uratować świat od zagłady,
 • Strój BATMANA – a także strój BATWOMAN, gdyby bohater w pelerynie zechciał pojawić się na imprezie wraz z towarzyszką,
 • Strój NINJA lub… ŻÓŁW NINJA, w końcu nigdzie nie zostało powiedziane przecież, które wydanie jest słuszne.

Strój MINIONKA to natomiast propozycja dla tych, którzy wychodzą z założenia, że niech ratowaniem świata zajmują się inni, bo perspektywa szaleństwa w gronie małych żółtych towarzyszy jest zdecydowanie bardziej interesująca.

Sesja zdjęciowa

Zarówno Dzień Chłopaka, jak i każde inny święto, zawsze warto odpowiednio udokumentować. Jeżeli uczestnicy przebiorą się z okazji balu, już samo to powinna zagwarantować, że zdjęcia wyróżniały się będą już na pierwszy rzut oka – nie sposób będzie pomylić i z jakimikolwiek innymi, wykonanymi przy jakiejś innej okazji. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z innych dodatków i dekoracji. Pomysłowe gadżety i rekwizyty sprawią, iż każda fotografia stanie się wyjątkowa.

Jeśli chodzi o to, co na Dzień Chłopaka w klasie w przedszkolu przygotować w ramach dodatków do sesji zdjęciowej, świetnie sprawdzi się fotobudka – a wraz z nią rekwizyty, np. z kolekcji GAME ON, PIŁKA NOŻNA czy LAMA. Młodych adeptów nauki, zainteresowanych kosmosem, z pewnością ucieszy fotoramka przedstawiająca rakietę. Tym natomiast, którzy wolą stąpać po ziemi, a przynajmniej po równo skoszonej trawie – murawie – przypadnie do gustu fotościanka PIŁKA NOŻNA.

Zabawy plastyczne i kolorowanki

Z okazji Dnia Chłopaka wymyślić można coś bardzo oryginalnego, zupełnie innego niż na co dzień. Bo skoro zazwyczaj maluje się na papierze, to dlaczego by tym razem nie sięgnąć po coś mniej typowego? I nie chodzi tu bynajmniej o inne rodzaje kartonu, tylko o malowanie po… twarzy. Wykorzystując farby do malowania twarz lub zestaw TĘCZA łatwo osiągnąć można wspaniałe rezultaty, a sam proces malowania okaże się doskonałą zabawą.

Jeśli taki akurat wybór miałby okazać się nieco przesadzony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do bardziej klasycznych rozwiązań. Idealnie sprawdzą się więc wszelkie kolorowanki. Może to być np.kolorowanka personalizowana PSIAKI lub PRZYJACIELE, KUBUŚ PUCHATEK lub ANNA & ELSA, a nawet maski zwierząt do kolorowania WOODLAND

Gry i zabawy na Dzień Chłopaka w szkole

Co wymyślić i jak zorganizować Dzień Chłopaka w szkole? Z pewnością można by znaleźć inne propozycje dla uczniów szkoły podstawowej, a inne dla uczniów liceum… niemniej jednak znajdą się i takie, które sprawdzą się w obu przypadkach – niezależnie od wieku uczestników zabawy.

Turnieje sportowe

To wcale nie przypadek, że tak wielu dorastających chłopców w wieku szkolnym deklaruje, że ich ulubionym przedmiotem jest wf. To okazja do tego, aby spożytkować energię, wykazać się, to także okazja do tego, aby rozwinąć swoje umiejętności, popracować nad kondycją – nie wspominając nawet o tym, że sport to przecież doskonała zabawa. Jeżeli więc zastanawiasz się jak zorganizować Dzień Chłopaka w klasie i jakie pomysły na Dzień Chłopaka w szkole wybrać, turnieje sportowe będą jak znalazł.

Świetnie sprawdzą się zarówno zmagania w ramach jednej klasy, jaki turniej między klasami. Warto pomyśleć także o nagrodach – balon foliowy na powietrze PUCHAR to tylko jedna z wielu możliwości. Warto rozważyć także mini puchary, tak aby każdy z uczestników mógł otrzymać i zabrać ze sobą do domu swoją własną nagrodę.

13,99 zł
8,89 zł

Planszówki

Jeżeli pogoda nie sprzyja akurat popisom na świeżym powietrzu, sportowe zmagania przenieść można pod dach – nie tylko pod postacią popularnego gdzieniegdzie unihokeja. To sporo nowych możliwości, jeśli chodzi o Dzień Chłopaka w szkole. Pomysły są różne – a popularne gry planszowe doskonale nadają się właśnie na 30 września.

Można oczywiście wykorzystać zarówno bardzo klasyczne, tradycyjne propozycje, których zasady znane są od dziesiątek, setek, a być może nawet tysięcy lat, ale można także sięgnąć po gry zupełnie nowe, które odznaczają się dużą większym zaawansowaniem, co przekłada się na angażującą na dłużej rozrywkę. Wyboru z całą pewnością nie zabraknie.

73,99 zł
20,99 zł

Konkursy

Zdrowa rywalizacja zawsze jest wskazana – przynajmniej tak długo, aż nie wymknie się spod kontroli. W odreagowaniu emocji po konkursach, które być może nie zakończyły się po myśli konkretnego uczestnika, pomoże piniata. Wypełniona drobnymi zabawkami lub smakołykami, może stanowić punkt kulminacyjny całej zabawy. Można wykorzystać ją w roli nagrody w konkursie, można też z samego jej rozbijania zorganizować konkurs.

Uczniom w szkole spodoba się zarówno piniata PIŁKA, jak i piniata BATMAN. A jeśli nauczyciele woleliby tym razem pominąć element rozbijania, najlepszym wyborem okaże się piniata bez rozbijania SPIDERMAN. Do tego jeszcze sznurek czarny oraz zestaw HAŁAŚLIWY GADŻETY– i można mieć pewność, że nie będzie nudy… a także tego, że nauczyciele dziękować będę opatrzności, że Dzień Chłopaka zdarza się tylko raz w roku.

10,89 zł
31,99 zł

Lista gier na Dzień Chłopaka

Co jeszcze zaproponować? Oto lista gier na Dzień Chłopaka, które można śmiało wykorzystać:

 • Gorące krzesła
 • Ciuciubabka
 • Ciepło-zimno
 • Głuchy telefon
 • Karaoke
 • Kalambury
 • Wyzwania z balonami
 • Prawda czy wyzwanie
 • Kto tak ma?
 • Kim jestem?
 • 20 pytań

Dzięki powyższym propozycją nikomu nie powinno zabraknąć pomysłów na Dzień Chłopaka. Jak zorganizować wymarzone święta? W jaki sposób zadbać o to, aby nikt się nie nudził? Wystarczy odrobina przygotowania oraz pomysłowe gadżety z Partybox.pl. To najlepszy przepis na sukces!
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy