Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Przywitanie gości- inspirację dla każdego i na każdą okazję - Partybox Blog

Przywitanie gości – inspiracje dla każdego i na każdą okazję

Niezależnie od okazji, każda uroczystość powinna zacząć się tym samym elementem. O co chodzi? Oczywiście o przywitanie gości.

W przypadku niewielkich i kameralnych uroczystości – jak rodzinny obiad czy niewielkie urodziny organizowany we własnym domu – powitanie gości na imprezie z pewnością nikomu nie sprawi kłopotu. Nie ma tu bowiem powodu, by wymyślać coś szczególnie zaskakującego czy formalnego. Wystarczy osobiste powitanie przy wejściu.

Jak natomiast powinno wyglądać powitanie gości na uroczystości nieco bardziej oficjalnej? Możliwości jest mnóstwo, jeśli chodzi o przywitanie gości. Inspiracje można znaleźć jednak na każdą okazję. Oto powitanie gości przykłady:

 

Przywitanie gości – gotowe pomysły

Można samemu, osobiście zadbać o przywitanie gości. Gotowe pomysły są jednak po to, aby się nimi wspomóc. Kiedy uczestników danej uroczystości ma być kilkudziesięciu lub nawet kilkuset, a większość z nich pojawia się w różnych momentach, naprawdę trudno byłoby witać każdego z osobna. Nie zaszkodzi wtedy sięgnąć po pomoc – np. po personalizowane tablice powitalne.;

 

Te będą nie tylko efektowne i estetyczne, ale też mogą spełniać funkcję praktyczną, chociażby wskazując od razu gościom, który stolik został im przeznaczony. To duże ułatwienie, a zarazem pomysłowe przywitanie gości weselnych. Sprawdzi się oczywiście również w innych sytuacjach.

 

Różnego rodzaju tablice, ścianki, ozdoby i dekoracje – pomysłów na powitanie gości na pewno nie zabraknie. Warto postarać się o zrobienie dobrego wrażenia, ale też nie przesadzać – ostatecznie to tylko wstęp, podczas gdy cała uroczystość będzie miała miejsce chwilę później.

 

Przywitanie gości weselnych. Tekst

 

„Niezwykle miło mi powitać wszystkich zebranych w tym wyjątkowym i – miejmy nadzieję – ostatnim takim dniu! W imieniu swoim oraz naszych dzisiejszych bohaterów dziękuję wam bardzo za przybycie i cieszę się niezmiernie, że możemy wspólnie świętować! Drodzy [tu zwrot do nowożeńców], niech każdy kolejny dzień waszego wspólnego życia będzie co najmniej tak dobry jak ten! Wszystkiego najlepszego. Jedzmy, pijmy, bawmy się! Wasze zdrowie!”

 

„Najdrożsi! Do was zwracam się w pierwszej kolejności. Przede wszystkim wielkie gratulacje. To wspaniały dzień i wielkie wydarzenie. Wspólne życie wiąże się z pewnymi wyzwaniami, nieraz trudami – jednak wierzę, że tego, co dobre, co miłe, będzie o wiele, wiele więcej. Tego właśnie wam życzę. Wszystkim wam [tu zwrot do gości] serdecznie dziękuję za przybycie. Cieszę się bardzo, że dzielicie z nami ten radosny czas. Bawcie się i cieszcie, dzisiaj nikt nie powinien się martwić!”

 

„Witajcie najbliżsi, trochę bliżsi i bliscy! Zanim przejdziemy do tego, co interesuje wszystkich najbardziej – czyli, rzecz jasna, do rosołu – chcielibyśmy podziękować wam za przybycie. Tym, którzy przyszli spacerem, jak i tym, którzy mieli do pokonania znacznie dłuższą drogę. Cieszymy się niezmiernie, że z nami jesteście… i mamy nadzieję, że w niepomniejszonym składzie – i niepogorszonym stanie – dotrwamy do rana! Zatem bawmy się i – aby nie przedłużać – przejdźmy do najważniejszego, czyli… na zdrowie i smacznego!”

 

„Są takie chwile w życiu rodzica, w których uczuć przeplata się ze sobą tak wiele, że nie sposób je wszystkie nazwać… To z jednej strony smutek, bo nasza rola się kończy. To także ogromna radość, bo przed wami – naszymi dziećmi – nowe piękne życie. Korzystajcie z niego, bawcie się i cieszcie, wasze zdrowie! Zdrowie też wszystkich wspaniałych gości. Witaliśmy się już z osobna, powtórzymy więc tylko raz jeszcze. Witajcie, dziękujemy, że jesteście, niech dobre humory was nie opuszczają… a jutrzejszy poranek obejdzie się z nami wszystkimi łagodnie!”

 

 

 

Przywitanie gości weselnych można zorganizować na kilka różnych sposobów. Tym najbardziej tradycyjnym jest krótkie przemówienie oraz toast wzniesiony za zdrowie młodych oraz wszystkich przybyłych. Zwyczajowo przemówienie to wygłasza ojciec panny młodej, niemniej jednak śmiało można pozwolić sobie na różne odstępstwa od tej reguły. Trzeba tylko zawczasu uzgodnić szczegóły, tak aby nikogo nie spotkała nie do końca miła niespodzianka w ostatniej chwili.

Jeśli chodzi o tego rodzaju przywitanie gości weselnych, tekst nie powinien być zbyt długi ani przesadnie oficjalny, pompatyczny. Na weselu spotyka się najczęściej rodzina i znajomi, a sama uroczystość jest przecież radosnym i lekkim świętem. Patos zdecydowanie lepiej będzie więc odłożyć na inną okazję (na powitanie gości na imprezie tekst naprawdę nie musi być „górnolotny”), by nie narażać się na śmieszność.

109,9 zł

Jakie elementy uwzględnić?

  • zwrot do przybyłych (nadużywane w innych sytuacjach „witam” lub „witamy” tutaj akurat sprawdzą się doskonale),
  • podziękowanie za obecność (można tutaj wspomnieć o osobach przebywających z daleka, ale bez wdawania się w szczegóły – to nie jest moment, aby wyróżniać kogokolwiek z imienia i nazwiska),
  • nawiązanie do uroczystości (oczywiście wszyscy wiedzą, z jakiego powodu „zebrali się tu dzisiaj”, niemniej jednak warto zgrabnie o tym przypomnieć),
  • życzenia (w dwóch formach – to przede wszystkim życzenia dla gości, żeby dobrze się bawili, a do tego, jeśli to nie główni bohaterowie uroczystości wygłaszają przemówienie, to okolicznościowe życzenia skierowane właśnie do nich).

Personalizowane tablice powitalne

Powitanie gości na uroczystości weselnej to nie tylko toast wzniesiony na początku zabawy. Śmiało można pokusić się o coś więcej – o dodatkowe elementy, które nadadzą przywitaniu ciekawą oprawę. Jednym z takich elementów mogą być personalizowane tablice powitalne, czyli tabliczki z najważniejszymi informacjami, które ustawia się przed wejściem.

Co w danym momencie będą oznaczały najważniejsze informacje, zależy wyłącznie od organizatorów, którzy zamawiać będą tablicę. Można umieścić na niej krótki napis, zdjęcia głównych bohaterów, datę uroczystości… ale można też zdecydować się na wariant praktyczny i obok krótkiego powitania zamieścić chociażby rozkład sali, stołów oraz przypisanych poszczególnym gościom miejsc. W tym ostatnim przypadku idealnie sprawdzi się tablica powitalna PLAN STOŁÓW NA WESELE. Dzięki niej jeszcze przed wejściem goście będą wiedzieli, w którą stronę powinni się kierować.

 

 

Winietki

Kolejną z rzeczy, jakie warto zadbać przygotowując powitanie gości na imprezie – jakiejkolwiek, w której udział wziąć ma więcej osób – są winietki. Układane na stole, wskazują uczestnikom przeznaczone dla nich miejsce. Oczywiście nie zawsze winietki są absolutnie niezbędne, w wielu przypadkach można pozwolić gościom, aby to oni sami zdecydowali o tym, gdzie i obok kogo usiądą. Zdarza się jednak, że wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem.

Wtedy też winietki będą bezcenne, tym bardziej że spełniają funkcję nie tylko informacyjną, ale także dekoracyjną. Najlepszym tego przykładem są Winietki na stół piórko LOVELY SWAN . Symboliczne, eleganckie, piękne – w sam raz na wesele, rocznice, urodziny…

Przywitanie gości – zrób to sam

Samodzielna organizacja danej uroczystości bywa dużym wyzwaniem, jest też jednak bardzo satysfakcjonująca. Wszystko to za sprawą faktu, iż można samemu zdecydować o wszystkich jej elementach. Dotyczy to również sposobów na przywitanie gości. Zrób to sam – znane hasło… Co może oznaczać w tym przypadku? Chociażby kolorowe i efektowne dekoracje na przywitanie gości.

 

Girlandy z napisami

 

Jednymi z najbardziej uniwersalnych, a przy tym najbardziej praktycznych dekoracji, są girlandy z napisami – takimi, jakie można przygotować na indywidualne zamówienie, specjalnie z myślą o konkretnej okazji. To świetny sposób chociażby na przywitanie gości na urodzinach. Girlandy rozwiesić można w różnych miejscach, nie martwiąc się przy tym, że zajmą nadmiar przestrzeni.

 

Za przykład niech posłuży girlanda personalizowana BUBBLE PARTY . Jest to efektowna girlanda, która sprawdzi się przy najróżniejszych uroczystościach… zachęcając gości do iście szampańskiej zabawy. Zarówno girlandy, jak też inne ozdoby, rozwieszać można na ścianach, podwieszać na suficie, ale można też wykorzystać stojak na tło fotograficzne KOŁO, by stworzyć naprawdę indywidualną dekorację, a przy okazji tło do zdjęć.

Wykorzystaj rozety dekoracyjne

Efektownym dodatkiem do wykorzystania na różne sposoby są też rozety papierowe, np.Rozety papierowe JASNOROWE (3szt.)JASNORÓŻOWE/link] Mają naprawdę wiele zastosowań – wystarczy odrobina kreatywności, by stworzyć na ich bazie coś naprawdę wyjątkowego. W Partybox.pl znaleźć można rozety najróżniejszych kolorów i rozmiarów – ich dopasowanie do konkretnego pomysłu na dekoracje z pewnością nikomu nie sprawi problemu!

172,9 zł

Ścianka balonowa

Wśród różnych pomysłów na dekoracje ponadczasową popularnością cieszą się balony. Idealnie nadają się na różne uroczystości – zarówno te gromadzące dzieci, jak i dorosłych. Ich urokowi po prostu nie sposób się oprzeć. Skoro zaś nie można się oprzeć, to znak, że należy go wykorzystać. Może więc ścianka balonowa jako pomysł na przywitanie gości?

Podczas przygotowywania ścianek z balonów obowiązuje tylko jedna zasada – nie ma żadnych zasad! Można łączyć ze sobą najróżniejsze balony, zarówno klasyczne okrągłe, jak i te w bardziej nietypowych formach. Nie zaszodzą również balony z napisami:

 

Na każdą okazję znajdzie się coś odpowiedniego. Połączenie balonów z girlandami, rozetami, tablicami oraz innymi elementami stanowić będzie pomysłowe powitanie gości na uroczystości.

Zrobi wrażenie, będzie prezentować się pięknie, a jeśli przy okazji zachęci przybyłych do pamiątkowego sfotografowania się na tle dekoracji, to… jeszcze lepiej!

 

 

 
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy