Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Zabawy dla dzieci na dworze - kreatywne wakacje | Partybox blog

Zabawy dla dzieci na dworze

Wakacje doskonale sprzyjają temu, by jak najwięcej czasu spędzać na zewnątrz. Wreszcie jest ciepło, rzadko pada czy wieje. Można przebywać na dworze niemal przez cały dzień – i wciąż nie mieć dość. Pozostaje pytanie – co robić. Oto najlepsze pomysły na zabawy dla dzieci na dworze. Na wakacje i nie tylko!

Mówi się czasem, że dawniej wystarczył patyk czy kapsel – i zabawa na wiele godzin była gotowa. Jeśli gdzieś napatoczyła się piłka, można było na dobre kilka tygodni zapomnieć o bożym świecie. To prawda… tyle że nic się w tej kwestii nie zmieniło! Owszem, można do różnych zabaw posługiwać się oryginalnymi gadżetami – jak rakietki z piłeczką czy sznurek czerwony ale kiedy tych z jakiegoś powodu zabraknie, nie oznacza to, że zabraknie również pomysłów na zabawę.

31,99 zł

 

Gry dla dzieci na dworze

Nie potrzeba wiele. Wystarczy kilka osób i dobra pogoda. Jeśli będzie nieco chłodniej, wystarczy pamiętać o bluzie. Jeśli cieplej – o nakryciu głowy i zapasie wody do picia. Potem zostaje już tylko zdać się na własną pomysłowość… oraz mądrość pokoleń. Śmiało można zaproponować swoim pociechom gry dla dzieci na dworze, jakie pamięta się z własnego dzieciństwa – podchody nigdy się nie zestarzeją!

Jak narysować klasy

Gra w klasy to jedna z najprostszych, a zarazem niegdyś najbardziej popularnych zabaw na świeżym powietrzu. Wystarczy trochę miejsca – jeśli gramy na ziemi, planszę narysujemy patykiem. Jeśli na asfalcie – przyda się kreda. Rysujemy planszę do skakania składającą się z łącznie dziewięciu pól, najpierw trzy pojedyncze, następujące po sobie, potem podwójne (dwa pola równolegle obok siebie), potem znowu dwa pojedyncze i na koniec podwójne.

To tylko jedna z bardzo wielu możliwości – być może ktoś z własnego dzieciństwa pamięta, jak narysować klasy inaczej. Nic nie szkodzi – każdy sposób jest dobry. Nie chodzi przecież o szukanie jedynie słusznego, a o to, żeby dobrze się bawić!

13,99 zł

 

Jak zbudować bazę

Jeśli w kwestii rysowania klas mogą występować różne wersje, to w przypadku tego, jak zbudować bazę, tematu wręcz nie wypada zaczynać – bo oznaczać to będzie wielogodzinną dyskusję, w której każdy ma swoje zdanie. Czy można sprowadzić te wszystkie wersje do wspólnego mianownika, znaleźć łączące je założenia i na tej podstawie ustalić, jak zbudować bazę idealną? Można próbować…

Przede wszystkim trzeba wybrać miejsce – powinno być nieco ukryte. Warto wykorzystać naturalne obiekty – drzewa, pagórki. Następnie, posługując się znalezionymi w okolicy materiałami, można ułożyć szkielet bazy. Przydadzą się gałęzie – mniejsze i większe. Te z wciąż znajdującymi się na nich liśćmi idealnie nadadzą się na „poszycie”… choć wyniesiony z domu koc (gdy mama nie patrzy…) również się sprawdzi. Trzeba tylko pamiętać o tym, by na noc zabrać go z powrotem.

Przy tym, jak zbudować bazę, pamiętać trzeba o najważniejszym – by nie śmiecić i nie niszczyć przyrody wokół siebie. Dobra zabawa absolutnie tego nie potrzebuje!

9,89 zł
19,89 zł
44,9 zł
34,99 zł

 

Zasady gry w gumę

Jedyne 100%-owo pewne zasady gry w gumę to te, mówiące że należy skakać. W jaki sposób, w jakim rytmie, z jakim ułożeniem nóg względem rozpiętych „sznurków”? Ponownie najwłaściwszą odpowiedzią będzie „to zależy”. Rzeczywiście – ile osób, tyle pamiętanych z dzieciństwa zasad. Można śmiało korzystać ze wszystkich. Dobrze tylko zawczasu ustalić pośród uczestników, jakimi regułami kierowała się będzie zabawa, by uniknąć ewentualnych niedomówień. Może to „tylko” gra w klasy – ale i w jej przypadku gen rywalizacji mocno potrafi dać o sobie znać!

Kreatywne zabawy dla dzieci w domu

Nie zawsze pogoda dopisuje. Nawet w najpiękniejsze lato mogą zdarzyć się dni, w które… nie chce się nawet wychodzić spod kołdry. To z perspektywy dorosłych. Z perspektywy dzieci, które na co dzień rozpiera energia, sytuacja wygląda nieco inaczej, a zatem konieczne będą kreatywne zabawy dla dzieci w domu. Co można zaproponować pociechom?

 

Kolorowanki dla dzieci

Świetnym wyborem będą kolorowanki czy też malowanki dla dzieci. Kolorowanki na wakacje to sposób zarówno na przeczekanie gorszej pogody, ale też na wczesne poranki czy późniejsze wieczory, kiedy trzeba już schować się do domu. Świetnym wyborem dla dzieci będą kolorowanka ELSA oraz dekoracja kartonowa do malowania ANNAiELSA dla fanów Krainy Lodu, kolorowanka KUBUŚ PUCHATEK dla wielbicieli klasyki. Oczywiście kolorowanki-księżniczki to nie koniec możliwości.

Dzieci na pewno ucieszy kolorowanka personalizowana SAFARI, ZWIERZAKI oraz PRZYJACIELE. Wspaniałą i oryginalną zarazem atrakcję stanowić będzie dekoracja kartonowa do malowania TROLLE podobnie zresztą jak maski zwierząt do kolorowania WOODLAND. Jeśli wśród najmłodszych nie brakuje fanów klasycznych propozycji Disneya, dekoracje do malowania MYSZKA MICKEY i MYSZKA MINNIE okażą się fantastycznym wyborem. Jedno jest pewne – zajęcia nie zabraknie!

 

Malowanie twarzy

Malować można nie tylko kolorowanki – nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować również siebie. Malowanie twarzy dzieciom to fantastyczna atrakcja, którą zaproponować można np. przy okazji jakiejś wakacyjnej imprezy. Idealnie pasowała będzie chociażby do ogniska – podświetlone światłem ognia twarze będą wyglądały iście magicznie! Pozostaje pytanie – jak malować twarze dzieciom? Przydadzą się proste akcesoria do malowania twarzy. Wystarczy spróbować. To naprawdę nic trudnego, a satysfakcja jest ogromna!

Jakie farbki do malowania twarzy wybrać? Mogą to być farby do malowania twarzy,zestaw TĘCZA, efektowna farba do malowania twarzy świecąca w ciemności MAKE-UP FX albo też farba do charakteryzacji złota. Jeszcze więcej możliwości zapewnią farby zmywalne do włosów - błyszcząceoraz metaliczne.

Ciekawym dodatkiem będą również tatuaże – oczywiście te zmywalne, jak np.TĘCZA I CHMURKA, Farma czy KOTKI. Z pomocą prostych akcesoriów każde dziecko będzie mogło sprawić sobie absolutnie niepowtarzalną kreację!

 

Puzzle do układania dla dzieci i dorosłych

Choć z całą pewnością niektórzy dorośli bardzo chętnie pograliby w klasy, warto pomyśleć również o innych zajęciach „łączących pokolenia”. Idealnie w tej roli sprawdzą się puzzle. Na początek puzzle DINOZAUR, czyli propozycja dla najmłodszych. Nieduże, ale za to bardzo przyjemne – doskonale nadają się do zaznajamiania dzieci z tym, jak fantastyczną zabawą są puzzle!

Na dalszym etapie sięgnąć można po dwustronne PUZZLE KOTY ze 100 elementów oraz – również dwustronne –puzzle BULDOG FRANCUSKI. Nieco starszym dzieciom oraz ich rodzicom na pewno do gustu przypadną puzzle MAPA ŚWIATA, to znakomite puzzle do układania dla dzieci i dorosłych. Jak więc widać, dla każdego amatora układanek znajdzie się coś w sam raz.

Zabawa w stroje - przebieranki dla dzieci

Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej z wielkich atrakcji dziecięcych zabaw. Atrakcji, dodajmy, coraz chętniej wykorzystywanej także przez dorosłych. O co chodzi, czym jest ta wspaniała atrakcja? To oczywiście zabawa w stroje! Przebieranki dla dzieci uatrakcyjnią każdą wakacyjną imprezę. A za co się przebrać? Tu już wybór jest naprawdę ogromny…

 

69,9 zł

 

Świetnie prezentują się też strój ROSZPUNKI i strój KRÓLEWNY ŚNIEŻKI – bajkowych księżniczek nie może przecież zabraknąć, podobnie zresztą jak BATMANA i…BATGIRL! A co, obowiązuje pełne równouprawnienie! Można postawić także na strój MAŁEJ ALICJI i MAŁEGO LWA. Dziewczynkom przypadnie do gustu zapewne zestaw MY LITTLE PONY, chłopcom strój Minecraft CREEPER… ale o konkretny wybór trzeba po prostu zapytać własne dziecko. To ono wie przecież najlepiej, co mu się podoba!

139,9 zł
189,99 zł

 

Strój BUMBLEBEE to propozycja dla wielbicieli Transformersów, FLAMETROOPER spodoba się natomiast miłośnikom Gwiezdnych Wojen. Przebranie za KOWBOJA Z TEKSASU oraz strój MAŁEJ INDIANKI ucieszy wielbicieli klasycznych podziałów na Dzikim Zachodzie… ale żeby nie tworzyć zbyt gwałtownej atmosfery, zawsze można siegnąć po zestaw motyla różowy – nic tak nie łagodzi obyczajów jak on!

Jak więc widać na powyższych przykładach, pomysłów na wakacyjne zabawy – zarówno na dworze, jak i w domu – na pewno nie zabraknie. Odrobina kreatywności, dobre chęci i zaangażowanie. Naprawdę to już wszystko, czego potrzeba!
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy