Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Naprasowanki na ubrania. Jak zrobić? - Partybox blog

Naprasowanki na ubrania. Jak zrobić?

Wybierasz się na urodziny do znajomych, a może na muzyczny festiwal? Chcesz wyróżnić się czymś oryginalnym? Jeśli tak, to wykorzystaj nasze naprasowanki, które całkowicie zmienią oblicze Twoich ubrań!

Zacznijmy jednak od początku…

Naprasowanka – co to?

Prawdopodobnie już nie raz spotkałaś lub spotkałeś się z naprasowankami czy też naszywkami. Umieszcza się je na ubraniu, w wybranym miejscu, a następnie utrwala. W jaki sposób? Zgodnie z nazwą – naszywki się naszywa, natomiast naprasowanki wystarczy naprasować. Ta druga wersja jest zdecydowanie łatwiejsza i poradzi sobie z tym zadaniem każdy, choćby nawet na ostatnią chwilę. Wystarczy żelazko…

Aby osadzić prasowankę, należy położyć ja na odzieży w pożądanym miejscu, klejem w stronę ubrania. Następnie całość należy przykryć cienką warstwą materiału – np. specjalną ściereczką do prasowania – po czym zaprasować przez 30 do 45 sekund. Po tym należy jeszcze odwrócić ubranie i zaprasować dekorację po drugiej stronie (przez 20-30 sekund). W przypadku grubszej odzieży może być konieczne zrezygnowanie z dodatkowego materiału pomiędzy żelazkiem a naprasowanką.

 

Naprasowanki. Jaka temperatura?

Idealnym programem do nanoszenia prasowanek jest ten przeznaczony do prasowania bawełny – jeśli żelazko nie posiada jednak programu dedykowanego specjalnie właśnie bawełnie, należy wybrać taki, który zagwarantuje jak najwyższą temperaturę.

Co istotne – dlaczego, to wyjaśni się za moment – przy nanoszeniu naprasowanek żelazkiem nie należy używać pary.

Warto pamiętać również o praniu odzieży z naprasowankami wyłącznie w programach przeznaczonych dla odzieży delikatnej i na lewej stronie. Nie należy także suszyć ozdobionych ubrań w suszarkach bębnowych.

Jak usunąć klej z prasowanki?

Istnieje kilka sposobów na to, jak usunąć klej z prasowanki. Pierwszym i często najlepszym jest właśnie wykorzystanie pary – np. z parownicy czy żelazka z generatorem pary. Nie mając jednego lub drugiego, można posłużyć się domowym sposobem – przytrzymując ozdobioną naprasowanką odzież nad garnkiem z gotującą się (i parującą) wodą.

Jeżeli nie uda się usunąć kleju z naprasowanki za pomocą pary, trzeba będzie sięgnąć po bardziej zaawansowane środki – rozpuszczalnik taki jak terpentyna czy aceton bądź alkohol (np. spirytus). Warto jednak postępować z dużą ostrożnością, by nie zrobić krzywdy sobie (poparzenie parą) ani ubraniu (zniszczenie wskutek zastosowania zbyt silnych środków).

Naprasowanki dla dzieci

Naprasowanki to fantastyczna atrakcja – nie tylko zresztą dla dzieci. Dostarczy wiele radości zarówno małym, jak i dużym amatorom kreatywnego ozdabiania ubrań, tym bardziej że można śmiało wykorzystać je przy najróżniejszych okazjach. Pomysłów z całą pewnością nikomu nie powinno zabraknąć.

Naprasowanki na ubrania dla dzieci

Przykładem oryginalnej naprasowanki dla dzieci jest Naprasowanka JEDNOROŻEC I TĘCZA. To rzecz, która przypadnie do gustu wszystkim kilkuletnim księżniczkom, które chciałyby wyróżnić się czymś specjalnym. To także znakomity sposób na to, by odświeżyć starsze ubranie, sprawiając, że dziecko pokocha je jakby było nowe!

Nieco starszym dzieciom spodobają się Naprasowanki na ubrania LOVE. To zestaw składający się z czterech różnych prasowanek – a każda z nich sama w sobie przykuwa wzrok i stanowi atrakcję. Naprasowanki te można umieścić obok siebie na tej samej sztuce odzieży lub rozdzielić je pomiędzy różne ubrania.

Atrakcyjnym wyborem – niezależnie od wieku osoby, której ubrania ma ona zdobić – jest też Naprasowanka SYRENKA I MUSZELKI. Spodoba się nie tylko warszawiakom!

Naprasowanka JEDNOROŻEC I TĘCZA (2szt.)Naprasowanka JEDNOROŻEC I TĘCZA (2szt.)
Naprasowanki na ubrania LOVE (4szt.)Naprasowanki na ubrania LOVE (4szt.)

Naprasowanki na ubrania – napisy

Oczywiście naprasowanki mogą przybierać najróżniejsze formy – nie tylko obrazkowe, o czym świadczy m.in. Naprasowanka na ubrania dla mamy i córki SUPER MOM. To przykład naprasowanki z napisami, która idealnie sprawdzi się w roli niespodzianki – np. z okazji Dnia Matki.

Warto sprawdzić też inne nasz naprasowanki na ubrania – napisy, jakie się na nich znajdują, posłużą w roli dekoracji na rozmaite okazje.

Naprasowanki na kurtkę

Własna naszywka czy też przyprasowanka sprawia, że ubranie staje się wyjątkowe – a nosząca je osoba może poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Skoro zaś już o gwiazdach mowa, to może właśnie GWIAZDY w roli naprasowanki na kurtkę? To z pewnością dobry wybór!

Naprasowanki na koszulki

To, gdzie umieszczona zostanie dana ozdoba, zależy wyłącznie od Ciebie – dlatego śmiało możesz wykorzystać naprasowanki na kurtkę, naprasowanki na koszulki, na spodnie, na bluzy i na niemal każdy inny rodzaj ubrania. Możesz posłużyć się nimi zarówno w celu aby nadać nowej odzieży wyjątkowy charakter, jak też aby odświeżyć i urozmaicić starsze, już posiadane w szafie ubrania.

Naprasowanka – wieczór panieński

Myliłby się ktoś, kto sądziłby, że naprasowanki to atrakcja wyłącznie dla najmłodszych. Wręcz przeciwnie – w Partybox.pl znajdzie się też niejedna całkiem dorosła naprasowanka. Wieczór panieński to zaś jedna z tych okazji, do których naprasowanki doskonale pasują. Jakie? A np. Naprasowanka na wieczór panieński BRIDE różowa. W końcu chyba warto dopilnować, aby nikt nie miał wątpliwości co do tego, kto jest główną gwiazdą przyjęcia…

Naprasowanka na wesele

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać naprasowanki także przy innych okazjach – zarówno BRIDE, jak i GROOM sprawdzą się jako naprasowanka na wesele, a także jako ozdobny dodatek do sesji zdjęciowej wykonywanej po ślubie. Jak więc widać, pomysłów jest naprawdę wiele – tak na same przyprasowanki, jak też na ich zastosowania.

Naprasowanki – kwiaty

Niezależnie od tego, czy wiosnę widać już też za oknem czy póki co „jedynie” w sercu, naprasowanki-kwiaty to miły akcent, którym z powodzeniem można poprawić sobie nastrój. Naprasowanki na ubrania STOKROTKI to dziesięć sztuk jakże efektownych stokrotek w różnych rozmiarach – w sam raz na wiosenną dekorację. Podobnie Naprasowanki na ubrania KWIATY, na widok których po prostu nie da się nie uśmiechnąć!

Sprawdź już dzisiaj, jakie naprasowanki przygotowaliśmy dla Ciebie w Partybox.pl. Wybierz swoje ulubione i nanieś na wybrane ubrania, korzystając z wyżej opisanej instrukcji. To naprawdę proste – a efekty okazują się znakomite!
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy