Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Zabawy sylwestrowe dla dzieci i dorosłych - Partybox blog

Zabawy sylwestrowe dla dzieci i dla dorosłych. Pomysły na rodzinnego Sylwestra

Zabawy sylwestrowe dla dzieci i dorosłych

Dawno minęły już czasy, kiedy wystarczyło obudzić dziecko na fajerwerki, samemu cały wieczór spędzając przed telewizorem i decydując tylko, który kanał z koncertem sylwestrowym w danym momencie zostanie włączony. I chociaż to opcja, która zapewne niejednemu wciąż w zupełności by wystarczyła, warto postarać się choć odrobinę bardziej – tym bardziej że o pomysłowe zabawy na Sylwestra wcale nie tak trudno!

Nigdzie nie jest przecież powiedziane, że musisz koniecznie bawić się na specjalnie zorganizowanej imprezie. Że musisz koniecznie pójść na miejskiego Sylwestra albo spotkać się ze znajomymi, z którymi i tak na co dzień nie utrzymujesz kontaktu. A skoro tak, to dlaczego by nie spędzić tego wyjątkowego, sylwestrowego wieczora w gronie najbliższych – z własną rodziną i dziećmi? Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze pomysły na sylwestrowe zabawy, dzięki którym z całą pewnością nie będziecie się nudzić – ani Wy, rodzice, ani Wasze dzieci!
 

Zabawy sylwestrowe dla dzieci

Jakie fajne zabawy na Sylwestra zaplanować z myślą o tych najmłodszych i tych nieco starszych dzieciach? Najlepsze będą te, w których udział wezmą wszyscy – niezależnie od tego, czy mają lat pięć, siedem czy dziesięć (wiek rodziców przemilczymy…).

Rodzinny Sylwester. Zabawy z dziećmi

1. Kalambury – to jedna z najbardziej klasycznych propozycji,  jeśli chodzi o zabawy sylwestrowe dla dzieci i dla dorosłych, polegająca na pokazywaniu lub rysowaniu wybranych wcześniej haseł i ich odgadywaniu. Osoba, która ma za zadanie przedstawić hasło, nie może się odzywać. Noworoczne kalambury sprawdzą się jeszcze lepiej w roli zabawy na Sylwestra, jeśli wybierzesz tematycznie powiązane z okazją hasła (zamiast odgadywać ogólne, jak np. tytuły filmów lub bajek, można sięgnąć po hasła związane z Nowym Rokiem, noworocznymi postanowieniami, świętowaniem czy imprezami).

2. Konkurs wiedzy – choć z założenia nie brzmi zbyt fascynująco, to nie przypadek, że organizowane w pubach quizy wzbudzają tak ogromne emocje. W przypadku zabawy dla dzieci na Sylwestra można zorganizować coś równie angażującego – dobierając pytania tematycznie. Można na przykład pytać o to, gdzie Nowy Rok obchodzi się wcześniej, o zwyczaje związane ze świętowaniem Sylwestra, o kalendarz (chociażby lata przestępne), o to, kiedy zaczyna się nowe stulecie lub tysiąclecie. Wystarczy odrobina kreatywności i zaangażowania, by połączyć przyjemne z pożytecznym – a przynajmniej edukującym (i bez obaw, żadne dziecko nie będzie narzekało, że znowu musi się uczyć)!  

3. Planszówki – nie zna życia ten, kto nigdy nie pokłócił się nie na żarty podczas gry w Monopoly… Na wszelki wypadek, by uniknąć niepotrzebnej katastrofy na zakończenie roku, sugerowalibyśmy raczej bardziej „pokojowo nastawione” gry planszowe, niemniej jednak samo wspomniane już Monopoly także będzie niezłym pomysłem. Planszówki sprawdzą się doskonale jako zabawy sylwestrowe dla dzieci przede wszystkim dlatego, że potrafią wciągnąć na długie godziny – nawet najmłodszych. Nie powinno zatem być większego problemu z doczekaniem do pokazu sztucznych ogni!

4. Tańce z balonami – to jedna z tych propozycji, która sprawdza się przy okazji wszystkich przyjęć z udziałem dzieci (choć doświadczenie uczy, że i dorośli potrafią solidnie się w nią zaangażować). Na czym polegają sylwestrowe zabawy z tańczeniem? Generalnie na tym, by tańczyć jak najdłużej, wykonując jednocześnie wskazane zadania – kto pierwszy popełni błąd (w tym wypadku: upuści balon), odpada. Kto zostanie w grze najdłużej – zwycięża.

5. Balonowa wojna – jeśli znudziły Wam się klasyczne sylwestrowe zabawy dla dzieci jak odbijanie między sobą balonów, możecie dodać do tej zabawy element rywalizacji. W balonową wojnę gra się parami, a chodzi o to, by w taki sposób odbić balon, by druga osoba nie zdążyła podbić go przed upadkiem na ziemię (np. jeśli przeciwnik czeka z lewej strony, balon należy odbić w prawo). Jeśli chodzi o zabawy sylwestrowe, ta jest wybitnie ruchowa – lepiej więc nie przesadzać, bo a nuż okaże się, że co bardziej aktywni zawodnicy ze zmęczenia pójdą spać już przed 22!

6. Noworoczne postanowienia – wiele osób przy okazji końca jednego roku i rozpoczęcia nowego robi postanowienia. To ciekawy sposób na zaplanowanie czegoś nowego… choć akurat w kwestii jego skuteczności zdania są mocno podzielone. W ramach zabawy na Sylwestra dla dzieci, możecie zapisać swoje postanowienia – pojedynczo – na małych karteczkach, następnie włożyć je wszystkie do worka, wymieszać i wyjmować po jednym, próbując odgadnąć, które jest czyje.

7. Dwa postanowienia i kłamstwo – innym wariantem  zabawy w noworoczne postanowienia będą „dwa postanowienia i kłamstwo”. Każdy z uczestników ma zadanie wymyślić po trzy postanowienia. Dwa prawdziwe i jedno, którego nawet nie zamierza próbować zrealizować. Pozostali gracze mają za zadanie odgadnąć, które postanowienia są prawdziwe, a które nie…

I tak właśnie na grach i innych rozrywkach szybko upłynie cały Sylwester. Zabawy, które wybraliśmy, to oczywiście jedynie początek propozycji. Nie wahajcie się modyfikować powyższych pomysłów i wypróbowywać własne. Im więcej, tym lepiej – a czego nie zrealizujecie w tym roku, może uda się podczas następnej zabawy sylwestrowej?

Zabawy na Sylwestra dla dorosłych

Zabawy na Sylwestra dla dzieci zabawami dla dzieci, zwykle jednak przychodzi i taki moment, kiedy dorośli mają potrzebę spędzenia czasu we własnym gronie. I dzieci tak samo. Najwyższa więc pora rozdzielić się na dwa zespoły. Co może robić grupa dziecięca, już podpowiadaliśmy. Sprawdźmy teraz, czym podczas domowego Sylwestra zainteresować grupę starszych.

Sylwestrowe zabawy dla dorosłych. Pomysły

1. Prawda czy wyzwanie – to jedna z klasycznych gier imprezowych, w którą bawią się zarówno nastolatkowie, jak i dorośli. Wylosowana osoba wybiera, czy chce otrzymać pytanie czy zadanie do wykonania – a reszta grupy wymyśla coś zabawnego i najczęściej mniej lub bardziej odważnego.

2. Jeszcze nigdy… – kolejny z pomysłów na zabawy na Sylwestra zaczerpnięty został wprost z amerykańskiego podwórka. Któż nie słyszał słynnego „never have I ever…”, po którym następuje interesujące wyznanie. Osoby, które nigdy nie zrobiły wspomnianej rzeczy, czekają. Osoby, którym się zdarzyła – piją kolejkę (gorącej czekolady, oczywiście… – nie ośmielibyśmy się sugerować niczego innego!).

3.Kim lub czym jestem – przygotuj samoprzylepne karteczki z zapisanymi na nich nazwiskami (lub nazwami) różnych postaci. Następnie każdy, nie podglądając, powinien przyczepić sobie karteczkę do czoła. Zadając pytania pomocnicze, musi – po nitce do kłębka – ustalić, jaka rola mu się trafiła.

4. Karaoke – nie bez powodu w Japonii karaoke organizowane jest w specjalnie wygłuszonych pomieszczeniach, jeśli jednak chodzi o zabawy na Sylwestra dla dorosłych, sąsiedzi będą musieli to przeżyć. Oczywiście mogą też dołączyć – jeśli tylko mają takie życzenie. Zasady karaoke są proste: dużo śpiewu (lub „śpiewu”), dużo śmiechu, zero wyśmiewania!

5. Kapsuła czasu – jeśli przy okazji kolejnych imprez noworocznych spotykacie się w tym samym lub bardzo zbliżonym gronie, możecie stworzyć sylwestrową „kapsułę czasu”. Włóżcie do niej różne drobiazgi – zdjęcia, liściki, śmieszne notatki – po czym solidnie zamknijcie pudełko i odłóżcie. Niech „dojrzewa” co najmniej przez rok. Kiedy nadejdzie kolejny Sylwester, zabawy się skończą, można

6. Bingo noworoczne – gra w bingo kojarzy Wam się wyłącznie z klubami seniora? Nic bardziej mylnego! Bingo potrafi być naprawdę wciągające – zwłaszcza w późniejszym etapie zabawy na Sylwestra, kiedy siły nieco już opadną i potrzebna jest przerwa od nieustannego szaleństwa. Trzeba tylko owo bingo nieco zmodyfikować – zamiast losować i skreślać na planszy liczby, można postawić na coś bardziej tematycznego… Skreślane „przedmioty” mogą dotyczyć zarówno Nowego Roku, jak i starego, związanych z nim rzeczy i wspomnień.

Jak widzisz, zabawy sylwestrowe dla dorosłych również nie muszą być bardzo skomplikowane, by były angażujące. Naprawdę warto zaplanować chociaż kilka – dzięki temu noworoczna impreza będzie zupełnie inna od tych zwyczajnych, organizowanych po prostu „bez okazji”.

9,89 zł

 

Czy to sylwestrowe zabawy dla dzieci czy też zabawy na Sylwestra dla dorosłych – jedno jest pewne. Możliwości nie zabraknie. Podobnie jak dobrych pomysłów. Warto pożegnać stary rok i powitać nowy z przytupem – zawsze jednak na wesoło i z dobrym humorem.
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy