Partybox.pl
 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Jakie winietki na stół wybrać - 30 naszych sugestii

Winietki, czyli najlepszy sposób, by zaprowadzić gości na swoje miejsce

Kilkadziesiąt osób w zastawionej stołami sali, miejsca ściśle określone – według rodzinnych koligacji, według zawodowej hierarchii, według tysięcy innych kryteriów, z których istnienia człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy… dopóki sam nie musi zabrać się za organizację przyjęcia. Nagle okazuje się, że logistyka wcale nie jest taką prostą sprawą, jaką wydaje się na początku, a odpowiednie usadzenie gości pociąga za sobą wiele problemów natury praktycznej. Winietki na stół pomagają rozwiązać przynajmniej część z nich – jakie więc winietki dla gości wybrać i na jaką okazję?

Najpopularniejsze są winietki ślubne. I nie bez powodu. To właśnie ślub, a w zasadzie następujące po nim wesele, to najpopularniejsza uroczystość, przy której spotyka się naprawdę duże grono osób, które niekoniecznie zawczasu zdążyły się dobrze poznać. A ponieważ mają spędzić w swoim towarzystwie przynajmniej kilka godzin, to ogromne znaczenie ma to, jak zostaną usadzone. To jednak kwestia nie tylko praktyczna – w wielu rodzinach to, kto siądzie obok kogo, ma jeszcze większe znaczenie. Pokazuje chociażby obowiązującą hierarchię, czyli – delikatnie mówiąc – „kto tu rządzi i dlaczego nie należy mu się sprzeciwiać”.

Na tym oczywiście nie koniec. Nawet w najlepszych rodzinach zdarzają się przecież spory, których załagodzenie nie zawsze jest proste. By uniknąć niepotrzebnych konfliktów podczas weselnego przyjęcia, skłócone ze sobą osoby najlepiej posadzić w przeciwnych krańcach sali, by ograniczyć do minimum ich kontakt ze sobą – i to kolejny powód do tego, by zastosować winietki do wypisania. Można też postąpić dokładnie przeciwnie i spróbować pogodzić zwaśnione strony, jednak… jest to mocno ryzykowne podejście. Zwłaszcza jeśli konflikt nie odbywa się w absolutnie najbliższej rodzinie, konfrontację lepiej sobie odpuścić – i nie ryzykować, że spór wymknie się spod kontroli i naprawdę zaszkodzi ślubnej uroczystości.

Winietki personalizowane – na każdą okazję

Mimo że największą popularnością cieszą się winietki ślubne, to wesele wcale nie jest jedyną uroczystością, przy której karteczki z imionami się przydają. Warto rozważyć ich wykorzystanie również przy innych okazjach, między innymi:


 

  • Winietki na 18. urodziny – osiemnaste urodziny to pierwsza impreza, na której w większości przypadków zbiera się więcej znajomych niż osób z rodziny. Kiedy świętujący ma dużo przyjaciół i kolegów, zwłaszcza z różnych grup, chciałoby się zaprosić ich wszystkich – a przynajmniej większość z nich. To oznacza naprawdę duże przyjęcie i tylko kwestią czasu jest, kiedy cała grupa zdąży się zintegrować. Niemniej jednak na początek trzeba nieco dopomóc przypadkowi – i odpowiednio usadzić zaproszonych gości. To świetna okazja do tego, by wykorzystać nietypowe winietki, które nie będą pod żadnym względem nudne, a nawet przeciwnie. Same w sobie staną się efektowną ozdobą stołu. Do tego spełnią swoją funkcję praktyczną – idealne połączenie na przyjęcia w gronie znajomych, zwłaszcza jeśli śmiało można pozwolić sobie na więcej luzu.
  • Winietki na chrzest – w niektórych rodzinach chrzest i następujące po nim chrzciny to okazje bardziej kameralne, podczas których nie wyprawia się żadnej wielkiej imprezy, co najwyżej obiad w gronie najbliższych czy spotkanie przy kawie. W wielu przypadkach jednak przyjęcie tylko odrobinę ustępuje uroczystościom weselnym – i na chrzest zjeżdża się rodzina niemal dosłownie z całego świata. W tym ostatnim wypadku wprost nie sposób powierzać jakiegokolwiek etapu przygotowań i organizacji imprezy losowi. Trzeba zadbać o wszystko, w tym o miejsca przy stołach, które zajmą goście. Karteczki z imionami na stół to konieczność, by usadzanie przebiegło sprawnie i bez żadnych niespodziewanych komplikacji, a każdy z zaproszonych szybko trafił na swoje krzesło.
  • Winietki komunijne – jeśli chrzest okazuje się dużym przyjęciem, to można śmiało założyć, że „następująca po nim” I komunia będzie jeszcze większa. Co to oznacza? Oczywiście jeszcze więcej gości zjeżdżających zewsząd – to kolejna sytuacja, przy której winietki na stół wydają się absolutnie niezbędne. A może jednak dałoby się z nich zrezygnować? Na upartego – można by. Ale nie ma żadnego sensownego powodu przemawiającego za takim postępowaniem. Gdyby nie eleganckie winietki, każdego z gości trzeba by osobiście prowadzić na jego miejsce, co zajęłoby sporo czasu i niepotrzebnie opóźniło rozpoczęcie przyjęcia. Do tego wywołałoby z całą pewnością niezły chaos. Alternatywnie można by pozwolić zaproszonym samemu wybrać sobie miejsca – ale to wiąże się z jeszcze większym ryzykiem konfliktów i nieporozumień, zwłaszcza jeśli gości jest dużo, wielu nie zna się nawzajem i bardzo prawdopodobne, że powstaną małe dwu- czy trzyosobowe grupy znajomych, które utrudnią integrację w większym gronie. To kolejne rozwiązanie bardzo dalekie od ideału. Lepiej więc wrócić do pomysłu z komunijnymi winietkami i zapobiec potencjalnym problemom zanim w ogóle powstaną.
  • Winietki na studniówkę – studniówka… impreza, której większość osób nie może się doczekać już od początku liceum. Krążą o niej legendy. To w końcu nagroda za wytrwałość, za lata nauki i pilne przygotowania do egzaminów dojrzałości. To też okazja, by zrelaksować się przed najtrudniejszym etapem, przed samą maturą. A skoro tak, to nie można dopuścić do tego, by cokolwiek podczas studniówki poszło nie tak. Wszystko musi być dokładnie zaplanowane, by można było w pełni poświęcić się zabawie. Winietki złote czy też nowoczesne winietki w stylu dopasowanym do dekoracji to podstawa – dzięki nim wszyscy przybyli będą wiedzieli, gdzie mają usiąść. A biorąc pod uwagę fakt, że najpewniej w jednej sali zgromadzi się nawet kilkaset osób, to… łatwo sobie wyobrazić, jak wielki chaos zapanowałby gdyby pozostawić wszystko przypadkowi. Drewniane winietki można wykorzystać do wskazania stołów dla każdej z klas, a już nieco mniejsze karteczki z imionami na stół – do pokierowania poszczególnych osób na swoje miejsca. Nie zaszkodzi też pozwolić sobie na odrobinę humoru i… podmienić winietkę niespecjalnie lubianego nauczyciela historii na coś zabawnego. Byle tylko w sympatycznym tonie – bo przecież studniówka oznacza zabawę, a nie miejsce do wyrównywania rachunków z ciałem pedagogicznym.
  • Winietki na konferencje – jeszcze większe znaczenie winietki personalizowane mają podczas konferencji, sympozjów oraz innych zjazdów, przy których zbiera się większe grono zupełnie obcych sobie osób (nawet jeśli znajomych, to raczej dalekich, bo na co dzień pracujących w innych miastach, a nierzadko też innych krajach). Dlatego każdy uczestnik takiego zgrupowania nosi – na przykład przypiętą do klapy marynarki – wizytówkę z imieniem i nazwiskiem, tytułem naukowym oraz instytucją, dla której pracuje. Bardzo ułatwia to nawiązywanie kontaktów i rozmowę – bo przecież kiedy poznaje się jednocześnie kilkadziesiąt czy nawet więcej osób, nie sposób zapamiętać ich wszystkich od razu. Rzut oka na wizytówkę pozwoli uniknąć niezręcznych sytuacji. I tak samo jest przy stole – wystarczą nawet zwyczajne, tanie winietki, by w istotny sposób ułatwić przybyłym zorganizowanie się. Czasem warto spróbować spojrzeć na wydarzenie oczami jego uczestnika, nie organizatora, aby dostrzec ileś problemów, które rozwiązać można naprawdę szybko i łatwo.
  • Winietki na urodziny i przyjęcia ze znajomymi – impreza wcale nie musi być duża, by wykorzystać przy niej winietki dla gości. Nie zawsze muszą one bowiem mieć wymiar przede wszystkim praktyczny. Czasem wystarczy… humorystyczny. Całkiem ciekawym pomysłem na spotkanie ze znajomymi byłoby przygotowanie zawczasu etykietek z oznaczeniami, gdzie kto ma usiąść, ale nie wprost, otwartym tekstem, tylko na przykład w formie rebusów. Albo zdań opisujących daną osobę bez wymieniania jego imienia i nazwiska. To element rozrywkowy, który przy okazji pomoże zaproszonym się lepiej zintegrować – zwłaszcza jeśli na spotkaniu pojawiają się osoby, które widzą się po raz pierwszy. Delikatnie prześmiewcze i nietypowe winietki rozbawią ich oraz dadzą pretekst do przełamania lodów i rozpoczęcia rozmowy. Nigdzie zresztą nie jest powiedziane, że winietki wykorzystać można tylko wówczas, gdy spotykają się nieznajome sobie osoby. Na rodzinnym spotkaniu również sprawdzą się w formie żartu – a w tym wypadku im więcej gości, tym jeszcze lepiej, bo to większe pole do kreatywnego popisu!

Winietki do wypisania – rozwiązanie proste, praktyczne, ale i efektowne

Jeżeli zbliża się jakaś okazja i czeka Cię w najbliższym czasie zorganizowanie przyjęcia dla większej liczby gości, prawdopodobnie masz pełne ręce roboty. Samo zaplanowanie spotkania bywa wymagające, bo pamiętać trzeba o tak wielu elementach. W rezultacie bywa tak, że sam gospodarz – wykończony przygotowaniami – na imprezie nieomal przysypia, bo tak wiele wysiłku kosztowała go organizacja, później witanie gości, usadzanie ich przy stołach, pilnowanie posiłków, kolejnych etapów imprezy w zależności od tego, przy jakiej okazji jest wyprawiana… By uniknąć przemęczenia, warto jak najbardziej ułatwiać sobie życie. I postawić chociażby właśnie na przykład na winietki na patyku lub inne winietki geometryczne.

Spełniają one jednocześnie kilka zastosowań. Przede wszystkim – są praktyczne, bo pokazują poszczególnym gościom, które miejsce zostało dla nich przewidziane. Dzięki temu nie trzeba każdego z osobna prowadzić do jego krzesła, co oszczędza mnóstwo czasu i wysiłku. Co więcej, pozwala uniknąć wielu komplikacji, kiedy goście zaczynają „negocjować” usadzenie, burząc cały misternie ułożony plan. Mając do dyspozycji winietki, wszyscy wiedzą, gdzie według gospodarzy powinni usiąść, a ewentualne roszady mogą już robić we własnym zakresie, dogadując się między sobą bez „nadzoru” z góry.

Na tym jednak nie koniec. Nowoczesne winietki świetnie sprawdzają się jako ozdoba stołu. W Partybox.pl przygotowaliśmy szeroki wybór propozycji w różnych stylach i w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu można dopasować je do reszty dekoracji. Zwłaszcza w sytuacjach, gdzie stoły zastawione są po same brzegi, trudno o zmieszczenie dodatkowych ozdób – pomaga wtedy łączenie różnych funkcji i wykorzystywanie rzeczy, które są jednocześnie i praktyczne, i ozdobne. Kolejną kwestię stanowi prostota – eleganckie winietki nie muszą rzucać się w oczy, nie wymagają żadnej szczególnej oprawy. Wystarczy tylko położyć je w odpowiednich miejscach, by robiły swoją robotę.

Jakie winietki wybrać? 7 propozycji na różne okazje

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przy organizowaniu większych uroczystości ogrom szczegółów, o jakie należy zadbać, może przytłaczać. Dlatego dla ułatwienia wybraliśmy kilka propozycji, od których warto zacząć.

1. Winietki ślubne rustykalne

Ślub to jedna z tych uroczystości, które przygotować można w stylu bardzo uniwersalnym lub też bardzo konkretnym. Wszystko zależy od tego, jak swój wielki dzień widzi Panna… tzn. Para Młoda. Niemniej coraz większą popularnością cieszą się imprezy w stylu rustykalnym, vintage. Wiele osób sięga chętnie po proste dekoracje wykonane z naturalnych lub stylizowanych na naturalne materiałów. Jeśli taki jest Twój wybór, możesz postawić na wizytówki na stół VINTAGE AFFAIR.

W zestawie znajduje się dziesięć papierowych winietek w klasycznej formie. Z brązowym papierem kontrastuje czarna „tablicowa” przestrzeń, na której białą (lub kolorową) kredą wpisać można dowolne imię. Całość wygląda dzięki temu naturalnie i dość prosto – to świetny wybór wówczas, gdy nie chce się, aby wizytówki zbyt mocno odwracały uwagę od innych dekoracji. Co więcej, takie winietki ślubne rustykalne wykorzystać można wielokrotnie. Wystarczy tylko zetrzeć naniesiony kredą napis i zrobić nowy – sprawdzą się więc przy wielu okazjach, zarówno jako winietki dla rodziców, jak i wizytówki dla bliższych lub dalszych znajomych bądź też innych zaproszonych na imprezę gości. Jeśli więc ślub – lub inne przyjęcie – ma być w założeniu w stylu vintage, to doskonały wybór.


 

2. Winietki zwiewne i delikatne

Delikatne winietki komunijne, które równie dobrze sprawdzą się też jako winietki na chrzest lub ślub? Wizytówki na stół MOTYL doskonale odnajdą się w tej roli. Przede wszystkim wspaniale się prezentują. Są lekkie i bardzo estetyczne i znakomicie komponują się z dekoracjami każdego rodzaju. Do tego śmiało wykorzystać je można podczas przyjęć z okazji kościelnych sakramentów i oficjalnych uroczystości, jak też podczas zupełnie innych spotkań. W swojej minimalistycznej formie wcale nie gorzej pasują chociażby na imprezę tematyczną w zimowym klimacie.

W zestawie znajduje się dziesięć papierowych wizytówek do samodzielnego wypisania. Można ograniczyć się do samego imienia (i nazwiska – jeśli jest więcej osób o tym samym imieniu) albo dodać jeszcze kilka słów powitania, życzenia dobrej zabawy albo… symboliczny rysunek. Wszystko zależy od tego, co to właściwie za impreza i jakie relacje łączą Cię z zaproszonymi gośćmi. W każdym razie białe wizytówki ozdobione efektownym motylem sprawdzą się zarówno w bardzo poważnych przypadkach, jak i tych lżejszych i bardziej humorystycznych. Pod tym względem są bardzo uniwersalne. Prezentują się wspaniale i staną się wyśmienitą ozdobą każdego stołu!


 

3. Wizytówki ze złotymi akcentami

Nie od dzisiaj wiadomo, że złote lub pozłacane elementy dekoracyjne dodają blasku każdemu pomieszczeniu czy każdej uroczystości. Sprawiają od razu, że wszystko wokół wydaje się bardziej eleganckie – choć oczywiście nie ma co przesadzać, bo przepych w stylu rosyjskich oligarchów nigdy nie wygląda dobrze. Jeśli chodzi o winietki złote, nie ma się o co obawiać – wyglądają gustownie i efektownie i stanowić będą doskonałe uzupełnienie na przykład białych dekoracji, choć i na tle czarnych prezentować się będą wspaniale.

Wizytówki na stół ZŁOTA RAMKA łączą białe tło z miejscem na wpisanie imienia ze złotą ramką wokół oraz również złotym serduszkiem w dolnej części. Całość ma minimalistyczny, ale bardzo elegancki, ekskluzywny charakter – dlatego znakomicie nadaje się na wszystkie oficjalne okazje. Takie winietki personalizowane wykorzystać można na wszelkie święta par – na wesele, na uroczystą rocznicę ślubu – ale też chociażby w roli winietki na 40. urodziny. Można zgrać je z jasnymi dekoracjami, jak też tymi w stylu rustykalnym, gdzie zapewnią przepiękny kontrast.

4. Z sercem na winietce

Jeśli potrzebne Ci są winietki ślubne – delikatne w stylu, wysmakowane, minimalistyczne – możesz rozważyć kolejną z naszych propozycji, czyli wizytówki na stół SERCE. Po raz kolejny postawiliśmy na prostotę, która w wielu przypadkach sprawdza się najlepiej. Dzięki temu wizytówki nie przesłaniają pozostałych dekoracji. Stanowią symboliczny element ozdobny, a przede wszystkim spełniają praktyczną rolę, wskazując gościom, w którym miejscu powinni usiąść.

Białe winietki z ozdobnie wyciętym sercem w górnej części wspaniale nadają się na przyjęcie weselne, na rocznicę ślubu – pierwszą, drugą, trzecią czy którąkolwiek kolejną – ale można śmiało wykorzystać je również przy innych okazjach. Z całą pewnością dodadzą również blasku imprezie komunijnej czy chrzcinom. Serce jest bowiem bardzo uniwersalnym motywem – a więc okazji do jego wykorzystania nie powinno zabraknąć! Jeżeli więc szukasz pomysłowych, ale subtelnych w formie wizytówek ozdobionych sercem, ten model na pewno przypadnie do gustu zarówno Tobie, jak i wszystkim zaproszonym gościom.

5. Winietki to nie wszystko

Bez względu na to, czy potrzebne Ci są winietki na 18. urodziny czy winietki na 40. urodziny bądź jakąkolwiek inną okazję, powinieneś zastanowić się również nad sposobem ich umieszczenia. W naszym sklepie znajdziesz zarówno takie wizytówki, które „stoją” samodzielnie ze względu na to, że wykonane są z papieru, który należy złożyć, jak też winietki na patyku czy też wizytówki do umieszczenia na specjalnych stojakach. Jakich? Na przykład… różowych.

Stojaki na winietki ROSE GOLD to niewielkie metalowe „trójkąty”, które już same w sobie znakomicie się prezentują. A przecież spełniają jeszcze określoną funkcję – utrzymują wybrane winietki pod odpowiednim kątem. Pilnują też, by nie zwiał ich przypadkowy, zabłąkany podmuch wiatru. W zestawie znajduje się dziesięć sztuk. Jeżeli więc bardziej podobają Ci się proste, a nie składane wizytówki na stół, nic prostszego – wystarczy że dobierzesz do nich odpowiednie stojaki i problem z ich rozmieszczeniem będziesz mieć z głowy. Która wersja jest najlepsza? Wszystkie są dobre – a wybór którejś z nich to kwestia wyłącznie indywidualnych upodobań. Rozejrzyj się po prostu w naszej ofercie i postaw na takie winietki geometryczne – bądź inne – jakie najbardziej Tobie się podobają.


 

6. Rustykalnie i na sztaludze

W Partybox.pl przygotowaliśmy najróżniejsze propozycje winietek, które znakomicie sprawdzą się na różne okazje. Możesz wybierać spośród wielu stylów, rodzajów i modeli – co więc powiesz na wizytówki w kształcie owalnej tablicy umieszczonej od razu na sztaludze? Całość nasuwa automatycznie skojarzenie ze szkolną klasą – może więc to dobry wybór jeśli chodzi o winietki na studniówkę? To zresztą również przykład tego, że drewniane winietki mogą być nie tylko efektowne, ale też na swój sposób zaskakujące i pomysłowe!

Winietki rustykalne owalne na sztaludze wypisuje się jasną kredą, a to oznacza, że naniesione w ten sposób napisy można również z łatwością zetrzeć. Dzięki temu możliwe – i jak najbardziej wskazane – jest wielokrotne wykorzystanie tychże wizytówek. Dodatkowo w razie jakiejkolwiek pomyłki można szybko skorygować błąd. Ponieważ winietki te sprzedawane są „na sztuki”, można z łatwością dobrać odpowiednią do przyjęcia liczbę, nie ma potrzeby zamawiania „na zapas”. Czy więc zbliża się wspomniana już studniówka czy też impreza zupełnie innego rodzaju, możesz zamówić dokładnie tyle winietek, ile potrzebujesz.

7. Wizytówki na świąteczne przyjęcie

W większości firm czy zakładów minęły już raczej czasy, w których pracownicy i przełożeni byli dla siebie wyłącznie współpracownikami. Coraz częściej dba się o dobre relacje w zespołach, widząc ewidentnie, jak dobrze przekłada się to na atmosferę i w konsekwencji również na wydajność pracy. Dlatego nie stanowią wyjątku chociażby przyjęcia świąteczne, wigilie firmowe, podczas których znajomi z pracy zbierają się przy wspólnym stole, by spożyć posiłek, złożyć sobie nawzajem życzenia i spędzić razem trochę czasu – niekoniecznie podczas wypełniania zawodowych obowiązków.

Kiedy impreza jest trochę większa, warto sięgnąć po wizytówki, które wskażą przybyłym, gdzie mają usiąść. Można ograniczyć się do zwykłych wizytówek, ale skoro to świąteczne przyjęcie, to dlaczego by nie pokusić się o coś więcej? O coś nieco bardziej dopasowanego do okazji? Wizytówki PRZYTULNE ŚWIĘTA pod postacią czerwonych sweterków wyglądają wspaniale – zabawnie i radośnie jednocześnie. Wystarczy poustawiać je na talerzach, by całe przyjęcie nabrało automatycznie weselszego charakteru! W końcu w nawet najbardziej poważnym biurze należy się od czasu do czasu choć trochę luzu…


 

Jak widzisz, winietki na stół mogą przybierać najróżniejsze formy i postacie. Mogą być papierowe, mogą być drewniane. Mogą być klasyczne i eleganckie, ale też całkiem zabawne i nietypowe. Jeżeli więc organizujesz imprezę, na której ma pojawić się więcej osób i nie chcesz, by goście siadali zupełnie przypadkowo, postaw na oryginalne winietki do wypisania i wskaż każdemu przybyłemu jego krzesło. W Partybox.pl czekają na Ciebie zarówno tanie winietki jednorazowego użytku, jak i takie wizytówki, które wykorzystać można wielokrotnie – nanosząc napisy kredą i ścierając je w zależności od potrzeb.

Na ślub, na komunię, na chrzest, na studniówkę czy rocznicę ślubu, ale także na wiele innych okazji – u nas zawsze znajdziesz coś w sam raz. Rozejrzyj się w naszych propozycjach już dzisiaj i wybierz swoje ulubione. Przekonaj się, że winietki na stół to elementy z pozoru drobne i zwyczajne, a jednak mogą zrobić różnicę. Przede wszystkim ułatwiają życie – zarówno organizatorom spotkania, jak i gościom – ale też z powodzeniem posłużą za pomysłową ozdobę stołu.