Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
 • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Niezapomniana rocznica ślubu - jak zorganizować imprezę z tej okazji?

Niezapomniana rocznica ślubu

Mówi się czasem – nieco złośliwie – że rocznica ślubu to przede wszystkim święto małżonki. I jeśli mąż ośmieli się o nim zapomnieć, to zemsta, jaka go za to czeka, będzie dotkliwa. Nic bardziej mylnego… To przecież najważniejsze święto każdej pary. Dwojga związanych ze sobą ludzi, którzy zdecydowali jakiś czas wcześniej, że spędzą ze sobą resztę życia. To okazja do wspólnego świętowania – i warto wyprawić przy niej wielkie przyjęcie. I nie ma znaczenia, czy będzie to rocznica pierwsza, druga, trzecia, czy pięćdziesiąta. Każda w takim samym stopniu zasługuje na uczczenie!

 

Spis treści

1. Zabawy na rocznicę ślubu

2. Oryginalny pomysł na rocznicę ślubu

3. Niezapomniana rocznica ślubu z Partybox

4. Zaproszenia na rocznicę ślubu

5. Dekoracje na rocznicę ślubu

6. Menu na rocznicę ślubu

Pozostaje pytanie – jak zorganizować rocznicę ślubu? Jak sprawić, by wyprawiona impreza z okazji rocznicy ślubu była pod każdym względem wyjątkowa i niezapomniana? Na początek ta „zła” wiadomość – samego ślubu pod względem rozmachu i innych okoliczności podczas rocznicy raczej przebić się nie da. Ale przecież… nie szkodzi. To przecież ślub i wesele składają się na najważniejszy dzień w życiu każdej pary, natomiast następujące po nim rocznice służą upamiętnianiu wielkiego dnia. Nie muszą więc z nim konkurować. Wystarczy, że będą go uzupełniać. I przypominać o tym, jak to się wszystko wspaniale zaczęło.

Często jednak samo przyjęcie z okazji rocznicy ślubu pod względem przygotowań tylko w niewielkim stopniu ustępuje samemu ślubowi i weselu. O czym należy pamiętać?

O tych rzeczach pamiętaj, przygotowując przyjęcie z okazji rocznicy ślubu

 • Lista gości – wydawałoby się, że to oczywiste, ale z życia wzięte przykłady pokazują, że można zapomnieć o oczywistym. Głupio byłoby przecież zapomnieć zaprosić gości… Aha, co istotne, jeśli spotkanie organizuje jedna osoba z pary, to powinna pamiętać o wręczeniu zaproszenia na rocznicę ślubu także swojej drugiej połowie. Impreza rocznicowa w pojedynkę byłaby bądź co bądź dość osobliwa. Żarty żartami, niemniej jednak właśnie lista gości to podstawa. To właśnie ona determinuje wiele późniejszych decyzji, jak choćby tę, jaką salę wynająć, ile jedzenia zamówić, czy niezbędne okażą się noclegi itp.
 • Zaproszenia na rocznicę ślubu – mając przygotowaną listę gości, trzeba pamiętać o tym, by wypisane na niej osoby… zaprosić. Tak, oczywiście, to rzecz tak trywialna, że niemal nie wypada o niej wspominać. Życie potrafi jednak płatać figle, zwłaszcza w rozgardiaszu związanym z przygotowaniami do wielkiej imprezy. Na wszelki wypadek wspominamy więc tylko, że do poinformowania gości o nadchodzącym przyjęciu najlepiej sprawdzą się papierowe zaproszenia. Tradycyjne z założenia, ale bardzo oryginalne w formie!
 • Miejsce na rocznicę ślubu bezpośrednio powiązane jest z liczbą zaproszonych gości. Jeżeli tych ma nie być zbyt wiele, a cała impreza ograniczy się do najbliższej rodziny, przyjęcie można zorganizować we własnym domu czy mieszkaniu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pokusić się o inne, fajne miejsce na rocznicę ślubu – wynajęta sala, restauracja, hotel, a może… jakaś plenerowa lokalizacja. Możliwości jest wiele i szkoda byłoby ograniczać się w wyborze tylko do tych najbardziej oczywistych, które jako pierwsze przychodzą do głowy.
 • Dekoracje na rocznicę ślubu – być może rocznica ślubu nie wymaga aż tak wielkich i starannych przygotowań jak sam ślub, nie zmienia to jednak faktu, że i ją warto odpowiednio zaplanować. Od czego zacząć? Od wybrania motywu przewodniego, za którym podążać będą wszystkie dekoracje. Zdecydowanie warto skupić się na jednym motywie. Dzięki temu wybór poszczególnych ozdób będzie łatwiejszy, a efekt końcowy bardziej estetyczny niż w przypadku zbieraniny całkowicie przypadkowych elementów.
 • Menu na rocznicę ślubu – zarówno rocznica, jak i każda inna okazja, przy jakiej organizowane jest rodzinne spotkanie, wymaga, aby przybyłych z daleka (i bliska…) gości nie tylko napoić, ale też nakarmić. Stąd ważne jest dobranie odpowiedniego jadłospisu. Jakie potrawy wybrać? Przede wszystkim… niezbyt ciężkie. Chodzi przecież o to, aby zachęcić gości do aktywnej zabawy, wspólnych tańców, żywiołowych dyskusji… Trzeba zatem postarać się o dobry kompromis – i zadbać o to, by goście nie byli głodni, ale też się nie przejedli. Poza tym… na koniec zawsze jest jeszcze tort na rocznicę ślubu – na niego też trzeba zostawić sobie miejsce (choć niektórzy twierdzą, że „na słodkości jest osobny woreczek…”…)!

Powyższe elementy to te, o których pamiętać należy przygotowując „tradycyjne” przyjęcie rocznicowe – które oczywiście z tradycją wcale nie musi mieć nic wspólnego. Może być od początku do końca oryginalne, poczynając od nietypowych zaproszeń, na oryginalnym menu na przyjęcie z okazji rocznicy ślubu kończąc. Istotne są wówczas np. balony na 40. rocznicę ślubu oraz inne dekoracje, wybór właściwego miejsca, oprawa muzyczna… a gdyby tak porzucić konwenanse? Oczywiście – impreza z okazji rocznicy ślubu to zawsze dobry pomysł. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby oprócz imprezy była też… niespodzianka na rocznicę ślubu. Warto zafundować drugiej połowie coś niespodziewanego, nieoczekiwanego – to znakomity sposób na podtrzymanie ognia w związku.

Zabawy na rocznicę ślubu – pomysły, które uatrakcyjnią to wyjątkowe wydarzenie

Pierwsza czy pięćdziesiąta – rocznica ślubu to szczególna okazja, którą zdecydowanie warto w odpowiedni sposób uczcić. Zwykle nieco mniej hucznie niż sam ślub, choć zdarzają się wyjątki, kiedy to właśnie rocznice swoim rozmachem przewyższają skromne początkowo zaślubiny. Niezależnie od tego, czy gości zaproszonych na rocznicę będzie kilkunastu, kilkudziesięciu czy nawet kilkuset, warto zaplanować pomysłowe zabawy na rocznicę ślubu (każdą – nawet zabawy na 50. rocznicę ślubu!). Oto kilka propozycji:

 • Pociąg – wesele, ale i rocznica ślubu nie może obyć się bez charakterystycznego „węża”, łańcucha tworzonego przez trzymające się za ręce osoby. W przypadku pociągu, co jakiś czas następuje zatrzymanie dreptania (na poszczególnych „stacjach”), by odtańczyć specyficzny taniec (np. kankan na stacji Francja, polonez na stacji Warszawa itp.) – zwykle z komicznymi rezultatami.
 • Taniec na gazecie – to przykład zabawy na rocznicę ślubu, podczas której każda para otrzymuje stronę z gazety, która stanowi parkiet. Stopniowo należy składać gazetę na pół, tym samym ograniczając pole do tańczenia. Wygrywa ta para, która najdłużej utrzyma się na coraz mniejszym „parkiecie”.
 • Grek Zorba – jeśli chodzi o zabawy na 50. rocznicę ślubu czy którąkolwiek wcześniejszą (lub późniejszą), taniec Grek Zorba jest bodaj najbardziej popularną. Nie wymaga absolutnie żadnych umiejętności – wystarczy tylko chwycić się pod ramiona i pląsać radośnie, zupełnie nie przejmując się krokami filmowego oryginału.
 • Gorące krzesła – w myśl tej zabawy na rocznicę ślubu na środku parkietu ustawia się krzesła, na których uczestnicy mają usiąść gdy tylko przestanie grać muzyka. Co rundę odejmuje się jedno krzesło. Odpada za każdym razem ta osoba, która nie zdąży zająć sobie miejsca.
 • Taniec z balonem – w przypadku tej zabawy na 50. rocznicę ślubu tańczące pary mają za zadanie trzymać pomiędzy sobą balon (przy pomocy różnych części ciała – np. czoła, brzucha, kolan itp.). Co jakiś czas zmienia się rytm muzyki oraz część ciała. Jeśli balon pęknie, upadnie albo para będzie tańczyła zbyt wolno – odpada. Wygrywają ci, którzy na parkiecie zostaną najdłużej.

To tylko przykładowe zabawy na rocznicę ślubu. Warto zawczasu przygotować kilka czy kilkanaście (w wariantach dopasowanych do wieku i możliwości gości), aby zaangażować jak najwięcej uczestników – i mieć pewność, że nikt podczas rocznicowego przyjęcia nie będzie się nudził.

Oryginalny pomysł na rocznicę ślubu

Co jeśli nie impreza? A może – inaczej – co oprócz imprezy? Dobry pomysł na rocznicę ślubu to podstawa. Chodzi przecież o to, by zafundować sobie podobny zastrzyk emocji jak za tym pierwszym razem. Można więc wybrać się w rocznicową podróż, zrobić razem coś szalonego, odtworzyć niemal dokładnie wydarzenia wielkiego dniaKreatywne pomysły na rocznicę ślubu nawet na tych propozycjach się nie kończą. Wcale nie gorzej można też połączyć kreatywny pomysł oraz imprezę – przyjęcie z motywem przewodnim to kolejna oryginalna propozycja na to, jak zorganizować rocznicę ślubu.

Motywów do wykorzystania jest mnóstwo… Rocznica w klimacie horroru byłaby wyborem dość osobliwym, ale na pewno niezwykle interesującym – warto tylko upewnić się zawczasu, że obie strony małżeństwa podzielają podobne poczucie humoru. Przyjęcie nawiązujące do największych hollywoodzkich wydarzeń będzie wyborem zdecydowanie mniej kontrowersyjnym – a to przecież wciąż tylko początek dostępnych opcji. Może więc po prostu przyjęcie, którego motywem będzie sama rocznica? Jak uczcić rocznicę ślubu w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni?

11,89 zł

Niezapomniana rocznica ślubu z Partybox.pl

W Partybox.pl przygotowaliśmy specjalną kolekcję dekoracji, na którą składają się różne ozdoby, które łączy jedno – znakomicie nadają się do udekorowania sali na rocznicowe przyjęcie. Jeżeli więc czeka Cię w niedługim czasie taka okazja, nie musisz już rozglądać się po różnych kategoriach, wybierając elementy w miarę do siebie pasujące. Wszystkie – starannie dobrane i posegregowane – znajdziesz u nas w jednym miejscu. Dla oszczędności Twojego czasu i wysiłku. Wychodzimy bowiem z założenia, że impreza – nie tylko zresztą rocznicowa – powinna być przyjemnością od samego początku do samego końca, a przygotowania do niej nie mogą być katorgą. Dlatego postanowiliśmy ułatwić cały ten proces najbardziej jak tylko było to możliwe. Przyjrzyjmy się więc, jak uczcić rocznicę ślubu krok po kroku, tak aby wszystko dopięte zostało na ostatni guzik.

Sprawdźmy, jakie wybrać zaproszenia, które już samym swoim wyglądem wprowadzą gości w planowany klimat przyjęcia. To ważne, by zrobić wrażenie już od pierwszego wrażenia. Przekonajmy się też, dlaczego personalizowane zaproszenia zawsze są lepsze od tych uniwersalnych. Mając wybrane miejsce, zobaczmy jak najlepiej je udekorować, aby wykorzystać potencjał sali (jeśli zabawa ma odbywać się wewnątrz) czy też ogrodu. Dopasujmy dekoracje wiszące, stojące oraz ozdoby, które mają znaleźć się na stole – zwracając uwagę na to, aby przypadkiem nie było ich zbyt dużo, co mogłoby na przykład utrudnić spożywanie posiłków czy rozmowę.

Dobierzmy jednorazowe naczynia, które nie tylko ozdobią stół, ale też nie zmuszą gospodarzy przyjęcia do wielu godzin zmywania po zakończonej zabawie oraz symboliczne akcesoria, które zwieńczą tort czy babeczki lub inne słodkie desery podawane po głównym posiłku. A na koniec? A na koniec nie pozostanie już nic innego jak tylko życzyć wszystkim doskonałej zabawy – i powoli zacząć myśleć o planowaniu następnej rocznicy!

Zaproszenia na rocznicę ślubu to podstawa

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie sposób wyobrazić sobie dobrego przyjęcie bez gości. Bez względu więc na to, czy będzie to zaproszenie na 40. rocznicę ślubu czy którąkolwiek inną, warto postarać się o szczególnie efektowny, dopasowany tematycznie projekt. Zaproszenia na rocznicę ślubu personalizowane RETRO wyróżniają się oryginalną ilustracją w humorystycznym stylu nawiązującym wesoło do dawno minionych lat. Klasyczny samochód na obrazku oraz sporo miejsca na spersonalizowane adnotacje to klucz do udanego zaproszenia. Ręcznie wystarczy wpisać tylko to, do kogo adresowane jest zaproszenie – całą resztę przygotujemy my, oczywiście według wskazanych przez Ciebie wskazówek.

Przy wybieraniu sposobu zaproszenia na rocznicę ślubu, personalizowane kartki wydają się najlepszą opcją. Z powodzeniem dotrą także do tych, którzy nie korzystają z bardziej nowoczesnych form komunikowania się, a do tego każdy z gości będzie mógł pozostawić sobie zaproszenie na pamiątkę. SMS czy wiadomość na Facebooku takiej możliwości nie zapewniają! Przewaga, jaką ma papierowe zaproszenie na 40. rocznicę ślubu – lub którąkolwiek inną z kolei – jest więc bezdyskusyjna.

Dobrze dobrane dekoracje na rocznicę ślubu odmienią każde miejsce

Nie zawsze łatwo jest znaleźć naprawdę fajne miejsce na rocznicę ślubu. Niekiedy to, które się trafi, pozostawia wiele do życzenia. Ale to nie powód, by załamywać ręce. Wręcz przeciwnie – warto wykorzystać okazję i całkowicie przemienić wnętrze, wykorzystując do tego okolicznościowe dekoracje na rocznicę ślubu. Mogą być zupełnie drobne – jak konfetti metaliczne SERDUSZKA, które z powodzeniem rozsypać można na stole pomiędzy naczyniami. Mogą też być duże i okazałe – jak girlanda personalizowana ROCZNICA, ozdobiona dodatkowo samodzielnie wskazanymi napisami.

Czym się kierować, wybierając ozdoby? Przede wszystkim tym, aby wszystkie pasowały do siebie nawzajem. To ważne, aby utrzymać się w ryzach jednego stylu – co nie wyklucza oczywiście kontrastu. Najważniejsze jednak, by uniknąć niepotrzebnej przesady i wynikającego z niej tzw. oczopląsu. Ozdoby powinny też być uzupełnieniem imprezy. Nie może więc być ich za dużo. Chodzi przecież o to, aby nie przeszkadzały gościom w swobodnym przemieszczaniu się i nawet żywiołowej zabawie. Balony na 40. rocznicę ślubu to wybór oczywisty – ale warto przymocować je w wybranych miejscach zamiast puścić swobodnie, by „pałętały się” pod nogami.

Aby była to naprawdę niezapomniana rocznica ślubu, warto postarać się także o jej uwiecznienie na zdjęciach i filmach. Wykonywaniu tych jak najbardziej służą gadżety dekoracyjne – zarówno fotościanki, jak też pozostałe rekwizyty do zdjęć. Nie powinno zabraknąć ich na nadchodzącym przyjęciu. Wybierając natomiast poszczególne kreatywne pomysły na rocznicę ślubu w odniesieniu do dekoracji, zadbajmy po prostu o dekoracje wiszące, stojące oraz dekoracje stołu. A skoro już o stole mowa…

Menu na rocznicę ślubu zwieńczone tortem

Wbrew temu, co można by pomyśleć, menu na przyjęcie z okazji rocznicy ślubu to nie tylko potrawy i smakołyki jak tort na rocznicę ślubu. To nie tylko to, co będzie się spożywało, ale też… w jaki sposób, a bardziej konkretnie – z czego. Skoro gości ma być więcej, a przecież imprezy rocznicowe zawsze chętniej organizuje się w większych gronach, warto zdecydować się na jednorazowe naczynia, które nie będą wymagały późniejszego pozmywania. Niemniej jednak walory praktyczne to tylko jedna ich strona. Drugą stanowią znakomite walory estetyczne. Innymi słowy – talerze czy kubki nie tylko spełniają swoje zadanie, ale też znakomicie wyglądają i posłużą za ozdobę stołu.

Dlaczego warto połączyć jedno z drugim? Przede wszystkim dlatego, ze często na stole dostępna ilość miejsca jest mocno ograniczona. Układanie wielu dodatkowych dekoracji, które nie spełniałyby żadnej praktycznej roli, mogłoby dodatkowo utrudnić spożywanie posiłków. A to bez sensu. Tym bardziej że – co trzeba podkreślić – jednorazowe naczynia wcale nie muszą wyglądać jak tacki pod grillowaną kiełbasę w przydrożnych knajpkach. Mogą przybierać bardzo ładne i efektowne formy! Zresztą… zerknijmy na przykłady.

Kubeczki personalizowane ROCZNICA oferowane są w komplecie 8 sztuk, które łączy wspólny motyw przewodni. Mimo to nie są wcale identyczne, dlatego ułatwiają zadbanie o różnorodność na stole. Dodatkowo można łatwo spersonalizować znajdujące się na nich napisy i sprawić, by kubeczki idealnie odpowiadały swoim zdobieniem okoliczności, przy której są używane. Do kubeczków warto dobrać również talerzyki. Skoro te pierwsze są wzorzyste, wypadałoby, aby te drugie były już nieco bardziej stonowane – przynajmniej jeśli chodzi o liczbę zdobień, bo kolorystyka… wciąż może być zwariowana. Dowód? Czerwone talerzyki USTA. Wyróżniają się i wyglądem, i kształtem – i znakomicie pasują do okazji. Po co jeszcze warto sięgnąć? A chociażby po rocznicowe podkładki personalizowane.

Kiedy stół jest już odpowiednio udekorowany, nie pozostaje nic innego jak udekorować… gwiazdę wieczoru. I nie mamy tu na myśli – akurat w tym wypadku – obchodzącej rocznicę małżonki, tylko tort. Topper personalizowany ROCZNICA efektownie zwieńczy każdy tort, nawiązując bezpośrednio do świętowanej okazji.

Rocznica ślubu jak ze snu

Może Ci się wydawać, że rocznica ślubu to wielkie wyzwanie logistyczne, porównywalne ze ślubem i weselem. Bo skoro te ostatnie takie były, to dlaczego z rocznicą je upamiętniającą miałoby być inaczej? A przede wszystkim dlatego, że odchodzi całe mnóstwo kwestii związanych z przygotowaniami, a zwłaszcza stres i niepokój, który zawsze towarzyszy przyszłym małżonkom przed nastaniem ich wielkiego dnia. Tutaj martwić się nie ma czym. Z okazji rocznicy zorganizować można imprezę, może trochę większą niż zazwyczaj, ale wciąż pozostaje ona spotkaniem z rodziną i znajomymi, a więc przecież niczym, czym należałoby się stresować. Dwoje ludzi dzieli się swoim szczęściem – trzeba się cieszyć!

Bez względu na to, czy ma to być przyjęcie-niespodzianka na rocznicę ślubu czy też planujecie imprezę wspólnie już od dłuższego czasu, zapewne zdążyliście się już przekonać, że ogrom przygotowań to tylko pozory. Z pomocą Partybox.pl z łatwością zorganizujecie nawet największą uroczystość, choćby ta rozsiana miała być po kilku salach i łączyć setki gości. Wystarczy dobrać odpowiednie dekoracje, gadżety z motywem przewodnim i gotowe. Wybrać miejsce na rocznicę ślubu, zaprosić gości – nic więcej.

Wykorzystaj przygotowaną przez nas rocznicową kolekcję personalizowaną. Niech Twoje przyjęcie każdym swoim elementem ogłasza radosną nowinę – przeżyliście ze sobą już tyle i tyle lat, a to dopiero początek, bo planujecie jeszcze wiele więcej. A może masz ochotę dołączyć do przyjęcia także inne motywy? Kreatywne pomysły na rocznicę ślubu już na Ciebie czekają. Najróżniejsze tematy i dopasowane do nich dekoracje i akcesoria, stroje i kostiumy (przebierana rocznica ślubu? Niezła myśl!) znajdziesz na Partybox.pl! Zacznij wybierać już dziś!
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy