Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

40 naszych pomysłów na wyjątkowe dekoracje ślubne


  Dekoracje ślubne na Twoją imprezę

Organizowanie ślubu i wesela nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wybrać datę i miejsce, dopełnić wszystkich formalności, wybrać odpowiednie dekoracje ślubne, zadbać o jedzenie, muzykę i dobrą zabawę na weselu i o to, żeby żadnemu z przybyłych na przyjęcie gości niczego nie brakowało. To wszystko we wcale nielekkiej atmosferze – jak by nie patrzeć, ślub i wesele to też ogromne przeżycie, z którym wiąże się duża dawka stresu. Chciałoby się, aby każdy szczegół planu został dopięty na ostatni guzik. Kiedy więc cokolwiek idzie nie po myśli, robi się nerwowo. Na szczęście nadmiernej, przesadnej nerwowości można uniknąć, zawczasu dobrze rozplanowując przygotowania.

Wówczas zarówno dekoracja kościoła na ślub, jak i dekoracja sali weselnej oraz wszystkie inne elementy ślubnych przygotowań wyglądały będą dokładnie tak jak w marzeniach. Kiedy napięcie wzrasta do poziomów, które trudno wytrzymać, najważniejszą rzeczą jest zachowanie spokoju i powrót do planu. Warto pamiętać, że wypadki i przypadki różnego rodzaju się zdarzają. A to ozdoby na wesele okażą się nie do końca w takim odcieniu, jak miały być, a to winietki ślubne nie dotrą na czas. Nic nie szkodzi. Przy dobrym planowaniu zawsze zostaje chwila na to, by dokonać niezbędnych wymian i poprawek.

Przygotowaliśmy poniższy poradnik właśnie dla Ciebie – i dla wszystkich osób planujących niebawem ślub i wesele. Doradzamy, jakie wybrać ozdoby ślubne, o czym pamiętać, czego natomiast unikać, by każda rzecz pasowała do pozostałych. Rozwiejemy kilka wciąż powszechnych, mimo że niezgodnych z prawdą, mitów i podpowiemy, jak zorganizować całą uroczystość sprawnie, łatwo i bez niepotrzebnych nerwów. Pamiętajmy – zarówno ślub, jak i wesele to najważniejsze wydarzenia w życiu każdej pary. Powinny cieszyć na każdym swoim etapie, a nie oznaczać serię nerwów, kłótni i nieporozumień. Nie o to przecież w całym tym przedsięwzięciu chodzi, by spożytkować całą energię na niekończące się przygotowania, a potem przed ołtarzem stawić się resztkami sił. Wszystko jasne? Doskonale! Zaczynajmy zatem!

16,89 zł

 

Dekoracja kościoła na ślub

Wybór odpowiednich dekoracji kościoła uzależniony jest od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim znaczenie ma sama świątynia – jej rozmiar oraz styl. Nie zawsze też przyszli małżonkowie mogą zrealizować każdy swój pomysł. Zdarza się na przykład, że w kościele jest już osoba, która „zarządza” wszystkimi potencjalnymi dekoracjami. Wówczas własne idee należy skonsultować bezpośrednio z nią, aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne nieprzyjemności. Tak czy inaczej w większości przypadków dekoracja kościoła na ślub uwzględnia:

  • Ołtarz, czyli miejsce, przy którym znajdują się księża prowadzący ceremonię. Ołtarz najczęściej zdobi się koszami z kwiatami, bo są one najbardziej eleganckie, a także pod wieloma względami najbardziej neutralne. Chodzi o to, aby wybrane dekoracje jak najlepiej współgrały z powagą miejsca. Nawet więc jeśli przy danym ołtarzu aż prosiłoby się o girlandy weselne, to jednak lepiej samemu zawczasu z nich zrezygnować niż ryzykować konflikt z parafią.
  • Środkowe przejście – w większości kościołów ławki rozstawione są po dwóch stronach świątyni, a pomiędzy nimi znajduje się szersze przejście. To właśnie w nim, niedaleko ołtarza, czyli na samym przodzie kościoła, powinny zostać ustawione krzesła, na których podczas mszy zasiadać będą Państwo Młodzi oraz – nieco z tyłu – ich świadkowie. Warto postarać się, aby bohaterowie ceremonii nie byli zmuszeni spocząć na surowych taboretach, tylko na ładnie udekorowanych krzesłach.
  • Ławki dla gości – kilkadziesiąt ławek po jednej i kilkadziesiąt po drugiej stronie może wydawać się trudne do efektownego udekorowania, dlatego nie ma co przesadzać. Zbyt mocno rozbudowane ozdoby w tym przypadku do niczego nie służą – dekoracja kościoła na ślub spokojnie się bez tego obejdzie. Warto natomiast po wewnętrznej stronie – od środkowego przejścia – przynajmniej delikatnie ozdobić brzegi ławek. Można w tym celu wykorzystać np. niewielkie rozety. Dlaczego to istotne? Dlatego że większość zdjęć robionych podczas ślubu kościelnego w tle będzie miała właśnie owo przejście, brzegi ławek będą więc doskonale widoczne.

Jeśli takiemu rozwiązaniu sprzyja dobra pogoda, można też ustawić dekoracje na zewnątrz. Dzięki temu lepiej wyglądały będą wspólne zdjęcia po wyjściu ze świątyni oraz zdjęcia robione podczas przyjmowania życzeń i gratulacji od gości.

Jak ozdobić ołtarz?

W przypadku ołtarza najlepiej będzie ograniczyć się do już wspomnianych koszy z kompozycjami kwiatowymi. Warto postawić na jasne, na przykład białe kwiaty. Oczywiście nie muszą być jednobarwne. Ozdób nie powinno być przy tym zbyt dużo – nie chodzi o to, aby zastawić cały kościół kwiatami. Chodzi o to, aby księża – oraz uczestnicy mszy – mogli się swobodnie przemieszczać (udzielając sakramentów, ksiądz wychodzi przed ołtarz – nie powinien być zmuszony w tym celu do pokonania labiryntu z koszy).

Jak udekorować przejście?

Jeżeli środkowe przejście w kościele nie jest w żaden sposób ozdobione na co dzień, można zacząć od dywanu lub chodnika. Będzie wówczas znacznie bardziej uroczyście niż gdyby Młodzi mieli stąpać po gołej posadzce. Dywany czy też chodniki można kupić. Pozostaje jednak pytanie, co zrobić z nimi po skończonej uroczystości – mało prawdopodobne przecież, by ktokolwiek dysponował w domu korytarzem liczącym sobie kilkadziesiąt metrów długości. Dlatego w grę wchodzi opcja ciekawsza – bardziej ekonomiczna i ekologiczna, czyli wynajem chodnika na ślub. Decydując się na wynajem, można liczyć na to, że wypożyczony dywan będzie lepszej jakości niż ten kupiony (zwłaszcza „po kosztach”). Do tego nie będzie problemu z tym, co zrobić z nim po ślubie – zwrócić do wypożyczalni.

Oprócz wyłożenia przejścia dywanem bądź chodnikiem, warto zdecydować się na dekoracje krzeseł weselnych – kwiaty, rozety czy bardzo subtelne girlandy będą dobrym wyborem. Można tu wykorzystać zarówno białe, jak i złote dekoracje ślubne. Jedne i drugie powinny bardzo dobrze pasować.

Jak ozdobić ławki?

W przypadku samych ławek najlepszym rozwiązaniem będzie przypięcie wstążek bądź niedużych rozet do boku po wewnętrznej stronie każdego rzędu. Czy można każdą ławkę ozdobić w inny sposób czy lepiej aby wszystkie udekorowane były tak samo? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem – ponieważ dekoracje ławek w kościele mają stanowić tło, a nie główny element ozdobny – będzie poprzestanie na takich samych ozdobach na całej długości kościoła. Można ewentualnie wprowadzać drobne urozmaicenia, ale cały czas w obrębie jednego stylu. Najważniejsze to nie przesadzić.

Ryż, monety, konfetti ślubne – co przy wyjściu z kościoła?

Kiedy msza ślubna dobiegnie końca, wszyscy goście gromadzą się przed kościołem i oczekują na wyjście świeżo poślubionej pary. Tradycja zobowiązuje, aby obrzucić Młodych czymś na szczęście. Możliwości jest wiele. Dawniej wykorzystywano ryż lub monety, dzisiaj coraz częściej wybiera się w zamian chociażby konfetti ślubne. Niektórzy decydują się nawet na wypuszczenie w tym momencie gołębi lub motyli. Która opcja jest najlepsza? W Partybox.pl sugerujemy wykorzystanie konfetti – jest widowiskowe, można wybrać różne kolory i rodzaje, dopasowując jego wygląd do motywu przewodniego pozostałych dekoracji, a do tego później łatwo można je odkurzyć.

Czy po ślubie można rzucać ryż? Pojawiły się opinie, że jest to niewłaściwe postępowanie, gdyż surowy ryż zjadany jest przez ptaki. Ziarna pęcznieją później w ich żołądkach, szkodząc zwierzętom (niektórzy twierdzą nawet, że ptaki mogą od tego pęknąć). Rozwiązaniem mogłoby być rzucanie… ugotowanego ryżu. Oczywiście to żart. Ale prawdą nie jest też teoria o tym, by surowy ryż miał ptakom szkodzić. Cała teoria zapoczątkowana została najprawdopodobniej przez kogoś, kto… miał po prostu dość sprzątania ryżu sprzed wejścia do kościoła. Sugerując, że takie postępowanie może zaszkodzić zwierzętom, liczył, że uda się całkowicie wyeliminować zwyczaj rzucania czymkolwiek. Przeliczył się. Niemniej konfetti ślubne to modna i nowoczesna alternatywa – można wybrać na przykład  BIAŁE SERCA, BORDOWE PŁATKI RÓŻ czy SREBRNE GWIAZDKI.


 

Dekoracje ślubne na samochód

Jakim samochodem przyjedzie się na ślub, nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Najważniejsze jest przecież, aby Para Młoda dotarła cało, bezpiecznie i na czas. A czy zrobią to w sportowym McLarenie z dwoma miejscami w środku czy też podjadą dużym Volvo XC90 prowadzonym przez świadka – to kwestia drugorzędna. Pamiętajmy, że to tylko kilkanaście czy kilkadziesiąt minut jazdy z domu do kościoła, a potem z kościoła do sali weselnej. Rujnowanie małżeńskiego budżetu na wynajem szczególnie wymyślnego pojazdu na tak krótki czas nie ma po prostu sensu. Do ślubu można pojechać nawet własnym, zupełnie zwyczajnym samochodem – byle tylko był czysty i odpowiednio udekorowany.

Jakie dekoracje ślubne na samochód wybrać? Ozdobić można zarówno dach, klamki, maskę czy tylną klapę. Najczęściej zaczyna się jednak od przełożenia tablicy rejestracyjnej lub nałożenia na niej nakładki ogłaszającej „Młoda Para” czy „Just Married”. Gdyby podejść do sprawy nadgorliwie, trzeba by zaznaczyć, że samochód z zasłoniętymi lub zdjętymi oryginalnymi tablicami rejestracyjnymi nie powinien poruszać się po drogach publicznych, ale w większości przypadków rygor ten nie jest przesadnie mocno pilnowany. Zamiast – lub oprócz – okolicznościowych tablic rejestracyjnych zdecydować się można też na naklejkę na tylną szybę. Zalet takiego rozwiązania jest kilka. Przede wszystkim nie jest to sprzeczne z jakimikolwiek przepisami. Poza tym jednak tylna szyba daje zdecydowanie więcej miejsca – a więc i naklejki mogą być znacznie mocniej rozbudowane.

Wykorzystać można również wianuszki – mocowane chociażby na dachu czy na masce pojazdu – ale także kokardki przypinane do klamek samochodu. Na maskę z przodu auta idealnie nadaje się dekoracja KWIATOWE SERCE mocowana za pomocą dwustronnej taśmy. Wygląda świetnie i jednoznacznie kojarzy się ze ślubem. Można też postawić na gotowy ślubny zestaw do dekoracji samochodu, w którym zawczasu zebrane zostały wszystkie elementy, jakie mogłyby się przydać. Miłośnikom piłki nożnej spodobają się też flagi montowane na górnej krawędzi szyby samochodu – przypominają te, które powszechnie woziliśmy przy okazji EURO w Polsce i na Ukrainie, z tym że obwieszczają nieco inne wydarzenie. Możliwości jest w każdym razie mnóstwo – i ponownie wszystko zależy od wybranego pojazdu.


 

Z czego raczej zrezygnować? Przede wszystkim z przepychu – samochód i jego dekoracje ślubne nie są najważniejsze. Liczy się to, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Warto też darować sobie powiązane sznurkiem puszki, które mocuje się do tylnego zderzaka pojazdu i następnie wlecze po asfalcie, robiąc co niemiara hałasu. Nie jest to ani eleganckie, ani estetyczne, ani też w jakikolwiek sposób potrzebne. Jest wiele znacznie lepszych sposobów na uatrakcyjnienie ślubnej kawalkady.

Dekoracje sali weselnej

Wybór sali weselnej najczęściej podyktowany jest w dużej mierze czynnikami niezależnymi, czyli – przeważnie – dostępnymi terminami. Dopiero planowanie wesela na kilka lat do przodu daje prawdziwą swobodę wyboru miejsca. Trudno jednak odkładać ślub o trzy czy cztery lata – a może nawet i więcej – wyłącznie po to, by wesele mogło odbyć się w ulubionej sali. Bądźmy rozsądni – nawet w ślubnym szaleństwie. Wybierając potencjalne sale (zawsze lepiej przygotować sobie kilka możliwości niż nastawiać się na tylko jedną jedyną), warto uwzględnić rozmiar, dojazd, kwestie cateringowe, a także perspektywy noclegowe. W przypadku gości dojeżdżających z większej odległości istotne jest, aby zapewnić im możliwość noclegu (kwestia finansowania tegoż bywa ustalana różnie, ale miejsce do przespania się przez tych najbardziej zmęczonych zapewnić po prostu trzeba).

Od wyboru sali zależą również możliwości aranżacyjne. Warto poprosić właścicieli danego miejsca o pokazanie przykładowych zdjęć z wcześniej organizowanych uroczystości – na pewno chętnie pochwali się „portfolio”. Na tej podstawie można już ocenić, co się sprawdza, a co niekoniecznie – i później już samemu podjąć własne decyzje. Jeżeli sala jest przestronna, a do tego półotwarta i możliwe byłoby zorganizowanie przyjęcia weselnego częściowo w ogrodzie – jeszcze lepiej. Jeśli trzeba ograniczyć się wyłącznie do pomieszczenia – nie szkodzi. I w jednym, i w drugim przypadku można przygotować wspaniałe ozdoby ślubne.

A co z weselami pod gołym niebem? Zorganizowanie całonocnej zabawy na zewnątrz jest dość ryzykownym pomysłem – zwłaszcza w naszym klimacie. Przede wszystkim ślub i wesele planuje się z dużym wyprzedzeniem, jakie nie jest dostępne dla jakiejkolwiek prognozy pogody. Ale nawet jeśli szczęście dopisze Młodym i przez całą noc nie będzie opadów, to wciąż pozostaje kwestia temperatury. Nocą nawet latem w Polsce robi się dość chłodno, co nieszczególnie sprzyja zgrzaniu się podczas weselnych szaleństw. Lepiej nie ryzykować, że po ślubie i weselu tym, co najbardziej gościom zapadnie w pamięć, będzie… przeziębienie.

W zależności od tego, jakie możliwości oferuje wybrana sala, można postawić na różne style ozdób. Rustykalne dekoracje weselne to doskonały pomysł w przypadku uroczystości organizowanych w bardziej pozamiejskim klimacie, tradycyjnym, staropolskim. Z kolei wystrój sali weselnej boho wydaje się nieco bardziej uniwersalny – śmiało postawić można na niego zarówno na wsi, jak i w mieście. Boho to domena artystycznej bohemy, ale też duża swoboda w łączeniu elementów składających się na najróżniejsze, nierzadko sprzeczne ze sobą style. Delikatny „miszmasz” z całą pewnością więc nie zaszkodzi. Sięgnąć można również po złote dekoracje ślubne – te idealnie prezentować się będą zwłaszcza w tych nowoczesnych wnętrzach. Należy tylko pamiętać o ich odpowiednim skontrastowaniu, przełamaniu. Jeśli wszystko dosłownie będzie złote, efekt przypominał będzie buddyjską świątynię a nie salę weselną, w której najbardziej liczy się dobra zabawa.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, nie bójmy się eksperymentów. Można śmiało pozwolić sobie na trochę luzu i pozostając w obszarze jednego motywu przewodniego, połączyć wystrój sali weselnej boho i na przykład wspomniane już rustykalne dekoracje weselne. Jedno nie wyklucza drugiego – a poza tym to ma się podobać Parze Młodej i gościom, a nie żyjącym w bańkach redaktorom czasopism modowych!

Zawieszki drewniane to fajne dekoracje ślubneZawieszki drewniane to fajne dekoracje ślubne
Wyjątkowa girlanda ślubna JUST MARRIEDWyjątkowa girlanda ślubna JUST MARRIED

O czym pamiętać, przygotowując dekoracje sali weselnej

Sprawdźmy teraz, jakie konkretnie dekoracje ślubne warto wybrać.

Tablica na powitanie

Niezłym pomysłem na początek jest wystawienie tablicy powitalnej. Spersonalizowana tablica powita gości, wskaże im drogę do właściwej sali (jeśli tych w danym ośrodku jest więcej), a może nawet posłuży jako ścianka, na tle której zaproszeni będą mogli zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie. Każda opcja jest dobra. Tablica na powitanie nie jest droga, a z całą pewnością jest efektowna. Wokół niej ustawić można też dekoracje kwiatowe na wesele, dzięki czemu całość tworzyła będzie ładną, spójną kompozycję.

Co powinno znaleźć się na tablicy? Oczywiście imiona świeżo poślubionych małżonków – to rzecz najważniejsza, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie tablicę powitalną. Oprócz imion, warto uwzględnić datę uroczystości. Przestrzeń na tablicy można wykorzystać również do tego, aby podziękować gościom za przybycie na uroczystość i wspólne spędzenie tego ważnego dla Młodych i ich rodzin czasu. Tablica – inaczej niż choćby dekoracje weselne z balonów – pozostawia wiele możliwości do spersonalizowania przekazu. Z możliwości tych warto skorzystać – mile przywitani goście to goście bardziej skłonni do zabawy. A goście bardziej skłonni do zabawy to ci, którzy później na dłużej będą z rozrzewnieniem wspominać uroczystość, której częścią się stali.


 

Dekoracje ślubne na ścianę

Ponieważ w sali weselnej ważna jest przestrzeń do zabawy, tak aby goście mogli swobodnie tańczyć czy rozmawiać w grupach, dekoracje powinny zostać rozmieszczone przede wszystkim na ścianach i przy ścianach. Dzięki temu będą skutecznie zdobić pomieszczenie, jednocześnie nie zajmując w nim miejsca. Unikniemy w ten sposób ryzyka, że któryś wujek w przypływie radości tanecznym krokiem wpłynie w sam środek dekoracji, skutecznie je niszcząc.

Girlandy weselne

Girlanda to ozdoba złożona najczęściej z wielu elementów rozmieszczonych na sznurku. Można w ten sposób rozpiąć ją w różnych miejscach – na karniszach, nad stołami, na ścianach. W zależności od wybranego rodzaju girlandy mogą być typowo ozdobne, na przykład kwiatowe. Równie dobrze mogą też przedstawiać określone napisy – albo te klasyczne z gotowych projektów albo samodzielnie wskazane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby girlandy weselne przygotować także samemu. Mimo wszystko wydaje się, że przy natłoku różnych prac i kwestii związanych z organizacją ślubu i wesela, wyzwania rękodzielnicze można jednak sobie odpuścić. Jaką – gotową – girlandę wybrać?

  • Girlanda JUST MARRIED Kraft ma 3 m długości, a jej poszczególne elementy – flagi – zawieszone są na biało-srebrnym sznureczku. Każda z jedenastu flag wykonana jest z papieru i znajduje się na niej złota litera. Wszystkie razem składają się na napis just married, czyli „świeżo poślubieni”. Ta akurat girlanda jest dość prosta w formie, co absolutnie nie odejmuje jej uroku. Wręcz przeciwnie – pozwala wykorzystać ją na najróżniejszych tłach.
  • Girlanda ślubna JUST MARRIED jest nieco krótsza od powyższej – ma 1,7 m długości – i wykonana została w zupełnie odmiennym stylu. Przede wszystkim nie ma tu sznurka. Jest ozdobna tasiemka, do której bezpośrednio przyczepione są wycięte litery. Całość jest w białym kolorze i efektownie się błyszczy. Mimo tego więc, że girlanda jest nieco krótsza, to i tak bardzo skutecznie przyciągała będzie spojrzenia gości! Warto zadbać o jej podświetlenie, by uwydatnić pełnię jej blasku.


 

Jak widać, pomimo takiego samego napisu, girlandy weselne potrafią mocno się różnić. Tym większe pole do popisu to stwarza – możliwości jest więcej i lepiej można dopasować girlandę do pozostałych ozdób. Alternatywnie do girland, powiesić można także banery ślubne.

Rozety

Każda girlanda z natury rzeczy potrzebuje trochę więcej miejsca. Inaczej rzecz ma się z rozetami. To ozdoby „punktowe”, które nie potrzebują za dużo wolnej przestrzeni, a jednocześnie nie sposób odmówić im spektakularności. Ciekawym przykładem są różowe rozety GWIAZDECZKA, oferowane w komplecie po trzy sztuki, wśród których każda jest innego rozmiaru. Najmniejsza ma około 25 centymetrów średnicy, średnia – około 30, natomiast duża – ok. 40 cm. Rozeta wykonana jest z papieru i mocowana na sznurku. Wygląda bardzo ładnie i można powiesić ją zarówno na ścianie, jak i choćby nad stołem. Dzięki temu, że w zestawie są od razu trzy identyczne z wyglądu, ale różniące się rozmiarem rozety, można z łatwością stworzyć z nich ciekawą, oryginalną kompozycję.

Balony

Rzeczą, której nie może zabraknąć nie tylko przy okazji zaślubin, ale każdej innej radosnej okazji i przyjęcia, są balony. To właśnie one najbardziej kojarzą się ze świętowaniem, radosną zabawą, celebrowaniem wyjątkowych momentów. Przygotowując dekoracje ślubne, zadbać trzeba więc i o dekoracje weselne z balonów. Najbardziej oczywiste wydaje się wybranie kilkudziesięciu, no dobrze, nie oszczędzajmy, kilkuset białych balonów! Wyściełana nimi podłoga sali balowej prezentowałaby się tyleż pięknie, co… niepraktycznie. Niemniej właśnie białych baloników zabraknąć nie powinno – tylko warto w jakiś sposób je przymocować, tak żeby na pewno nie plątały się pod nogami tańczącym gościom. Ale na białych balonach wcale nie koniec, są jeszcze złote dekoracje ślubne oraz balony w jeszcze innych kolorach. Są też balony… niestandardowe.

Przygotowując ozdoby na wesele, sięgnąć można na przykład po balony foliowe, wypełnione helem. Takie balony mogą mieć różne kształty – na przykład liter. Dzięki temu można ułożyć z nich inicjały imion Państwa Młodych albo – dlaczego by nie – większy, dłuższy napis. Dzięki temu, że balony będą wypełnione helem, kompozycja może w efektowny sposób się unosić. Warto tylko zadbać zawczasu o jej przymocowanie – do podłogi lub jakiegoś cięższego mebla, który zagwarantuje, że całość nie poszybuje radośnie ku sufitowi, dekomponując pieczołowicie przygotowany układ. Oprócz białych balonów i całych kompozycji nie zaszkodzi wykorzystać też zupełnie zwyczajne, kolorowe baloniki – sprawdzą się zarówno jako dekoracja stołu Pary Młodej, jak i ozdoby weselne na płot. Możliwości jest wiele, bo balony naprawdę pasują do wszystkiego!


 

Dekoracja na stół weselny

Oczywistym – i głównym – elementem każdego wesela jest wspólna zabawa na parkiecie. Tańce i różnego rodzaju gry czy zawody, zgodnie z tradycjami panującymi w danej rodzinie czy nowatorskimi pomysłami świeżo upieczonych małżonków. Jednak drugą, ale wcale nie mniej istotną sprawą jest jedzenie. Zasuwający po parkiecie goście prędzej czy później się zmęczą i poczują potrzebę posilenia się. Nie zapominajmy również o tych nieskorych do tańczenia – niektórzy unikają parkietu z własnego wyboru, obawiając się choćby o swoje nikłe umiejętności taneczne, innym na żywiołowe wybryki może nie pozwolić zdrowie. Chcąc nie chcąc, większość czasu podczas wesela spędzą przy stole. A skoro tak, niezbędna jest odpowiednio dobrana dekoracja na stół, która wpasuje się w motyw przewodni pozostałych ozdób.

O czym pamiętać, rozmieszczając ozdoby na stołach? Przede wszystkim o tym, by nie było ich za dużo. Na blacie zmiesić się muszą przede wszystkim potrawy oraz napoje, to one są najważniejsze. Nikt nie chciałby manewrować jak przy grze w jengę, chcąc sięgnąć po koreczek, nie wywracając przy okazji wymyślnej figury z origami. Dlatego dekoracja stołu Pary Młodej (za miejscami Młodych można rozważyć banery ślubne) – oraz wszystkich pozostałych stołów – powinna łączyć elementy ozdobne z praktycznymi. Innymi słowy – można wybrać takie ozdoby ślubne, które będą nie tylko ładnie się prezentowały, ale też spełniały określoną funkcję.

  • Konfetti drewniane LOVE boho to bardzo ciekawy sposób na ozdobienie stołu. Sposób interesujący o tyle, że zapewnia doskonałe efekty, jednocześnie praktycznie nie zajmując miejsca. W zestawie znajduje się 25 wykonanych ze sklejki napisów „love”, które dowolnie rozsypać można pomiędzy talerzami. Będą znakomicie się prezentowały zwłaszcza na tle jasnego obrusa, pasując zarówno do stylu boho, jak i rustykalnego.
  • Dekoracje RUSTIC GAŁĄZKI składają się z dwóch elementów – „gałązek” w kolorze pudrowego różu oraz papierowych zawieszek, które mocuje się na sznureczkach. Można nimi obwiązać na przykład serwetki układane na talerzach gości – a zawieszkę wykorzystać do wskazania zaproszonym ich miejsc. To bardzo gustowny, nieco minimalistyczny, ale elegancki sposób na winietki ślubne.

Winietki ślubne

Winietki idealnie wpisują się w ideę ozdób, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również spełniają określoną funkcję. W ich wypadku jest to wskazywanie gościom ich miejsc. Teoretycznie mogą zająć się tym organizatorzy przyjęcia, jednak… zazwyczaj oznaczałoby to ogromną ilość zachodu, a także zamieszanie, z którego niełatwo byłoby wybrnąć. Natomiast wykorzystanie winietek ślubnych czy też wizytówek rozwiązuje wszystkie te problemy – i skrzętnie przygotowane rozmieszczenie gości wokół stołów zostanie z łatwością zachowane. Każdy zaproszony sprawnie odnajdzie swoje miejsce, a jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, to dzięki winietkom będzie mógł liczyć na wsparcie swoich towarzyszy, niekoniecznie zmuszony będzie polegać na organizatorach.

Wizytówki na stół weselny z dzwoneczkiem to przykład tego, jak winietki ślubne mogą wyglądać. Te oferowane są od razu w komplecie z dzwoneczkiem oraz zachętą do jego użycia – w odpowiednim momencie. W zestawie sprzedawane jest 10 sztuk wizytówek, które gotowe są od razu do użycia. Trzeba tylko napisać na nich imię i nazwisko gościa, a potem ustawić winietkę na przeznaczonym dla niego miejscu.


 

Dekoracje krzeseł w sali weselnej

Skoro już mowa o miejscach przypisanych poszczególnym gościom, to… je również można ozdobić. W jaki sposób? Niezłym pomysłem będzie założenie futerałów takich jak biały uniwersalny pokrowiec na krzesło. Pytanie tylko, czy jest sens w ten sam sposób dekorować wszystkie krzesła? Może lepszym rozwiązaniem okazałoby się wykorzystanie pokrowców na krzesła Państwa Młodych, a jeśli chodzi o inne dekoracje krzeseł weselnych, skorzystanie z nieco mniejszych elementów? W ofercie naszego sklepu znaleźć można całe mnóstwo różnego rodzaju przywieszek, kokardek oraz innych dekoracyjnych przedmiotów, które z powodzeniem nadają się do przystrojenia krzeseł, zachowując przy tym zasadę, że miejsca głównych bohaterów uroczystości powinny się wyróżniać.


 

Dekoracja kieliszków ślubnych

Jak już zostało wspomniane, dobre dekoracje spełniają też dodatkowe funkcje. Warto zadbać więc i o to, aby także dekoracja kieliszków ślubnych nie była całkowicie przypadkowa. Niech będzie elegancka, dopasowana do reszty ozdób, ale też dodatkowo niech ułatwia życie gościom. O co chodzi? O to, żeby umożliwić siedzącym obok siebie gościom odróżnianie ich kieliszków. Zaangażowanym rozmową ludziom zdarza się pomylić i sięgnąć po kieliszek sąsiada zamiast za własny. Wyróżniająca się dekoracja kieliszka powinna takie ryzyko ograniczyć do minimum. Jakie są opcje? Serca, skrzydła anioła, motyle czy kolibry – wszystkie posłużyć mogą również w roli wizytówek. Wystarczy, że na każdą naniesie się imię i nazwisko gościa, który ma zasiąść w danym miejscu.

Dekoracja butelki z winem na ślub

Będąc przy temacie kieliszków, nie sposób poruszyć jeszcze jednej związanej z nimi kwestii. Dekoracja butelki z winem na ślub to kolejna rzecz, o którą warto zadbać. Na co komu bowiem pusty kieliszek – trzeba coś do niego wlać. Można rozstawić na stołach butelki – z winem, wódką lub innymi napojami – ale najprawdopodobniej ich etykiety wcale nie będą wyglądały zbyt efektownie, a już na pewno nie będą dobrze komponowały się ze ślubnymi ozdobami. Jak sobie z tym faktem poradzić? Bardzo prosto – sięgając po najróżniejsze okolicznościowe etykietki, zawieszki, wstążki oraz inne ozdoby. Dzięki nim każda butelka będzie prezentowała się zjawiskowo – i to bez względu na to, co przewidział producent.

Ozdoby umieszczane na butelkach można znów wykorzystać w dodatkowym celu – na przykład aby podziękować gościom za przybycie czy też życzyć im dobrej zabawy.

Powrót do domu

Nawet najwspanialsza zabawa, najlepsze wesele kiedyś się kończą. Niestety – choć chciałoby się, aby trwało wiecznie, skończyć się musi. Goście muszą rozjechać się w swoje strony, a Państwo Młodzi… mogą wybrać się w podróż poślubną. Zwykle jednak między weselem a podróżą jest trochę czasu, na przykład gdy obowiązki zawodowe lub inne okoliczności nie pozwalają na to, aby wyjechać natychmiast. Skoro nie można tego zmienić, to dlaczego by nie… wykorzystać? Wystarczy stworzyć dekoracje ślubne domu i tam kontynuować wesele – już we własnym zakresie, samemu w parze czy też w gronie najbliższej rodziny. Powrót z sali weselnej nie musi więc wcale oznaczać końca zabawy!

Jeśli mieszka się w domu, a nie w mieszkaniu, warto znaleźć ozdoby weselne na płot. Powrót do domu, który już z daleka wita Młodych widokiem ślubnych dekoracji, będzie fantastyczny! Do wnętrza natomiast warto zabrać dekoracje kwiatowe na wesele. Wiele z nich – nawet tych z żywych kwiatów – na następny dzień i przez kilka kolejnych wciąż jeszcze będzie prezentowała się na tyle dobrze, że żal byłoby je wyrzucić. Lepiej nie wyrzucać, tylko wykorzystać, samemu przy tym czerpiąc radość. Nad łóżkiem w sypialni warto zawiesić girlandę JUST MARRIED, a w różnych innych miejscach porozstawiać zabawne ozdoby. Tu już można pozwolić sobie na całkowitą różnorodność, nie trzeba kierować się żadnym motywem przewodnim. Ma być wesoło, ma być efektownie, ma być na luzie – zupełnie inaczej niż przy tych wcześniejszych, tradycyjnych przygotowaniach ślubnych.

Czy warto robić dekoracje ślubne domu? Oczywiście, że tak! I to nie tylko wtedy, jeśli nie ma tradycyjnego wesela, a niewielka grupa gości spotyka się u Młodych czy ich rodziców. Nawet jeśli wesele jest huczne i wydaje się, że w zupełności wystarczające do tego, aby wybawić się za wszystkie czasy, to i tak nie zaszkodzi kilka dodatkowych ozdób. W końcu to właśnie sposób na przedłużenie najpiękniejszych chwil! To sposób na to, by wesele nie skończyło się za wcześnie i jeszcze jakiś czas później wciąż można było cieszyć się wspaniałymi, romantycznymi momentami… i nie wrócić zbyt szybko na ziemię.


 

Przygotowania do ślubu i wesela

Podczas ślubu i organizowanego zaraz po nim wesela wszystko musi być idealne. Najczęściej oznacza to, że… zgodne z wizją Panny Młodej. Bo o ile panowie raczej nie mają szczególnie skonkretyzowanych wymagań co do tej uroczystości, o tyle wiele dziewcząt już za młodu wyobraża sobie swoje wymarzone wesele. Zrealizowanie fantastycznych wizji nie zawsze jest łatwe. Czasem okazuje się, że niektórych rzeczy zrobić po prostu się nie da. Nic nie szkodzi – można zastąpić je innymi, jeszcze fajniejszymi. Najważniejsze jednak, to dobrze zaplanować przygotowania.

Warto zawczasu rozpisać sobie, jakie dekoracje ślubne będą potrzebne – jakie dekoracje kościoła i poszczególnych jego elementów, a jakie dekoracje sali weselnej. Im wcześniej zrobiona lista i im bardziej dokładna, tym łatwiej będzie dopilnować każdego szczegółu. Choć często mamy skłonności do ryzykownych zachowań, nie odkładajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Może konfetti ślubne nie jest najważniejsze, może spokojnie obyć się można bez jeszcze jednej girlandy, ale… stresu i tak będzie wystarczająco. Po co więc dokładać sobie kolejnych zmartwień?

Aby uniknąć niepotrzebnych emocji, zrób listę i… skorzystaj z naszej pomocy. W Partybox.pl mamy wszystkie dekoracje ślubne, jakich tylko możesz potrzebować. Z nami zorganizujesz wesele boho, wesele w stylu rustykalnym, a także zabawy z jeszcze innymi motywami przewodnimi – pomysłów oraz inspiracji na pewno Ci u nas nie zabraknie. A jeśli tylko potrzebować będziesz jakiejkolwiek pomocy, nie wahaj się z nami skontaktować. Doradzimy najlepiej i najszybciej jak umiemy, by Twoje wejście na nową drogę życia odbyło się tak jak w marzeniach! Z nami zorganizujesz wszystko – od wieczoru panieńskiego i wieczoru kawalerskiego po najwspanialsze wesele.
 

Polecamy również:
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy