Partybox.pl
 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Przejście na emeryturę z klasą - oto nasze propozycje

Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, czyli… pierwsze party na koszt ZUS-u

Emerytura. Jedni nie mogą się jej doczekać, inni nieco się boją. Bo jak będzie wyglądało życie „po drugiej stronie”? Jak poradzić sobie z tak ogromną zmianą? Pracując, tak często narzekamy na brak czasu wolnego. Kiedy jednak tego ostatniego z dnia na dzień robi się całe mnóstwo, pojawia się pustka, której wypełniania człowiek dopiero musi się nauczyć. Z początku nie będzie to łatwe, ale po pewnym czasie stanie się najlepszą częścią życia. A skoro tak, to warto rozważyć przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę.

Czy jest co świętować? Oczywiście, że tak. Przejście na emeryturę to wielkie wydarzenie, któremu nie sposób odmówić wagi. To także radosne święto dla wszystkich ludzi pracy wciągniętych w pętlę etatu. Zasłużony odpoczynek po latach wysiłków i starań. Niekiedy bardziej radosnych, innymi razy wyczerpujących – co dotyczy absolutnie każdej branży, od pracowników fizycznych po artystów i wszelkiego rodzaju lekkoduchów. Taka już cecha pracy – każda, nawet ta ulubiona, męczy. A kiedy pracować nie ma już przymusu, to… nic tylko się cieszyć. W gronie rodziny, wśród najbliższych znajomych, razem z kolegami z pracy czekającymi na swoją kolej. Skoro więc ustaliliśmy już, że impreza emerytalna się po prostu należy, to zastanówmy się teraz, jak najlepiej ją zorganizować.

Przejście na emeryturę z klasą
 

Kto organizuje przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę?

Kwestia tego, kto zorganizuje imprezę emerytalną, nie jest oczywista. O specjalnym pożegnaniu mogą pomyśleć koledzy z pracy przyszłego emeryta, ale także on sam. Oprócz typowo firmowego przyjęcia nie zaszkodzi również przyjęcie prywatne – w rodzinnym gronie. A kto powinien zorganizować to? I w tym wypadku może być różnie. Swoją imprezę zwołać może sam główny zainteresowany, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby to najbliżsi wyprawili z myślą o nim przyjęcie-niespodziankę. Każda opcja jest dobra… choć jeśli ma to być niespodzianka dla emeryta, warto w sprytny sposób upewnić się, że on sam nie planuje zorganizować imprezy. W końcu wielu już wkrótce emerytów myśli sobie: odchodzę na emeryturę, jak się pożegnać z kolegami, współpracownikami, z szefem?

Z drugiej strony można by przecież dojść do słusznego wniosku, że lepsze niż jedno przyjęcie są… dwa przyjęcia. Jedno więc może posłużyć za pożegnanie w pracy przed emeryturą, a drugie za podziękowanie świeżo upieczonemu emerytowi za wszystkie lata jego zaangażowania.

Gdzie zorganizować imprezę emerytalną?

Podobnie jak w przypadku kwestii tego, kto ma zorganizować przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, nie jest powiedziane, gdzie taka impreza emerytalna powinna się odbyć. Równie dobrze zabawa może mieć miejsce w pracy – jeśli tylko warunki na to pozwalają – jak też w wynajętym lokalu, np. w restauracji. Jeśli impreza organizowana jest prywatnie, a uczestniczyć w niej będą przede wszystkim znajomi i najbliższa rodzina odchodzącego na emeryturę, można śmiało zorganizować przyjęcie we własnym domu. Jeszcze ciekawszym wariantem byłaby impreza wyjazdowa, jednak jest to propozycja wymagająca znacznie więcej zaangażowania w przygotowanie. Może się jednak zdarzyć, że w firmie i tak wkrótce odbyć się ma wspólny wyjazd pracowniczy, tzw. wyjazd integracyjny. Wówczas można połączyć jedną okazję z drugą.

Najważniejsze aby zadbać o to, aby wszyscy zaproszeni goście, a także – a nawet przede wszystkim – główny bohater przyjęcia, dobrze i swobodnie się czuli. Można śmiało założyć, że skoro jest to przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, to również i większości gości nie będą stanowić raczej dwudziestolatkowie. Wręcz przeciwnie, średnia wieku będzie wyższa i warto to uwzględnić. Całonocne szaleństwo w nocnym klubie raczej nie wchodzi w grę… chociaż przecież zdarzają się i tacy emeryci, którzy tego typu atrakcją wcale by nie pogardzili.
 

7,89 zł
14,9 zł

 

Pierwszy krok – zaproszenie na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Od czego zacząć planowanie imprezy emerytalnej? Wiedząc już, gdzie i kiedy odbywać się będzie przyjęcie, zadbać trzeba o zaproszenia na imprezę emerytalną. Jakie wybrać? Można pójść do supermarketu i kupić pierwsze z brzegu uniwersalne zaproszenia z kwiatkami, które równie dobrze posłużyć mogłyby zarówno na zaproszenie na urodziny, jak i na stypę. Zdecydowanie lepszym wyborem będą zaproszenia personalizowane – dodatkowo ozdobione humorystycznym motywem dekoracyjnym. One już na pierwszy rzut oka pokażą zaproszonym, że świętujący emeryt ma jeszcze w sobie pełnię życia i sporo dystansu do samego siebie – całe zaś przyjęcie będzie utrzymane w lekkim i radosnym klimacie.

W Partybox.pl przygotowaliśmy nie tylko efektowne zaproszenie na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, ale także całą kolekcję dekoracji i akcesoriów, które pomogą nadać imprezie jedyną w swoim rodzaju, niezwykle spektakularną oprawę. Zacznijmy jednak od wspomnianych już zaproszeń.

Zaproszenia personalizowane EMERYTURA doskonale odzwierciedlają lekki stan ducha osoby, która właśnie zyskała świadomość, że od jutra już nie musi stawiać się w pracy. Koktajlowa ilustracja zapowiada doskonałą zabawę, podczas której nikt nie będzie się nudził. Nawet największy malkontent rozchmurzy się, czytając spersonalizowaną dedykację zaproszenia – można więc mieć pewność, że nie odmówi osobistego stawienia się na imprezie. A o to przecież właśnie chodzi – by pojawili się wszyscy zaproszeni, bez wyjątków.

Oczywiście nie jest to jedyny model zaproszenia na imprezę emerytalną, jaki znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź pozostałe propozycje, by wybrać tę idealną, która najlepiej pasowała będzie do klimatu organizowanego przez Ciebie przyjęcia. Kto wie, może akurat zorganizujesz przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę z określonym motywem przewodnim? Byłoby wspaniale! Jeśli i Tobie ta opcja przypadła do gustu, rozejrzyj się w ofercie Partybox.pl już dziś i zacznij planowanie. W końcu na dobre party żaden wiek nie jest zbyt poważny!

Drugi krok – sala sama się nie ozdobi

Każda dobra impreza wymaga starannego przygotowania. Odpowiednie zaproszenia to dopiero początek. Zadbać trzeba również o dekoracje, które nie tylko umilą głównemu bohaterowi przejście na emeryturę, ale też spowodują, że całe przyjęcie nabierze szczególnie atrakcyjnego, widowiskowego charakteru. Jak uzyskać oszałamiający efekt prostymi, łatwo dostępnymi metodami? Wystarczy sięgnąć po dekoracje z naszej oferty.

Girlandy na przyjęcie emerytalne

Żadne przyjęcie nie obejdzie się bez kolorowej girlandy. EMERYTURA to model, który można dodatkowo spersonalizować. Oznacza to, że na każdym z „kieliszków”, z których składa się girlanda, może znaleźć się dowolnie wybrana litera. Otwiera to spore możliwości. Zamiast jakiegokolwiek standardowego napisu można ozdobić pomieszczenie samodzielnie wskazanym – imieniem głównego bohatera spotkania, życzeniami (np. „radosnej emerytury!”) lub kombinacją jednego z drugim. Możliwości nie są niczym ograniczone, tak że śmiało można dać upust swojej kreatywności i chociażby złożyć oryginalne życzenia z okazji przejścia na emeryturę.

Jeśli girlanda z własnym napisem mimo wszystko wydaje się niewystarczająco osobista, nic nie stoi na przeszkodzie, by podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej – i oprócz własnego napisu na poszczególnych „flagach” girlandy umieścić także zdjęcie świętującego. Girlanda EMERYT to zdecydowanie najlepszy sposób na stworzenie bardzo indywidualnych dekoracji, które z całą pewnością ucieszą głównego bohatera. Będzie to też ciekawa niespodzianka dla emeryta.

Konfetti dla świeżo upieczonego emeryta

Kontynuując temat dekoracji personalizowanych zdjęciami, warto wspomnieć również o… personalizowanym konfetti. Czyż nie doskonałym pomysłem na zwieńczenie kulminacyjnego momentu przyjęcia byłoby obsypanie gości specjalnym konfetti? Zwłaszcza jeśli o owej specjalności decydowałoby… wydrukowane zdjęcie głowy przechodzącego na emeryturę wkomponowane w humorystyczną ilustrację przedstawiającą wczasowicza wypoczywającego w najlepsze na leżaczku? No właśnie! Jeśli oczyma wyobraźniami już widzisz zaskoczenie na twarzy przyszłego emeryta, śmiało sięgnij po konfetti personalizowane EMERYTURA. Gwarantujemy, że dostarczy wiele radości wszystkim zgromadzonym!


                  Konfetti na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Osobisty stand

Niektórzy pracownicy zdecydowanie zasługują na to, by postawić im pomnik – a ich przejście na emeryturę to najgorszy koszmar pracodawcy zastanawiającego się, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości, pozbawiony swojej najbardziej zaufanej prawej ręki. Czasu nie da się jednak zatrzymać, a niektóre rzeczy zdarzają się nieuchronnie. Warto więc wrócić do pomysłu z pomnikiem. Jeśli marmurowy czy granitowy blok wydaje się lekką przesadą, to dlaczego by nie wystawić „pomnika” z papieru? Stand personalizowany to najprostszy sposób, by tego dokonać. O co właściwie chodzi?

Ni mniej, ni więcej o to, by wydrukować zdjęcie głównego bohatera emerytalnego przyjęcia w rzeczywistym lub też zbliżonym do rzeczywistego rozmiarze. W rezultacie każdy z uczestników – włącznie z samym emerytem – będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą wieczoru. Żarty żartami, ale taki stand to faktycznie doskonała pamiątka, która pozwoli świętującemu poczuć się jak bohater pierwszych stron gazet! To z pewnością zabawny akcent, a także niespodzianka dla emeryta. Idziemy o zakład, że czego jak czego, ale akurat kartonowej dekoracji z własną podobizną na pewno się nie spodziewał!

Krok trzeci – dekoracje stołu na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Podczas każdej imprezy tym, co ma największe znaczenie, jest towarzystwo. W końcu można bawić się wszędzie i o każdej porze, bo ani miejsce, ani czas nie są tak istotne jak ulubieni kompani. Czy to oznacza, że można całkowicie zrezygnować z dekoracji, ozdób i innych atrakcji i uznać, że samo spotkanie wystarczy jako pożegnanie w pracy przed emeryturą? Na pewno lepsze to niż nic, jeśli jednak istnieje możliwość, by pokusić się o coś więcej, to naprawdę warto. Efekty udowodnią, że się opłacało! A skoro tak, to warto również zadbać o odpowiednią zastawę, czyli dekoracje imprezowego stołu.

Co na stole

Jeżeli założeniem jest, aby na imprezie pojawiło się więcej osób, niezłym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie jednorazowych kubeczków oraz talerzyków. Dzięki nim nie tylko uniknie się zmywania, ale przede wszystkim problemów ze skompletowaniem odpowiedniej zastawy. Zwłaszcza jeśli przyjęcie nie jest organizowane w restauracji albo innym podobnym lokalu przystosowanym do obsługi większej liczby gości, znalezienie wystarczającej liczby talerzy, kubków, filiżanek czy kieliszków może być trudne. Ale czy to oznacza, że najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest pójście do supermarketu po jakiekolwiek uniwersalne naczynia jednorazowe? Bynajmniej.

W Partybox.pl zadbaliśmy o to, aby wszystkie elementy dekoracyjne – w tym również te składające się na zastawę stołową – były ozdobione tematycznymi motywami przewodnimi. Kubeczki personalizowane EMERYTURA cieszą zabawną ilustracją w iście wakacyjnym klimacie. Jest to motyw jak najbardziej pasujący – w końcu emerytura to, jak by nie patrzeć, najdłuższy urlop w życiu. Pod kubeczkami powinny znaleźć się dopasowane do nich podkładki. Nie tylko ochronią one stół przed zachlapaniem, pobrudzeniem czy porysowaniem, ale także same w sobie stanowić będą dodatkowe elementy dekoracyjne. W przypadku gdy na stole pojawi się wiele elementów o bardzo wyrazistym wzorze, dobrym pomysłem będzie zestawienie ich z bardziej stonowanymi, jednolitymi. Dlatego do wspomnianych już kubeczków i podkładek idealnie pasowały będę ciemnoniebieskie talerzyki papierowe.
 


 

A co na talerzu

Nie zapominajmy o tym, że wcale nie mniej ważne niż to, co znajdzie się na stole, jest to, co znajdzie się… na talerzach. Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia, które ma za zadanie uczcić jakąś okazję, jest tort. Słodkie, smakowite, pięknie się prezentujące ciasto będzie stanowiło idealne podziękowanie emeryta za współpracę. Jak sprawić, aby wyglądało stosownie do okoliczności? Jest na to bardzo prosty sposób! Odpowiedź stanowi topper personalizowany EMERYTURA. Idealnie pasuje on do charakteru świętowanej okazji, a do tego wygląda przezabawnie. Będzie to prawdziwa wisienka – a może nawet i truskawka – na imprezowym torcie. Obok tortu wśród słodkich przekąsek znajdą się zapewne także ciasteczka. W ich przypadku zamiast toppera lepiej sprawdzą się pikery personalizowane EMERYTURA.

Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę to jednak nie jedyna okazja, przy której sprawdzą się wspomniane pikery. Jeśli z jakiegoś powodu imprezy nie można zorganizować – albo teraz albo w ogóle – można wykorzystać pikery do dekoracji ciasteczek wręczanych jako podziękowanie emeryta za współpracę. Będzie to bardzo miły gest, który zagwarantuje, że odchodzący pracownik zostanie dobrze zapamiętany i niejednokrotnie ciepło wspominany (nie tylko zresztą wtedy, kiedy reszta załogi będzie miała problem z poradzeniem sobie z jakimś zadaniem, które do tej pory pozostawało w zakresie obowiązków świeżo upieczonego emeryta).

Szczęśliwej emerytury już czas

W życiu każdego pracownika przychodzi taki moment, kiedy trzeba uznać że już wystarczy, podjąć męską decyzję i powiedzieć sobie szczerze – odchodzę na emeryturę. Jak się pożegnać? Najlepiej w miłej i przyjaznej atmosferze, nawet jeśli na co dzień nie zawsze taka bywała. Każda praca rządzie się własnymi prawami, wiąże się z różnymi obowiązkami oraz wyzwaniami, za którymi idą stres i napięcie. To dlatego nawet najbardziej opanowanym pracownikom zdarza się zwyczajnie stracić kontrolę nad swoim zachowaniem. Najważniejsze jednak, aby wszystkie nieporozumienia wspólnie i zgodnie wyjaśnić – i potem nie żałować żadnych wypowiedzianych słów, które nie zostały sprostowane kiedy jeszcze był na to czas.

Odchodząc na zasłużoną emeryturę, pamiętajmy więc o tym co dobre, zapominając o tym, co złe. Po czasie to ostatnie nie będzie się przecież liczyć. Gorsze momenty ustąpią w pamięci miejsca pozytywnej całości. Dlatego nawet jeśli nie zawsze bywało wesoło, warto zadbać o radosny akcent na koniec, który pomoże zatrzeć wszelkie ewentualne negatywne wrażenia. Przyjąć życzliwe życzenia z okazji przejścia na emeryturę, w odpowiedzi powinszować pozostałym tego samego, a następnie wybrać się wspólnie na imprezę.

Jeśli więc to Ty wkrótce przechodzisz na emeryturę I zastanawiasz się, czy impreza emerytalna to na pewno dobry pomysł, możesz śmiało nam uwierzyć. Kończysz jeden wielki etap w życiu i zaczynasz następny – szalona impreza pomoże ci oddzielić jeden od drugiego grubą kreską. A jeżeli to nie Ty osiągniesz wkrótce wiek upoważniający do zasłużonego odpoczynku, tylko bliska Ci osoba, spraw jej niespodziankę, organizując przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę. Będzie nim absolutnie zachwycona!
 


 

Zacznij przygotowania już dzisiaj, rozglądając się w naszej ofercie. Przygotowaliśmy dla Ciebie absolutnie wszystko, co niezbędne do zorganizowania szalonej imprezy z motywem przewodnim. Zadbaliśmy zarówno zaproszenia na imprezę emerytalną, dekoracje sali i stołu, a także wiele innych dodatków, które zapewnią, że efekt końcowy będzie pod każdym względem… wystrzałowy!