Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystywane są w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności Akceptuję
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

Organizacja wesela - 7 błędów, których lepiej unikać

Organizacja wesela to spore przedsięwzięcie, podczas którego trzeba podjąć wiele mniej lub bardziej ważnych decyzji. Nie wszystkie z nich są słuszne, ponieważ taka uroczystość przeważnie przydarza nam się raz w życiu, zatem trudno tu o zdobycie jakiegoś doświadczenia. Nie każda para decyduje się na wynajęcie konsultantki ślubnej, dlatego chociaż nie da się zapobiec ewentualnej katastrofie - warto choć ogólnie wiedzieć, co może pójść nie tak. W celu uniknięcia tych najczęstszych błędów stworzyliśmy listę, która podpowie czego lepiej się wystrzegać.

Organizacja wesela

1. Nie zapraszajcie zbyt wielu gości

Tworzenie listy gości to jedna z podstawowych rzeczy, którą powinniśmy się zająć jeśli chodzi o organizację wesela, gdy wiemy już, jak duże zamierzamy urządzić. Niektórzy narzeczeni wychodzą w tym przypadku z założenia, że nie wszyscy przyjadą i zapraszają dużo więcej osób, niż jest planowane. Oczywiście warto przyjąć pewien margines, ale lepiej z tym nie przesadzać, bo może się okazać, że dopadnie nas „klęska urodzaju”, a nasi goście nie pomieszczą się na sali. Lista jest zatem czymś, co po prostu trzeba przygotować przed tym wielkim dniem. 

2. Nie sadzajcie obok siebie osób, które za sobą nie przepadają

Kolejna sprawa dotycząca gości. Jak wiadomo, nie w każdej rodzinie wszyscy się kochają, a wspólne spędzanie czasu jest czasami czymś, czego raczej woleliby uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć do minimum. To nawet dość częste zjawisko, iż przy takiej okazji wypływają dawne waśni, na szczęście rzadziej mają miejsce kłótnie w wybuchowym, włoskim stylu. Zatem realny scenariusz może być taki, że goście uśmiechnięci wyjdą jedynie na zdjęciach. Organizując wesele nie musimy jednak stawiać sobie za punkt honoru pogodzenia zwaśnionych stron, sadzając nadąsanych przeciwników tuż obok siebie przy stole. Taki zabieg może bowiem przynieść odwrotny skutek, a jeżeli naprawdę ma dojść do pojednania, to i tak do niego dojdzie. Nie organizujecie przecież wesela po to, by zadowolić wszystkich dookoła, a to z prostej przyczyny – to jest zwyczajnie niemożliwe.

3. Nie starajcie się zadowolić wszystkich

Na pewno wiele osób będzie chciało przeforsować swoje koncepcje dotyczące Waszego wesela, ale pamiętajcie, że jest to przede wszystkim Wasz dzień. Naciski zdarzą się, oczywiście, zarówno ze strony rodziny, czy przyjaciół Panny Młodej, jak i Pana Młodego. A zatem: warto wysłuchać pomysłów oraz wziąć pod uwagę te, które nam odpowiadają, jednak nie róbmy nic na siłę lub wbrew naszej woli. Inni po prostu powinni to uszanować. 

4. Nie obciążajcie bliskich zbyt wieloma obowiązkami

Najbliżsi przyjaciele oraz rodzina to osoby, które z pewnością chętnie pomogą przy organizacji wesela. Nierzadko oferują nam wsparcie, towarzyszą na drodze decyzji i dopasowania oczekiwań do rzeczywistości. Nie powinniśmy jednak wykorzystywać tej ich chęci niesienia pomocy. W końcu są oni także naszymi gośćmi, zatem zadbajmy o to, by czuli się komfortowo i również dobrze wspominali ten dzień.

5. Czego unikać organizując wesele? Nie zapominajcie o tradycji, ale…

Zachowanie zasad tradycji podczas tego typu uroczystości jest ważne, ale nie oznacza to, że wesele powinno być sztampowe. W tak ważny dzień, jakim jest ślub warto w tym całym zgiełku zadbać o wasze dobre samopoczucie. Nie warto robić niczego na siłę, ponieważ to raczej nikomu nie wyjdzie na dobre. Jeżeli chcecie pójść nieco pod prąd oraz znacie swoich gości i wiecie, że można ich zaskoczyć, zróbcie to po swojemu. 

239 zł

6. Nie wydawajcie zbyt wiele pieniędzy

Organizacja wesela to i tak spory wydatek, zatem nie szukajmy na siłę dodatkowych atrakcji, które mocno nadwyrężą nasz budżet. Skupmy się przede wszystkim na stworzeniu odpowiedniej atmosfery, by wspólnie z gośćmi świętować ten ważny dzień. Liczy się dobre samopoczucie zgromadzonych, podniosły nastrój oraz wrażenie, że oto właśnie dziś, uroczyście i radośnie zaczynacie nowy etap w życiu. Dobra atmosfera jest zwykle bezcenna. 

7. Nie organizujcie wieczoru panieńskiego i kawalerskiego noc przed weselem

Ten temat znamy z amerykańskich filmów, gdzie największe panieńsko-kawalerskie imprezy odbywają się tuż przed ślubem i weselem. To może być prosta droga do katastrofy, a przecież nie o to chodzi. Nie idźcie tą drogą, jeśli zamierzacie być w pełni sił podczas jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu. Zupełnie w porządku będzie, gdy tego typu party zorganizujecie tydzień lub dwa tygodnie wcześniej.

Te, a tekaże inne propozycje przedmiotów potrzebnych do zorganizowania wesela znajdziecie w kategorii wesele.
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy