Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Partybox.pl
 
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
Darmowa dostawa na zamówienia od 200 zł
  • Koszyk jest pusty
(0)
 
Twoja przeglądarka musi obsługiwać JavaScript.

19 pomysłów na gry i zabawy na Dzień Dziecka w przedszkolu i w domu - Partybox blog

Pomysł na zabawy na Dzień Dziecka

Żadne dziecko nie obrazi się, dostawszy zabawki na Dzień Dziecka – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Warto mimo wszystko, aby na „materialnym” prezencie się nie skończyło. W coraz bardziej zabieganym świecie każda chwila spędzona wspólnie z bliskimi jest na wagę złota. Często docenia się to dopiero po upływie czasu, ale im wcześniej człowiek zda sobie z tego sprawę, tym lepiej. Dobrze więc wykorzystywać każdą okazję do zabawy na Dzień Dziecka, a jeśli chce się do tego wykorzystać zabawki – nic w tym złego – to niech będą to np. zabawki edukacyjne. Jeśli dziecko chętnie spędza czas przed telewizorem i komputerem, warto zaproponować mu różnego rodzaju zabawy ruchowe dla dzieci, choćby ciuciubabkę czy grę w kolory. Zabawy dla dzieci mogą być zupełnie proste, mogą wykorzystywać rzeczy przeznaczone z założenia do czegoś innego (np. worki na zabawki), mogą opierać się głównie na wyobraźni. Wystarczy dobry pomysł i odrobina zachęty ze strony rodziców, by każde dziecko bez reszty zatraciło się w zabawie! Oto kilka propozycji na zabawy dla przedszkolaków i starszych dzieci, które warto wypróbować. 

10,89 zł

Zabawy na Dzień Dziecka w przedszkolu

Każdy maluch uwielbia spędzać czas na zabawie. Bieganie, skakanie i ciągły ruch to coś, co ich wyróżnia. Jako rodzic lub opiekun w przedszkolu zapewnij im wyjątkowe atrakcje i zabawy na Dzień Dziecka w przedszkolu, a na pewno sprawisz maluchom ogromną przyjemność. Zdrowa rywalizacja i nauka poprzez zabawę to naprawdę dobre rozwiązanie. Zorganizuj święto najmłodyszch wraz z Partybox.pl. Oto kilka naszych porpozycji na cudowne zabawy z pociechami.

  • Wspólna praca plastyczna - czyli malowanie kolorowych obrazów lub tworzenie koszulek z osobistym wzorem malucha. Niech dzieci rozwiną swoją wyobraźnię i stworzą niepowtarzalne gadżety, które później zabiorą do domu. Przydadzą Ci się kolorowe kredki, flamastry, a może nawet farby.
  • Małe przedstawienie teatralne - zorganizuj teatrzyk, w którym aktorami będą dzieci. Na pewno ucieszą się z możliwości wcielenia się w postać z ulubionej bajki. Odpowiednie przebrania, a może tylko lalki pacynki stworzą niesamowitą atmosferę.
  • Poszukiwanie skarbu - najlepsza przygoda dla małych odkrywców. Przygotuj zagadki (mogą być w formie pytań, rebusów, rymowanek czy też zdjęć), których rozwiązaniem będzie odkrywanie nowych miejsc. Wszystkie podpunkty zabawy powinny mieć ze sobą coś wspólnego np. kolor kartki z zadaniem. To ułatwi poszukiwanie przedszkolakom. W dzień poszukiwania skarbu rozłóż wskazówki w wyznaczonych miejscach i zaproś dzieci do zabawy.
  • Turniej sportowy z nagrodami - zadowolenie dzieci gwarantowane. Przeciąganie liny, przenoszenie jajek na łyżce, czy bieg między przeszkodami na pewno ucieszy małych zawodników. Nagrodą dla wszystkich może być pyszny i zdrowy piknik.

9,89 zł

(1) Worki do skakania to super zabawa na Dzień Dziecka

Wyścigi w workach widuje się dzisiaj głównie na filmach, jednak jeszcze nie tak dawno temu, w niektórych miejscach, był to idealny przykład na popularne zabawy dla dzieci. Zadanie jest tak proste, jak tylko się da. Wystarczy wyznaczyć linię startu oraz mety, ustawić dzieci na początku wyścigu, wręczywszy uprzednio każdemu worki do skakania, i krzyknąć „start!”. Potem… niech się dzieje wola nieba. Każdy powód do skakania dla dzieci jest dobry, więc wyścigi w workach sprawdzą się doskonale. Dostarczą wiele radości zarówno dzieciom uczestniczącym w zabawie, jak i dorosłym przyglądającym się postępom… Koniec końców nic nie zapewni takiego ubawu jak wywijający orła wypielęgnowany synuś nieprzesadnie lubianej koleżanki, prawda? Jeśli chcesz dodatkowo uatrakcyjnić zabawę, wybierz imprezowe worki do skakania z Partybox.pl. Kolorowy zestaw przykuje uwagę nawet największych malkontentów, sprawiając, że każdy chętnie stawi się na starcie. Jeśli masz pod ręką zwykłe, wystarczająco duże worki na zabawki – również dobrze się sprawdzą. W obu przypadkach naprawdę warto zaproponować taką zabawę. Wyścigi w workach do skakania nie tylko bowiem bawią, ale też rozwijają. Poza tym… odrobina ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

Worki do skakania (6szt)
Worki do skakania (6szt)

(2) Rozbijanie piniaty ucieszy każdego malucha

Czym jest piniata? To zwyczaj popularny zwłaszcza w Meksyku, a także innych krajach latynoamerykańskich, powszechny także w południowych Stanach Zjednoczonych, a coraz chętniej i częściej wędrujący również do Europy. Można wykorzystać ją np. na nietypowy prezent na Dzień Dziecka. Piniata dla dzieci składa się zwykle z większej figury – chociażby w kształcie efektownego tukana – w której wnętrzu umieszcza się słodycze albo nieduże zabawki na Dzień Dziecka. Im mniejsze, tym w zasadzie lepsze – tym więcej zmieści się ich wewnątrz. Cała idea tej zabawy dla dzieci polega na tym, by – posługując się specjalnym kijem – z zawiązanymi oczami uderzyć piniatę, uwalniając jej zawartość. Aby utrudnić zadanie, delikwenta obraca się jeszcze kilkukrotnie wokół własnej osi, by stracił orientację w terenie (trzeba wówczas uważać, by zamiast piniaty kijem nie oberwał stojący zbyt blisko wujek…). Piniata dla chłopca czy też dziewczynki to więc dobry przykład tego, jak mogą wyglądać zabawy na Dzień Dziecka. W sam raz na zakończenie przyjęcia, kiedy pierwsi goście będą już powoli zaczynać myśleć o powrocie do domu. Pożegnalny prezent, którego wydobycie samo w sobie stanowić będzie atrakcję? To pomysł, który nie może się nie sprawdzić.

Piniata PIŁKA NOŻNAPiniata PIŁKA NOŻNA
Piniata PAPRYCZKAPiniata PAPRYCZKA

(3) Bańki mydlane to bąbelkowe zabawy na Dzień Dziecka

Każdy animator dla dzieci, zajmujący się zawodowo organizowaniem dziecięcych imprez, wie, że kluczem do przykucia uwagi najmłodszych jest prostota. Skomplikowane, pełne szczegółów zabawki nie sprawdzają się w wielu przypadkach, ponieważ nie pozostawiają pola do popisu dla wyobraźni… A co to za zabawa podążanie ustaloną przez kogoś ścieżką? Dlatego właśnie przykładem idealnej zabawy dla dzieci w domu są bańki mydlane. Tak, zgadza się – nic nie zmieniło się od całych dziesięcioleci! W dalszym ciągu wystarczy chwycić pojemnik na płyn do baniek i zorganizować np. konkurs na duże bańki mydlane. Zabawa na dobrą godzinę zapewniona! Co więcej, zabawa, która wcale nie wymaga siedzenia przed ekranem komputera ani specjalnego oprzyrządowania. Wystarczy odrobina płynu do mycia naczyń i coś, przez co da się dmuchać. Można też postawić na wariant nieco bardziej zaawansowany, ale niezwykle widowiskowy! Aparat do baniek mydlanych KRAINA LODU, dostępny na Partybox.pl, to bańki mydlane dla dzieci przeniesione w XXI wiek! Można z jego pomocą wydmuchiwać bańki o najróżniejszym kształcie. Jeśli więc zwykłe bańki mydlane miały zająć dzieci na godzinę, na bańkach z Krainy Lodu zejdzie im dobre pół dnia!

Bańki mydlane

 

(4)Balony do modelowania to wesoła propozycja na Dzień Dziecka

Potrzebne Ci jeszcze inne zabawy na Dzień Dziecka 2019? Podobają Ci się proste atrakcje i zabawy dla dzieci, które pobudzają wyobraźnię i rozwijają umiejętności najmłodszych? W takim razie ten pomysł także przypadnie Ci do gustu! Balony do modelowania to ogromne pole do popisu, na którym – gwarantujemy – będziesz chciał się sprawdzić i Ty sam! Tylko z pozoru to proste i oczywiste! O co chodzi? A o to, żeby z balonu o prostym, podłużnym kształcie zrobić trójwymiarową figurkę… i to nie tylko węża! Pies, ptak, kangur, kapelusz, a może coś jeszcze innego – możliwości jest mnóstwo, na pewno ich nie zabraknie. Oby nie zabrakło też cierpliwości… może więc weź balony do modelowania nieco wcześniej i poćwicz trochę, by później móc popisać się przed dzieckiem? Niczego nie sugerujemy… Aha, pompka do balonów pomoże Ci nadmuchać nawet dużą liczbę balonów bez niepotrzebnego nadęcia. Modelowanie balonów to przykład zabawy na Dzień Dziecka, która wciągnie także rodziców chcących sprawdzić, jak poradziliby sobie z cyrkowymi sztuczkami. Kupa radości zapewniona!

(5)Duże kolorowanki dla dzieci - kolorowa atrakcja na Dzień Dziecka

Rysowanie i malowanie? Świetna sprawa! Zwłaszcza jeśli… umie się robić choć jedno z nich. I mimo iż dzieci odznaczają się w różnych kwestiach wrodzonym talentem, czasem lepiej postawić na bardziej bezpieczną wersję – na przykład na duże kolorowanki dla dzieci. Te sprawią radość wszystkim kilkulatkom niezależnie od ich talentu plastycznego (bądź też jego niedostatku…).

Duże kolorowanki dla dzieci mogą stać się jeszcze lepsze – wystarczy, jak kolorowankę PSIAKI, spersonalizować je własnymi napisami, które również zostaną pokolorowane. Nigdzie nie jest też powiedziane, że kolorować można wyłącznie w poziomie. Dekoracja kartonowa do malowania ANNA & ELSA wyraźnie pokazuje, że jest inaczej!

(6) Gra rugby to świetna zabawa na Dzień Dziecka

Gra rugby kojarzy Ci się przede wszystkim z grupą wielkich facetów, z których każdy waży tyle, co pół samochodu? No cóż, sport zawodowy rządzi się własnymi prawami… ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by do ulubionych dyscyplin sportowych podejść w bardziej amatorski, a dzięki temu również mniej ryzykowny sposób. Wystarczy na przykład klasyczną, ciężką piłkę do rugby zastąpić jej nadmuchiwanym odpowiednikiem. I zorganizowane gry i zabawy na Dzień Dziecka spowodują, że maluchy przyjemnie spędzą swoje święto.

Dmuchana PIŁKA DO RUGBY z całą pewnością dostarczy równie wiele radości, co oryginalna, a co istotne, nawet najbardziej uzdolniony kilkulatek – ani dorosły – nie zdoła zrobić sobie nią krzywdy. To sytuacja z rodzaju win-win!

11,89 zł

(7) Skoki przez skakankę jako tradycyjna forma zabawy na Dzień Dziecka

Chyba każdy dobrze pamięta z dzieciństwa, że mało która gra potrafiła zmęczyć tak szybko jak skoki przez skakankę… I coś z tej ponadczasowej lekcji zostało do dzisiaj – bo właśnie skakanka jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez osoby chcące zadbać o swoją sylwetkę, kondycję, zdrowie. Ale skoki przez skakankę wciąż przecież nie tylko potrafią męczyć, ale i bawić.

Można skakać samemu, na kilkadziesiąt różnych sposobów, można też w grupie, kiedy dwie osoby „kręcą” sznurkiem (np. czerwonym), a trzecia lub kolejne mają za zadanie przeskakiwać ponad nim.

9,89 zł
9,89 zł
9,89 zł

(8) Zestaw rotooli jako zabawa na Dzień Dziecka

Im bardziej oryginalne pomysły na Dzień Dziecka, tym lepiej. To w końcu znakomita okazja do tego, aby pokazać dzieciom nowe zabawy i zainspirować je do wymyślania własnych, a to zaś oznacza, że proponowane przez rodziców przykłady powinny być naprawdę wyjątkowe. Jakie? Jak zestaw rotooli jako zabawa na Dzień Dziecka!

To niezwykle oryginalna zabawka polegająca na kształtowaniu karbowanego papieru w różne wzory. Zestaw rotooli ZAMEK opracowany został w taki sposób, by umożliwić stworzenie papierowego zamku, rycerza oraz królewny. To chyba całkiem solidna reprezentacja jak na Dzień Dziecka!

(9) Zespół muzyczny na Dzień Dziecka

Pamiętajmy – w Dzień Dziecka wszystko jest dozwolone. Nawet to, co normalnie uznać trzeba by za koszmar każdego rodzica, czyli… dziecięcy zespół muzyczny. Ale ponieważ liczy się przede wszystkim dobra zabawa, nic nie stoi na przeszkodzie, by uraczyć się solidną porcją dźwięków zasilanych dziecięcą kreatywnością. Instrumentów nie zabraknie.

Można wykorzystać kołatki FINGER CLAPPERS, kolorowe HARMONIJKI, trąbki urodzinowe NEON, a także – zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się niespecjalnie lubiani sąsiedzi – zestaw HAŁAŚLIWE GADŻETY, który zagwarantuje, że nawet na moment nie zrobi się cicho… Rytm, melodia? Nie powinny przeszkadzać. Chodzi wyłącznie o radość!


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

16,99 zł
24,99 zł

(10) Stary niedźwiedź mocno śpi - zabawa na Dzień Dziecka dla maluchów

Kiedy znudzą się już wszystkie nowoczesne zabawy, warto sięgnąć po doskonale znaną klasykę – stary niedźwiedź mocno śpi to jedna z tych gier, które pamiętamy wszyscy z przedszkola. Jedna osoba kładzie się na podłodze – przyjmując na siebie zaszczytną rolę niedźwiedzia – a reszta tańczy wokół niej, śpiewając piosenkę. W odpowiednim momencie niedźwiedź się budzi, dzieci się rozbiegają… a to dziecko, które nie zdąży uciec przed złapaniem przez niedźwiedzia, w następnej rundzie przejmuje jego rolę.

(11) Zabawy ruchowe dla dzieci

Większość dzieci rozpiera energia – Dzień Dziecka to znakomita okazja do tego, by chociaż częściowo ją rozładować. Najlepsze zabawy ruchowe dla dzieci zorganizować można w domu. Wystarczy odrobina wolnej przestrzeni, upewnienie się, że w zasięgu nie ma żadnych niebezpiecznych miejsc i… droga wolna! Oto wybrane zabawy dla przedszkolaków i starszych dzieci, które wymagać będą aktywności i zaangażowania, jednocześnie dostarczając moc wrażeń:

  • Gra w kolory – dzieci rzucają pomiędzy sobą piłkę, jednocześnie krzycząc nazwy kolorów (kiedy padnie ustalony wcześniej kolor, piłki nie można złapać)
  • Ciepło zimno – szukanie ukrytych przedmiotów to zawsze dobra zabawa (chyba że chodzi o kluczki do samochodu w poniedziałkowy poranek)
  • Podchody – dysponując większą ilością miejsca na zewnątrz, warto odświeżyć sobie niegdyś popularną umiejętność gry w podchody
  • Slalom, wyścigi, biegi z przeszkodami – zmęczone dziecko lepiej zasypia, a dobry wyścig (trzy rundy dookoła domu?) doskonale się do tego nada. Takie gry i zabawy na Dzień Dziecka spowodują dużo śmiechu i rozrywki.

Tak naprawdę nie trzeba nic specjalnego, by wymyślić ciekawe zabawy dla dzieci. Dobry pomysł, odrobina miejsca, proste gadżety – to wystarczy, by sprawić, żeby nikt nie chciał, by Dzień Dziecka kiedykolwiek się kończył!

Na pamiątkę – zdjęcia, zabawki, upominki

Dzień Dziecka 2019 warto utrwalić! Zwłaszcza jeśli zaplanuje się na ten dzień specjalne konkursy dla dzieci, zabawy na Dzień Dziecka, atrakcje, wyjścia lub imprezę tematyczną, warto, żeby po wszystkim została pamiątka. Jaka? Oczywiście fotograficzna! Może więc… fotobudka? Fotobudka to urządzenie, które automatycznie wykonuje zdjęcia wchodzącym do niej osobom. Nie trzeba się więc martwić ani o kadrowanie, ani o naświetlenie, ani o jakiekolwiek inne rzeczy, o których nikomu nie chce się myśleć w ferworze zabawy. Fotobudka robi wszystko sama. Można więc zadbać o to, co przyjemne – np. akcesoria do zdjęć i foto rekwizyty. Na Dzień Dziecka czy urodziny dziewczynki sprawdzi się zestaw PRINCESS, podobnie różowe korony urodzinowe.

Każde dziecko od czasu do czasu chciałoby się wysłać w kosmos – tak, drodzy rodzice, to normalne i nie ma się czego wstydzić – więc dekoracja kartonowa RAKIETA może zapewnić tego miły przedsmak. Inne interesujące foto rekwizyty to także fotościanka dla dzieci z otworami na twarz PEPPA lub – w wersji bardziej chłopięcej – AVENGERS. Warto wykorzystać akcesoria do zdjęć, by uwiecznić Dzień Dziecka 2019 na naprawdę wyjątkowych fotografiach. Oryginalne pomysły, nietypowe zabawy, oryginalne prezenty, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas.
Blog Partybox
Pomoc Partybox

Akceptujemy płatności

Nasi partnerzy